Sirene celicare

Sirene celicare

Ako se sjecate kako su se prije "motali" oluci na valjcima, tako se mora smotati obruc za felgu..Obruc treba biti obima kako zahtjeva felga..Tokar rasjece felgu, varioc ubaci savijeni obruc popikuje, nanese na mjeru i onda zalije punim varom..A kad imas 2 seta po 4 felge pa 1 set sjeces na 1 mjestu razmaknes, a sa drugog sjeces bruc, eh onda pos'o ne valja..
 
Ma 50 za sad, jer necu imat kesa odma za sve 4 45ice.

Nego, dobio sam Broj od Honija iz Gracanice pa cu ga nazvat da vidim kako on radi. Ako i on pravi jedan set od dva, onda mi valja trazit drugog majstora, samo koga. Ljuboje kaze da ce pocet radit, al Ljuboja valja cekat, a mene ufatilo sad :D
 
Legend
Ja sam vidio xxx felgi gdje se sjece unutrasnji dio felge na jednoj i vari se umjesto falca na drugoj i napravljene su da valja. tj nabacene su gume i vozi se..
Ne kazem da ovaj princip sa ubacenim dijelom ne valja (vidio sam i par tih varijanti) ali ovi moji sto su do sada radili, niko nije imao problema niti sa strechom niti sa napuhivanjem guma..

Mislim da se ne trebas smarati sa procesom, ako taj neko ko ti bude radio, garantuje da ce biti prava, da ce on nabacit gume (to obavezno) izblalansirat ih, da vidis pravo kako je uradjeno, onda nema potrebe da se smaras tim kako ko radi i kojim postupkom

sretno ;)
 
Top