Security licenca?

Security licenca?

Član
GreenDevil je napisao(la):
da ne ides mozda u Trnovce da radis s drugom hehehehe

bitna je 40 nije bitno gdje:cool:al ne idem vise,to sam isao koji put jbg udaram pecete i tako to da uzmem pare.Trebam ja jos da jedem hljeba da bi tamo radio kako treba;) hehe
 
zuka_ je napisao(la):
GreenDevil je napisao(la):
da ne ides mozda u Trnovce da radis s drugom hehehehe

bitna je 40 nije bitno gdje:cool:al ne idem vise,to sam isao koji put jbg udaram pecete i tako to da uzmem pare.Trebam ja jos da jedem hljeba da bi tamo radio kako treba;) hehe

ma radio sam i ja jedno vece tamo, bilo je problema dok nisu nasi dosli a sad mozes slobodno hodat, ne smije ti niko nista, naucili su ih lijepom ponasanju :lol::lol:
 
Član
edo_benz je napisao(la):
kod mene otac to obavlja vec 6godina,tad je isao u sarajevo na obuku par mjeseci i izaslo ga oko 1200kemica
Nikad obuka u Sarajevu nije bila duza od 7 dana...
Got2b je napisao(la):
dobro te je zela pitao za kilazu....
i to ces derati na ljekarskom...
vaganje + visina = .....
ako imas previse kila vratice te
Mislim da ti to nije toliko bitno, koliko znam odbije se od visine odbije 100 sa mogucim ostojanjima +/-10kg
...jedino ako si visok 6 metara a imas 50 kg et problema :)

Obuka ti traje 7 dana (Sarajevo), za Tuzlu neznam jer za svaki kanton drugi zakon vrijedi. U Sa se ljudi vec odavno bore sa tim da obuku produze bar 3 mj a mozda i 6. Jer za 7 pisljivi dana ti moras da naucis milion zakona, rasklapanje oruzija, pucanje.. ma haus
Ako mislis da je sa oruzjem najlakse to zaboravi.. ja sam fala Bogu odavno imao priliku da baratam sa oruzjem al kad sam gore dosao kaubojaca svakakvi.. koda su iz crtani filmova

To je zadnji posao koji ja bi radio da imam izbora ;)
 
Član
Mrva je napisao(la):
edo_benz je napisao(la):
kod mene otac to obavlja vec 6godina,tad je isao u sarajevo na obuku par mjeseci i izaslo ga oko 1200kemica
Nikad obuka u Sarajevu nije bila duza od 7 dana...
Got2b je napisao(la):
dobro te je zela pitao za kilazu....
i to ces derati na ljekarskom...
vaganje + visina = .....
ako imas previse kila vratice te
Mislim da ti to nije toliko bitno, koliko znam odbije se od visine odbije 100 sa mogucim ostojanjima +/-10kg
...jedino ako si visok 6 metara a imas 50 kg et problema :)

Obuka ti traje 7 dana (Sarajevo), za Tuzlu neznam jer za svaki kanton drugi zakon vrijedi. U Sa se ljudi vec odavno bore sa tim da obuku produze bar 3 mj a mozda i 6. Jer za 7 pisljivi dana ti moras da naucis milion zakona, rasklapanje oruzija, pucanje.. ma haus
Ako mislis da je sa oruzjem najlakse to zaboravi.. ja sam fala Bogu odavno imao priliku da baratam sa oruzjem al kad sam gore dosao kaubojaca svakakvi.. koda su iz crtani filmova

To je zadnji posao koji ja bi radio da imam izbora ;)
Za sve je polaganje u Sa i traje 7 dana.A u nas nista nije kako treba u ovoj drzavi pa tako ni ta obuka:icon_mad:
Imas neka iskustva da nam napises sta je dobro/lose?

GreenDevil-nema sad je sve pod kontrolom kako su dosli ovi nasi:D bude nesto sitno al se brzo rijesi:cool:ZAnimljivo je kako sve nasi momci rade na drugim opstinama ;)
 
Član
zuka_ je napisao(la):
Za sve je polaganje u Sa i traje 7 dana.A u nas nista nije kako treba u ovoj drzavi pa tako ni ta obuka:icon_mad:
Imas neka iskustva da nam napises sta je dobro/lose?
GreenDevil-nema sad je sve pod kontrolom kako su dosli ovi nasi:D bude nesto sitno al se brzo rijesi:cool:ZAnimljivo je kako sve nasi momci rade na drugim opstinama ;)
Prilikom obuke potrebno je samo da budes miran na predavanjima i da ih saslusas. Nemoj glumiti "mangupa" i nemoj doci na ispit kao totalna neznalica i to ti je haman zagarantovan prolaz.
Ja taj posao nikad radio nisam, al sam polozio iz razloga sto sam ima vezu. Jer, ,ko zna.. mozda taj certifikat kad i zatreba
imas kolegu SuX (Jasmin) sa foruma koji je radio kao security pa nek ti on prenese neka svoja iskustva
Odkad postoji ova vrsta osiguranja kod nas desilo se mnogo mnogo pljacki banaka naprimjer, znas li koliko ih je sprijeceno od strane security, 1%
Ne zato sto nisu smjeli da se suprostave nego sto ljudi nisu znali kako da postupe u takvim situacijama.
Danas ako ubijes covjeka u samoodbrani kao gradjanin uz svjedoke koji bi potvrdili da ti je zivot bio ugrozen mozes dobro proci a ne kao zastitar ili kao policajac il sta vec
Bilo je mnogo slucajeva gdje je lopov bio ubijen/ranjen od strane zastitara pa sad rade svoj posao.
Ovo ti sve govorim zato sto dolazi mnogo lose vrijeme i toga ce biti sve vise i vise
a kao i svaki posao, i ovaj posao trazi treninga... ;)
 
Član
Na Vracama budes od ponedjeljka u pola 8 na kapiji moras biti.... a u subotu zavrsavas poslije gadjanja....

od Ponedjeljka do Petka imas predavanja od 08h do 16h (po 45min cas)

Bitno je samo da si na predavanjima..ne moras pisati nista vec gore se nadju skripte odma tako sam i ja nasao do petka sam imao iz svih 5 predmeta skripte i osve ostalo....

U subotu ides na gadjanje tu neka planina /kamp oko sarajeva sta je vec... Ja sam bio prije par godina i bio je 11 mjesec...i smrzli smo se svi...

znaci treba se dobro obuci :D

Gore imas rasklapanje/sklapanje Glocka...

3 metka probna pucas i 5 za ocjenu...

I to da ces proci a da ne ucis nista neces...... moras znati ono sto izvuces od pitanja ..jer dosta je raje samnom bilo koje je padalo i ponovni izlazak je oko 50KM....

Al reko sam ti sinoc na PM neke stvari pa cemo vidjeti sta dalje;);)
 
Član
A kakva je procedura za tehnicku zastitu i kakvi su uslovi!? Zna li neko nesta o tome!?
 
Član
@Addo

Obuku za sticanje certifikata mogu pohađati lica koja ispunjavaju sljedeće uvjete:
1) da su državljani Bosne i Hercegovine;
2) da su tjelesno i duševno sposobni za obavljanje poslova zaštite;
3) da imaju najmanje srednju školu, s tim da lice koje obavlja poslove tehničke zaštite ima odgovarajuću školu tehničkog smjera, a odgovorno lice najmanje višu školsku spremu;
4) da se protiv lica ne vodi krivični postupak, da nije osuđivano za krivično djelo za koje je izrečena zatvorska kazna, osim krivičnih djela protiv sigurnosti javnog prometa, odnosno da nije oglašeno odgovornim za prekršaj protiv javnog reda i mira koji ima obilježje nasilja;
5) ne može biti lice koje je bilo koji organ za provođenje zakona u Bosni i Hercegovini otpustio zbog nesavjesnog vršenja dužnosti i
6) ne može biti lice koje je COMSFOR smijenio iz vojne službe, u skladu sa "Uputstvom stranama".
Pohađanje obuke za sticanje certifikata odvija se podnošenjem zahtjeva za pohađanje obuke kantonalnom organu unutrašnjih poslova prema mjestu prebivališta zainteresiranog lica.
Uz zahtjev se prilažu dokazi o ispunjavanju uvjeta iz stava 1. ovog člana.
O zahtjevu iz stava 2. ovog člana kantonalni organ unutrašnjih poslova odlučuje donošenjem rješenja.
Protiv rješenja iz stava 4. ovog člana može se izjaviti žalba Federalnom ministarstvu u roku od osam dana od dana prijema rješenja.
Kantonalni organ unutrašnjih poslova dužan je dostaviti primjerak rješenja iz stava 4. ovog člana Federalnom ministarstvu radi organiziranja obuke.
 
Član
a što se tiče smještaja, ako nemaš nikog u Sarajevu nemoj se brinuti jer preko puta akademije ima kuća-motel, uglavnom imaju apartmani
 
Član
Sandro je napisao(la):
a što se tiče smještaja, ako nemaš nikog u Sarajevu nemoj se brinuti jer preko puta akademije ima kuća-motel, uglavnom imaju apartmani

Ima smjestaj gore na akademiji...

420KM sa smjestajem i hranom..
320 bez smjestaja i hrane
110KM ljekarsko (prvi put)
oko 30 KM potvrda o nekaznjavanju

i neznam tacno sta jos ide mogu pogledati imo sam negdje papir kad sam ja to radio prije 4-5godina
 
semma je napisao(la):
Got2b je napisao(la):
dobro te je zela pitao za kilazu....
i to ces derati na ljekarskom...

vaganje + visina = .....

ako imas previse kila vratice te

a koliko je to previse kila??

Pa ako si visok 1,50 a imas 100 kila, banalni primjeri... Idealno je npr. ako si visok 1,90 i da imas 90 kila, mozda oni toleriraju do +10 kila, ne znam kako je za ovaj poso ;)
 
Član
semma je napisao(la):
Got2b je napisao(la):
dobro te je zela pitao za kilazu....
i to ces derati na ljekarskom...

vaganje + visina = .....

ako imas previse kila vratice te

a koliko je to previse kila??


ja sam visok 183cm i 90KG imam meni nisu pravili problem...
Al prijatelj je bio visok 195cm i oko 115KG i pravili su mu problem vratili su ga da skine do neke odredjene kilaze i da se ponovo vrati na daljnji pregled....
Opet zavisi kako za koga ide.....
i to nije prvi put da su vracali zbog kilaze al otom potom..sve se sredi i to je to...
 
Top