Seat leon 2005+

Seat leon 2005+

Član
POzz ljudi...Misljenje o ovom vozilu? Koji motor preporucujete 1.9tdi ili 2.0tdi? Imam opciju da kupim ovaj 2.0tdi 2007...[/b] Neke prednosti,mane,bilo je koja korisna informacija nije na odmet...Hvala :icon_smile:
 
Član
Imam taj 2.0 tdi u kući, ali ti preporučujem 1.9. 2.0 je bolji samo do prvih 100 000 km , kad krene odrzavanje velika je razlika. Jedino sto bolje ide 2.0...
 
Legend
treba naglasit da kod seata 2.0 tdi nisu problematicne dizne, jer su koristili iste dizne kao audi.. dok su problemi kod vwa i skode sa tim motorima puno veci.. ;)

ja sam definitivno za opciju 1.9 ako nisi agresivan vozac itd itd.. medjutim ako ga volis pritisnut, ako se cesto vozi vise ljudi u autu, onda je taj 1.9 poprilicno slabasan.. ima bucniji rad od 2.0 bar koliko sam ja primjetio, i sto je najgore obicno su oni sa bilo kakvom opremom (profilisana sjedista, xenon, mfd) bili 2.0, tako da se sve veze jedno za drugo..

sretno ;)
 
Član
E bas zbog opreme je brat uzeo 2.0, 1.9 su goli kao pištolji... A što se dizni tiče mislim da nisi u pravu jer su simensove, koje važe za problematične.

Brat je kupio auto sa pravih 100 000 km, odkupio ga u svojoj firmi, auto održavan u ovlašćenom. Do sada je menjao klapnu gasa 250€, reparirana turbina 430€, vel.servis 500€, pločice 70€, sve to do 130 000km.
 
Legend
Ovo sto ja znam, a pricao sam sa dosta ljudi, seat nije imao TIPove za besplatno zamjene dizni (sto je slucaj za fabricke greske na vw i skodama).. dok audi i seat koriste iste dizne (moguce da su siemens, ali druga oznaka ili sta vec, to ti ne bih znao reci, ali generalno nisam jos cuo da se neko zalio na probleme sa diznama kod audija i seata) naravno dizna ce otic, nije joj vijek trajanja 10000000km, ali daleko od toga da crkavaju elektronike i sl kao na vw i skodi..

Sto se tice ostalih stvari, sve ovo gore sto si nabrojao je manje - vise klasicno odrzavanje koje vazi za TDIa osim klapne gasa.. a neko je bas pripremio auto za prodaju cim ga je sve to tako docekalo u kratak period :)

Meni se ista stvar desila na TDIu 1.9 PD 150, protokomjer, uljna pumpa, turbina, u mjesec dana..
 
Član
Nije niko pripremao auto za prodaju, auto je vozio on u firmi i onda ga od firme odkupio, jer njegova firma prodaje vozila cim izadju iz garancije, presao je pravih 100 000. Kad pogledas nema tu nekog kvara ipak je 130 000km isao bez kvarova, ali ovo za turbinu i nije bas za neku pohvalu...
 
Legend
pa hbga... turbina obicno "ode" od nacina voznje, kvaliteta ulja.. stim daj e i to realno zamjenski dio, tesko da ko preodje 150-200k sa fabirkcom turbinom, mozda neki penzioner sto ga ne zavrce bas rijetko i neko ko ima ustaljen rezim voznje..
 
Član
treba naglasit da kod seata 2.0 tdi nisu problematicne dizne, jer su koristili iste dizne kao audi.. dok su problemi kod vwa i skode sa tim motorima puno veci.. ;)

ja sam definitivno za opciju 1.9 ako nisi agresivan vozac itd itd.. medjutim ako ga volis pritisnut, ako se cesto vozi vise ljudi u autu, onda je taj 1.9 poprilicno slabasan.. ima bucniji rad od 2.0 bar koliko sam ja primjetio, i sto je najgore obicno su oni sa bilo kakvom opremom (profilisana sjedista, xenon, mfd) bili 2.0, tako da se sve veze jedno za drugo..

sretno ;)

Pa i ja sam za tu opciju 1.9 ,kada se uzme u obzir sve,msm odrzavanje,kvarovi,registracija,al opet imam jos 3 clana u porodici plus ako krenem na put neki prtljag, msm da bi auto bio poprilicno mrtav...a sta mislite o opciji za 1.9tdi i da odradim chip :icon_question: JEr imao sa golfa IV tdi 115ks sa chipom +25ks on je "mljeo" asfalt :icon_smile:
 
Član
ja imam octaviu 1.9tdi 2006 god 77kw i to da bi auto bilo mrtvo je smijesna prica. istina, ne ide sad kao auto od 200ks, ali je sasvim dovoljno za normalne voznje po našim putevima, bilo po ravnom ili uz brdo. a uvijek se moze uraditi i chip i da si i po tom pitanju snage miran, a dosta je provjereniji motor od 2.0.

s tim da nista ne mora biti po pravilu. mozes potrefiti da motor kojeg svi kritikuju i govore da na valja tebe extra sluzi, a onaj kojeg svi hvale u crno zavije. mada, ovako bar malo smanjis sanse za tako nesto :D
 
Legend
ja sam prije za opciju 1.9 + chip
na 2.0 je i zamajac dosta vise problematican nego na 1.9 i to trebas znati ;)
 
Član
Znaci definitivno 1.9TDI + chip...hvala puno na svjetima i na vremenu odvojenom za ovo :icon_smile: ... kada uzmem novu vozilicu obavezno postavim slike da cujem komentare...pozz
 
Top