Set kvacila

Set kvacila

skinut mjenjac,potisna lamela zamajac semering...skidanje trajalo jutros od 9 do 16h :lol: uporedo s ostalim aktivnostima u servisu...sad da cujemo...vase preporuke o setovima,sta montirati SACSH,LUK,VALEO...navesti autodjelove po mogucnosti u Sa. ili br.tel.
najradije bi olaksao zamajac,ubacio kakvu keramicku ali... :D

rijec je o FiJatu 1,9TD 74kw...
 

IGY

Član
LUK ako bi LUK onda u panex-u u Hrasnom imas uzeti
Sjediste firme/tvrtke:

Azize Sacirbegocic 124
Sarajevo 71000
Sarajevski kanton
Bosna i Hercegovina

Telefon: 033/663-118
Telefax: 033/663-114
Mobitel: 061/133-511


SACSH isto tako dobar ali gdje uzeti nisam siguran, znam da nesto Muha radi sa njima trebao bi provjeriti sa njim
 
Član
najradije bi olaksao zamajac,ubacio kakvu keramicku ali...

To niposto ne radi jer ako se ne uradi profesionalno i kako treba, moze ti zamajac puci i cak te ubiti za volanom... To moras raditi kod ljudi koji se bave tim i koji znaju gdje treba i kako olaksati i isto tako balansirati zamajac. Mane svega toga su nemiran rad na leru, naglo gubljenje snage kod pustanja gasa (usadi te na glavu), skraciva vijek anslasera itd...
To ti govorim jer znam sta je bilo sa kolegom koji je to radio... Iako je kod njega to uradjeno bilo kod profija :icon_smile:
 
Član
kao da je olaksavanje zamajca nuklearna fizika :) stvar je samo u pravilnom skidanju da ostane zamajac u balansu i gasaj do mile volje...
a sta se tice lamele ako imas viska novca posalji je u beograd da ti sinter urade cca 150 eura i vjecno ce da traje :)
ja osobno nemam dobra iskustva ni sa sachs ni sa luk lamelama jer to je kod nas sve isto govno kopija i fuš
 
Član
Dosta ljudi je zadovoljno sa Valeo lamelama. Valjda je još nisu stigli sfušerit kod nas. Pa eto, bolje i lošiji orginal nego loš fuš.

Olakšavanje zamajca nije preporučljivo za auto koje se svakodnevno vozi. Obrtaji u vožnji mnogo brže padaju, a vrijedi i sve što je RS turbo rekao;)
 
Član
Valeo imas kod Skore, ja koliko znam najjeftiniji su sto se toga tice a i dijelovi za Fiat inace
http://www.automercskoro.com/
 
bmwscaner je napisao(la):
kao da je olaksavanje zamajca nuklearna fizika :) stvar je samo u pravilnom skidanju da ostane zamajac u balansu i gasaj do mile volje...
a sta se tice lamele ako imas viska novca posalji je u beograd da ti sinter urade cca 150 eura i vjecno ce da traje :)
ja osobno nemam dobra iskustva ni sa sachs ni sa luk lamelama jer to je kod nas sve isto govno kopija i fuš

drug olaksavanje sam onako spomenuo,znaci nista od toga,volzilo je za svakodnevnu upotrebu,gasa se itekako,kratkim relacijama,tako a bi ta investicija samo predstavila problem..sto se tice Beograda,takodje isto,neulaze mi se u nesto cime i g-dja vozi malca u vrtic itd :lol: ... kupis sachs komplet,dobijes u kuiji jos jednu kutiju sa Valeo lamelom
 
Kaca to sam cuo danas od prijatelja,al zaksnih,vec zatvorili...

TDI Power u Motorexu nema,ima neki meni nepoznat italijanski orginal , Avanti nisam zvao
emirEX_sa je napisao(la):
valeo je prva ugradnja tako da bi najpametnije bilo da stavis opet valeo

najvjerovatnije,i ovaj sto sam iscupao iz mjenjaca je valeo
 
Top