Selenia 20k (gdje kupiti na TK?)

Selenia 20k (gdje kupiti na TK?)

Član
imas u tuzli u ulici 6. bosanska autodijelove krle, ja sam kod njih uzimo seleniu 20k (10w-40) i kosta 17 KM - litar, pakovanje je u metalnoj boci od 2 litra ;)
 
Član
ja sipam selenia turbodiesel jer mi je JTD,to je preporuceno i na poklopcu motora, predjem 15000 i promijenim, negdje na 10000nadospijem dec, tek kad sam ga uzeo radio servis i nasuo shellovo, na 10000 nadosuo dva deca a plus do 15 morao jos dec..gasam uvijek auto od prve do trece pa imam misljenje da mi auto po ovom normalno trosi ulje a preslo 230 000.. samo sipaj seleniu ako ti je fiat i nebrini.. drug u forda sipa ono neko inino ulje i na 15000 nadospije 2litra,auto presko skoro 200 000 sto je jako jako smijesno i zalosno..
 
Član
Potrošnja malo više od dece ulja na 1000 km je zanemariva. Takvi motori smiju trošiti i do 0.8 deca na 1000km. Prema tome to nije niti smiješno niti žalosno. Moje auto pri jačoj vožnji potroši i do 0.5 kg ulja na 1000 kilometara;) Ima 133 000 na satu.
 
Član
DuloX_ je napisao(la):
imas u tuzli u ulici 6. bosanska autodijelove krle, ja sam kod njih uzimo seleniu 20k (10w-40) i kosta 17 KM - litar, pakovanje je u metalnoj boci od 2 litra ;)

;)oky, tu cu i da uzmem,povoljno...koliko mi treba litara :icon_question:

@zela to nije normalno kod tebe ja kako sam uzeo auto nabrao sam oko 1500-2000 kap nije potrosio :)
 
Član
Andel: Kompresija 12 na svakom cilindru, troši 6,5 litara vanjske, ide kao lud. Po meni je sve ok:icon_biggrin: Svaki motor troši ulje, pa i tvoj. Pređi 10 milja pa komentiraj koliko troši.

p.s. vrti li se tvoj bravo do 7500 rpm?:D

p.s.2. Treba ti 4 kila
 
Član
ma znam da svaki trosi izrazajnije ako se gazi...do blokade i tak....

a ok zasad sigurno da jos nisam mnogo ni presao.... ali nisam primjetio smanjenje ulja....

nisam ga do sada pretjerano gazio, ono na kracim relacijama da do 6-7k rmp, mozda i vise nisam obracao paznju, u 2. ,u 3. i vec ide ko lud, a posto su felge debalansirane (trese volan na 110-150) i gume celave 'slick' necu da rizikuje dalje...aBd kad se to sredi tek onda ide test :)
a vec na 16'' kad dodu ima da ne silazi sa 7000 :)

oky mislio sam tako nesto oko 4litra, tj.tih kila kako ti nazivas iako nije isto :)
 
Član
AnDel je napisao(la):
ma znam da svaki trosi izrazajnije ako se gazi...do blokade i tak....

a ok zasad sigurno da jos nisam mnogo ni presao.... ali nisam primjetio smanjenje ulja....

nisam ga do sada pretjerano gazio, ono na kracim relacijama da do 6-7k rmp, mozda i vise nisam obracao paznju, u 2. ,u 3. i vec ide ko lud, a posto su felge debalansirane (trese volan na 110-150) i gume celave 'slick' necu da rizikuje dalje...aBd kad se to sredi tek onda ide test :)
a vec na 16'' kad dodu ima da ne silazi sa 7000 :)

oky mislio sam tako nesto oko 4litra, tj.tih kila kako ti nazivas iako nije isto :)

ma novo auto iz fabrike ako gazis mora da potrosi ulja, a ja kad kazem da gazis auto ne mislim da izvuces par puta prva druga do blokade nego da ga stalno drzis iznad 6k obrtaja, brdo, krivine i to... ulje se pregrije i pretvori se u paru posle 2 sata neprestanog ganjanja i punog gasa, e u takvim uvjetima ni 1 kg ulja na 5000 kilometara nije puno....

a treba ti za bravo-a 4 litra ulja = 68 KM + filter ulja nekih 5-10 KM zavisi gdje...
 
Član
DuloX_ je napisao(la):
AnDel je napisao(la):
ma znam da svaki trosi izrazajnije ako se gazi...do blokade i tak....

a ok zasad sigurno da jos nisam mnogo ni presao.... ali nisam primjetio smanjenje ulja....

nisam ga do sada pretjerano gazio, ono na kracim relacijama da do 6-7k rmp, mozda i vise nisam obracao paznju, u 2. ,u 3. i vec ide ko lud, a posto su felge debalansirane (trese volan na 110-150) i gume celave 'slick' necu da rizikuje dalje...aBd kad se to sredi tek onda ide test :)
a vec na 16'' kad dodu ima da ne silazi sa 7000 :)

oky mislio sam tako nesto oko 4litra, tj.tih kila kako ti nazivas iako nije isto :)

ma novo auto iz fabrike ako gazis mora da potrosi ulja, a ja kad kazem da gazis auto ne mislim da izvuces par puta prva druga do blokade nego da ga stalno drzis iznad 6k obrtaja, brdo, krivine i to... ulje se pregrije i pretvori se u paru posle 2 sata neprestanog ganjanja i punog gasa, e u takvim uvjetima ni 1 kg ulja na 5000 kilometara nije puno....

a treba ti za bravo-a 4 litra ulja = 68 KM + filter ulja nekih 5-10 KM zavisi gdje...

Valjda ti je viška jedna nula
 
Top