SEAT LEON cupra4 TDI > 2015

SEAT LEON cupra4 TDI > 2015

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
RE: SEAT LEON cupra4 TDI > nova vozilica

AnDel je napisao(la):
usput napisi kakav je osjecaj voziti ga nakon golfa :icon_question:

Sad vjerujem da mu i nije tako velika, al neka nakon 2 mjeseca opet sjedne u Golfa, tad ce se tek sjebat ko foka, kad skuzi sta je prije vozio. Manje primjetis razliku kad ides na bolje, u odnosu na to kad naviknes na bolje, a onda sjednes u losije :icon_biggrin:
 
Član
RE: SEAT LEON cupra4 TDI > nova vozilica

na to i mislim, na subjektivni osjecaj u voznji, jer je covjek volio golfa pa mozda zanemaruje njegove mane u odnosu na ovo auto, u smislu performansi , komfora, kvaliteta ;)
 
Legend
RE: SEAT LEON cupra4 TDI > nova vozilica

IGY je napisao(la):
samo nemoj carbon, crna mat folija i deri, bude li carbon ja cu derati :lol:

pa, mislio sam uradit unutra par detalja sa klavir crnom folijom (sjajna varijanta)
nesto na ovaj fazon
IMG_0220.jpg


to ce biti centralna konzola (gdje je player, klima itd itd)
onda onaj okvir sata, unutrasnji dio, rucke i to je to
i onda ovom sjajnom folijom odradit prednj i zadnji znak
a karbon nikad nece na moj auto, i promes :cool:

AnDel je napisao(la):
auto je bas mocno, u toj stealth verziji, samo ga tamni u svakom smislu :cool:
i svaka cast kako je uglancan na ovom vremenu ;)

usput napisi kakav je osjecaj voziti ga nakon golfa :icon_question:

hvala drug, auto stvarno ima lijepu boju, ja sam odusevljen
bas se sjaji cak i po ovom suhavom vremenu..
perem ga svaki 3-4 dan ali samo oko blatobrana i sa donje strane zbog soli, i to je to
inace auto bude u garazi pa i to doprinosi svakako..
sto se tice osjecaja, sta da kazem, ne skripuce, ne lupa, ne nerviraju me sitnice kao sto je to npr bilo u golfu, mislim i njega sam fakticki doveo do tog nivoa da su plastike sve bile fino upasovane, nije se nista culo osim zadnje police (a to je zbog zvucnika i tezine) ..
sto se tice samog osjecaja, ovaj leon je stabilniji jedno 20x, bolje koci jedno 10x i pouzdaniji je jedno 5x tako da , sve u svemu lijepa promjena..
uz to svakako da je auto koji je vrijedan paznje i ljubavi stoga uzitak je na nivou :123:
 
Član
RE: SEAT LEON cupra4 TDI > nova vozilica

IGY je napisao(la):
allroad je napisao(la):
Sa bad look izgleda isto ibiza, nije to za njega :D

prvi koji je shvatio poentu :D nikad je nisam prezalio niti cu :(

;)

Pih ja je vidio neki dan...kome je ono proda sva nekakva iskuckana....


@tema Meni jedna od ljepsih vozilica :) jos ovaj motor :) puno predjenih kilometara zelim :)
 
Legend
RE: SEAT LEON cupra4 TDI > nova vozilica

Vidio sam i ja shibizu neki dan, kod taleta, fuj :icon_mad:
hvala drugovi, konacno sam rjesio i problem potrosnje, sada uzima oko 9l sto je sasvim ok za ovo doba godine, 17ke, konjazu i 4x4 :)
ugl sve u svemu, auto se voza, suzi svrsi, na proljece cemo radit servis i turbinu za uzice da joj prouce nesto pa onda lagano dalje .. do tada sitnice :cool:
 
Član
RE: SEAT LEON cupra4 TDI > nova vozilica

tu turbinu majstori u Užicu ne mogu reparirati, govorim ti iz iskustva, moju su 5 puta radili i nikad je nisu uradili kako treba, na kraju sam dobio napismeno iz garretta da se ta turbina ne može reparirati, znači samo nova ti je lijek ;) isto se desilo i kod mog druga koji je imao isti auto...
znači ako te zajebaje možeš je eventualno očistiti i malo joj produžiti vijek, ali inače deri dok ne crkne i onda novu ;)
 
Legend
RE: SEAT LEON cupra4 TDI > nova vozilica

GTI TDI je napisao(la):
tu turbinu majstori u Užicu ne mogu reparirati, govorim ti iz iskustva, moju su 5 puta radili i nikad je nisu uradili kako treba, na kraju sam dobio napismeno iz garretta da se ta turbina ne može reparirati, znači samo nova ti je lijek ;) isto se desilo i kod mog druga koji je imao isti auto...
znači ako te zajebaje možeš je eventualno očistiti i malo joj produžiti vijek, ali inače deri dok ne crkne i onda novu ;)

Pa evo, to ce mi ostati zadnja opcija, eventualno da mjenjam turbo..
Koliko si ti platio turbo, mislim da nam je ista slovna oznaka motora, stoga predpostavljam da je i i turbo isti bio ..
 
Član
RE: SEAT LEON cupra4 TDI > nova vozilica

ja sam svoju uzeo preko nekih šema tako da se ne sjećam tačno koliko je bila, ali je sigurno nećeš naći ispod 1500 KM, a i ako nađeš to je super cijena...
isti nam je motor, ARL, a turbo je GT1749, OEM br. 03G253016R
 
Član
RE: SEAT LEON cupra4 TDI > nova vozilica

http://www.pik.ba/artikal/4983964/turbina-nova-vw-bmw-mercedes-renault-audi-ford-peugeot-citroen-fiat-alfa-romeo-opel-koda-volvo-landrover-mitsubishi-toyota-saab/
 
Legend
RE: SEAT LEON cupra4 TDI > nova vozilica

-Suki- je napisao(la):
http://www.pik.ba/artikal/4983964/turbina-nova-vw-bmw-mercedes-renault-audi-ford-peugeot-citroen-fiat-alfa-romeo-opel-koda-volvo-landrover-mitsubishi-toyota-saab/

ma samo uzice drug, ja samo njima vjerujem ako vec odlucim da radim to..
 
Član
RE: SEAT LEON cupra4 TDI > nova vozilica

.nOKe je napisao(la):
-Suki- je napisao(la):
http://www.pik.ba/artikal/4983964/turbina-nova-vw-bmw-mercedes-renault-audi-ford-peugeot-citroen-fiat-alfa-romeo-opel-koda-volvo-landrover-mitsubishi-toyota-saab/

ma samo uzice drug, ja samo njima vjerujem ako vec odlucim da radim to..

a plus još što melett ne stavlja originalne garrett dijelove već proizvode svoje ;) e ko zna kako to ispadne...
noke dobro razmisli šta ćeš ako do toga dođe, nemoj da te nagovore ljudi koji nemaju taj motor kažu kod mene super ispalo a kod njega npr tdi 100 ks, tvoja turbina nije ni blizu te
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top