Seat Ibiza 6L ili Golf 4

Seat Ibiza 6L ili Golf 4

Član
Pozz svima,planiram kupovinu auta,izbor je pao na Golf 4 i Seat Ibizu 6L 2003-2005,iskljucivo benzinski motori.Namjena automobila je voznja vecinom po Sarajevu,normalna voznja bez potrebe za visokim performansama,znaci pouzdanost i jednostavnost motora i odrzavanja su prioritet.Na netu i usput sam uspio 'pohvatati' sljedece infomacije:
-1.4 preslab za karoseriju Golfa,aluminijski blokovi itd,to su valjda isti motori u oba auta
-1.2 trocilondras u Seatu,neki ga kude a neki kazu da je cak i najbolji izbor obzirom da je i najjednostavniji :)
-1.6 benzinac u Golfu,od 8 i 16 ventila,prvi na manjem obrtajima pogadnja max Nm i jednostavniji je,znaci u dilemi sam,sve sto znam je vise teoorija i molio bih za savjete iz licnih iskustava,znaci praksa :)
 
Član
1.6 sa 8v je bolji izbor.
1.4 ce ti po srajevu trositi ko 1.6
Koliki je budzet ako nije tajna?

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Član
1.4 po meni je preslab motor za golfove, sto se tice omjera tezine auta i snage motora,ne moze maket a potrosi dosta,taj motor je taman za pola,moj glas ide za 1.6 8v..
 
Član
Moj prijatelj je imao 1.6 16v pa to trosi ko vrag, a snage nigdi, topla preporuka da zaobiđes. 1.2 kao u pola je mal potrosac, nije skup za odrzavanje, osim sto su imali problem s lancem zbog loseg klizaca, kasnije je i to rijeseno. Po meni najbolji izbor je 1.6 8v
 
Član
Moj prijatelj je imao 1.6 16v pa to trosi ko vrag, a snage nigdi, topla preporuka da zaobiđes. 1.2 kao u pola je mal potrosac, nije skup za odrzavanje, osim sto su imali problem s lancem zbog loseg klizaca, kasnije je i to rijeseno. Po meni najbolji izbor je 1.6 8v
Jako malo je Golfova 1.6 8V,na prste jedne ruke ih ima na cijelom piku,sve je uglavnom 16V,ne znam zasto je takav omjer a i mahom uvoze sa 16 ventila
 
Član
Do sada sam posjedovao 2 Seata (Toleda i Ibizu), i 4 VW (1 Golfa, i 3 Passata), ali sem Toleda, svi su bili dizeli, pa na tvom mjestu, sa tim budzetom i predlogom, bih svakako, bez dileme imalo, izabrao Ibizu. Smatram da za iste pare mozes naci/kupiti mladji auto, sa manjom kilometrazom, u boljem stanju, sa boljom opremom. Nema svrhe puno porediti ta dva auta, jer su dosta slicni, a motore si vec apsolvirao i kao sto si rekao to je vise manje isto. Predlog, trazi i nadji dobar auto, jer ti motori imaju svoje i dobre i lose strane, a ako nadjes dobar odrzavan auto, sigurno neces imati vecih problema. Mnogo male su sanse, da u tome uspijes sa Golfom, a ako i nadjes, to ce preci tvoj budzet, koji u slucaju Ibize moze te "namiriti" na dobar auto.
 
Član
Do sada sam posjedovao 2 Seata (Toleda i Ibizu), i 4 VW (1 Golfa, i 3 Passata), ali sem Toleda, svi su bili dizeli, pa na tvom mjestu, sa tim budzetom i predlogom, bih svakako, bez dileme imalo, izabrao Ibizu. Smatram da za iste pare mozes naci/kupiti mladji auto, sa manjom kilometrazom, u boljem stanju, sa boljom opremom. Nema svrhe puno porediti ta dva auta, jer su dosta slicni, a motore si vec apsolvirao i kao sto si rekao to je vise manje isto. Predlog, trazi i nadji dobar auto, jer ti motori imaju svoje i dobre i lose strane, a ako nadjes dobar odrzavan auto, sigurno neces imati vecih problema. Mnogo male su sanse, da u tome uspijes sa Golfom, a ako i nadjes, to ce preci tvoj budzet, koji u slucaju Ibize moze te "namiriti" na dobar auto.
Realno,tacno je sve sto si rekao,puno je veca sansa da se nadje dobar primjerak ako je ponuda veca a sa Ibicom je to slucaj,90℅ Golfova od 1600 kubika pa dalje su i bili 'nabudjeni' i vlasnici su ih sigurno dozivljavali kao sportsko auto sto ono nikako nije
 
Top