savjet za kupovinu auta

savjet za kupovinu auta

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
HahaHa... Gdje je to guru Zela? :icon_question:

@Trizex - Svaka ti čast ;)

Drug, kupi Fiata i ne brini... Za primjer, kod mene je Fiat Tipo 1.6 B iz 1989., znači samo malo mlađi od mene i već tri godine ga vozim bez većih problema i kvarova...
 
Član
trizex je napisao(la):
ZELA GTI je napisao(la):
trizex je napisao(la):
ZELA GTI je napisao(la):
ITALY je napisao(la):
Bravo je i moj savjet, a motori su mu svi dobri, najtoplije preporucujem 1.6 16v ili 1.9jtd, a i ostali dolaze u obzir, samo bjezi od onog 1.4 12v, to je promasaj od motora. Sretno;)

1.6 16v???12 litara po gradu uzima.fiat bravo je jedno od najlošijih novijih auta na našim prostorima.definitivno.mani se toga.nisam vidio audija,ali ako dobiješ preko 3500 za njega.dobro si prošao.kriza i pale su cijene autima,bezobrazno.bježi od fiata.sretno sa kupovinom. p.s. kupio sam peugeota za 5500 km,2000 godina,ful oprema.nebih ti ga preporučio,ali samo da vidiš kako su pale cijene autima.




I ko onda tebe da shvati ozbiljno kad mozes to da izvalis, a u onoj temi o GTIu seres o tome kako doticni trosi po gradu 8 litara. Po tvojoj prici znam da nisi imao Brava nego je i to rekla kazala, a na onoj temi govoris ljudima da se ne javljaju ako nisu imali GTIa?



serem??malo se raspitaj,pročitaj nešto o autima.opće je poznato da su benzinski motori u fiatu bili nerazumno rastrošni.na izjavu o potrošnji golfa 2 gti sam rekao da sam voljan staviti svu pokretnu i nepokretnu imovinu.šta si ti voljan staviti?mamine gaće?:lol::lol:





Nemam se ja sta raspitivat, ne javljam se kad nisam upucen u nesto. A daj ta preseravanja tipa opklada u kuce avione i milione ostavi za dernek.ba. Nego ono sto sam htio da naglasim gore je da u jednom temi vrijedjas ljude koji se javljaju "a nisu ni imali GTI-a", a ovdje ti mudrujes i prenosis neka "opsta znanja".....

A na iducu uvredu poput ove ti ide citav karton banana :D




više volim mandarine,jel mogu mandarine?

djogi86 je napisao(la):
Govorim ti o velikom servisu a to je daleko vise od ulja i filtra, pokazujes jos jednom svoje skromno znanje... nemoj se uvrijediti.
Al eto kad smo vec i kod tih filtera, 12KM filter vazduha i 8KM filter ulja za motor 1.9 JTD 105KS... mislim da je to za auto koje je vece klase i motor koji je za tri klase iznad prejeftino u poredjenju i sa tim motorom i automobilom a sta bi tek bilo da poredimo neko auto iz iste klase.... :icon_smile:

po kakvim standardim je dizelski motor iz alfe 3 klase iznad peugeotovog motora???jest eto,alfe su poznate po jeftinim servisima,svi prodaju golfove dvice i kupuju alfe

djogi86 je napisao(la):
Da trose trose, ali da vidim benzinca koji ne trosi, meni je kadett trosio 26 litara, ali ja nikad neci reci da je bio los, samo da sam ga malo nastimao....:lol:
A to da GTI trosi 8L ces doziviti u 2% voznje, ljudi, sjednite i vozajte se, to je otvorena cesta i to prazan auto i to voznja bez gasa, i to sa felgama 14, naravno da moze, ali da li je to malo, ako hoces po gradu da se provozas i to opet polako to je 11litara, ako hoces jos da ga pritisnes jednom ili dva puta na tih sto kilometara, to je vec 12-13, ako dodje jos zima, to je vec 14-15Litara, ljudi morate biti toga svjesni, trosio je i moj HGT 9L, ali kad, koliko, sta..... znao sam nasuti 10KM i preci 20 kilometara, ali to je auto za takvu voznju i ne treba ti ako ces sa njim minimizirati potrosnju... koji ce mi kurr.... ako ne trosi 15.... onda cu kupiti radije 1.2 i da mi trosi 7L.

meni nikada preko 10 nije uzeo,čak i uz ponekad težu nogu na gasu.naravno da može trošiti i 15 i 20 i 30 litara.ako ga voziš 100 kilometara u prvoj zakucanog u blokadu

djogi86 je napisao(la):
Da trose trose, ali da vidim benzinca koji ne trosi, meni je kadett trosio 26 litara, ali ja nikad neci reci da je bio los, samo da sam ga malo nastimao....:lol:
A to da GTI trosi 8L ces doziviti u 2% voznje, ljudi, sjednite i vozajte se, to je otvorena cesta i to prazan auto i to voznja bez gasa, i to sa felgama 14, naravno da moze, ali da li je to malo, ako hoces po gradu da se provozas i to opet polako to je 11litara, ako hoces jos da ga pritisnes jednom ili dva puta na tih sto kilometara, to je vec 12-13, ako dodje jos zima, to je vec 14-15Litara, ljudi morate biti toga svjesni, trosio je i moj HGT 9L, ali kad, koliko, sta..... znao sam nasuti 10KM i preci 20 kilometara, ali to je auto za takvu voznju i ne treba ti ako ces sa njim minimizirati potrosnju... koji ce mi kurr.... ako ne trosi 15.... onda cu kupiti radije 1.2 i da mi trosi 7L.

meni nikada preko 10 nije uzeo,čak i uz ponekad težu nogu na gasu.naravno da može trošiti i 15 i 20 i 30 litara.ako ga voziš 100 kilometara u prvoj zakucanog u blokadu
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top