savjet, saraf glavu cuva..

savjet, saraf glavu cuva..

Član
narucio dakle jucer sarafe i danas stigli ali mi dosli obicni fiatovi sarafi s konusom, nesto su se zafrkali pa sam ih kontaktirao i druge mi mogu poslati tek za 7 dana :(((..
 
Član
smajke je napisao(la):
Nisam primjetio razliku 4x98 i 4x100....zavrnem bez ikakvih problema :):):)
i sad sam uzeo 4x100:):)

Ja jesam, pokusao sam zavrnuti i sarafi stoje nekako nakoso, umalo da zafrkam originalni navoj.Kad sam skinuo tacno se oslikao navoj od sarafa na rupama.Nisam se smio usuditi da vozim jer su mi sarafi pored sto leze nakoso bili i kratki.
 
Član
_vwfan_ je napisao(la):
smajke je napisao(la):
Nisam primjetio razliku 4x98 i 4x100....zavrnem bez ikakvih problema :):):)
i sad sam uzeo 4x100:):)

Ja jesam, pokusao sam zavrnuti i sarafi stoje nekako nakoso, umalo da zafrkam originalni navoj.Kad sam skinuo tacno se oslikao navoj od sarafa na rupama.Nisam se smio usuditi da vozim jer su mi sarafi pored sto leze nakoso bili i kratki.

upravo to i kod mene, navoj od sarafa se oslikao na rupama od felgi, i ja sam to skontao pa sam se prepao..
 
Član
trizex je napisao(la):
Sambo je napisao(la):
Ali se postaraj da su sarafi dobre kvalitete i najmanje 10.6 oznake cvrstine celika, 8.8 nisu dovoljno jaki

Slazem se sa svime, osim s ovim dijelom :) 8.8 su fabricki fiatovi, takve sam i pravio sebi, od 8.8 cvrstoce, frajer mi je nedavno udario direkt u tocak, otkinuo ga komplet od mosta, iskrivio citavo auto preko te felge a sarafi nisu popustili ni 1 mm......

Zao mi je da ti je auto udareno:icon_sad:

A sto se tice sarafa sve zavisi od vrste napora i koliko su zategnuti, iznenadjuje me da nisu popucali

Mom drugu su 2 glave sarafe pukle i odvojile se od tijela sarafa a treca napukla tokom utrka, srecom bio je blizu izlaza sa staze i uspio je nekako izaci, samo sto mu tocak nije skroz otpao!:icon_eek:

To je bilo na mk1 golfu sa fiatovim felgama i normalnim "napaceno" uvrnutim sarafima

Visoka temperatura sigurno nije pomogla tom slucaju, kocnice su bile usijane:lol:

To je razlog za moj prijedlog za sarafe sa pomicnim konusima, jbg nikad se nezna, bolje biti siguran nego se prevrnuti
 
Član
@ elmir isti slucaj samo sam ja pokusao 4x98 na 4x100, a imaju li ti sarafi sto si narucio istu funkciju u ovom mom slucaju:icon_question:
 
Član
_vwfan_ je napisao(la):
@ elmir isti slucaj samo sam ja pokusao 4x98 na 4x100, a imaju li ti sarafi sto si narucio istu funkciju u ovom mom slucaju:icon_question:

samo sto ti moras naruciti sarafe za svoje vozilo u ovom slucaju vw, jer nisu isti, narucis sarafe s pomicnim konusom za vw..
 
Član
@sambo, a sta ces, tako me krenulo. Nego slazem se ja sve s tobom za pomicni konus, samo se odnosilo na onu cvrstocu sarafa. Vidio sam jednom prilikom da su VW sarafi bas 10.3 ili tako nesto, a Fiatovi 8.8, al' nikad nisam cuo da je neko imao problema s njima, kao ni ja, bitno da centralna rupa odgovara i "preuzme" svoj dio "posla" kako treba i mirna Bosna :cool:
 
Top