savjet feluge

savjet feluge

pozz raja trebam savjet imam 16 ke alu feluge vise puta farbane hocu bar rub da ispoliram dignem sjaj treba mi savjet sta trebam od materijala i koji su koraci u postupku... alata imam prostora za rad takodje ali upute mi trebaju :)
 
Član
Trebas prvo skinuti tu boju sa njih najbolje ispjeskari kompretne felge onda ispoliraj sta hoces i onda zastitis i ofarbas ostatak felge u koju ghoces boju...
kad ispjeskaris do cistog aluminija, onda prvo ides poliranje vodom i vodenim smirglom 500, pa onda 600 pa 800 pa 1000 pa 1500 pa 2000 pa 2500 pa 3000 da bi dosao do visokog sjaja i "ogledala" i onda imas kupiti tzv noz za poliranje i kreda za poliranje, to imas kupiti kod ovis sto prave ograde rosfrajne i alu i on s tim poliraju, a i prodaju naravno i krede i nozeve za poliranje, i sa njoj onda jos nabijes sjaja i ona ti sluzi da alumini ne crni i ne gubi sjaj...
Lakiranje valjda znas :D
 
Član
Kupis onu kiselinu za skidanje farbe, zove se DINAMIT ako se ne varam, davno sam uzimao tu kiselinu i dobra je za skidanje farbe... i nju naneses i kasnije samo cetkom obicnom snikes boju, sto ostane opet ponovis postupak dok ne dodjes do aluminija...
 
znaci pocnem sa dinamit skid pa poliranje vodom od 500 pa do 3000 vodobrusnim,pa noz i kreda i to je to jesam li sta preskocio ?
 
Legend
zavisi kakav je aluminium , kad skines farbu pukni koju sliku tu pa ce se znati od koje granulacije krenuti
neke felge se mogu poceti od 500 ... rijetko
neke od 240 pa dalje , pocetak ti je naj vazniji , kad dodjes do 800 , 1000 smatraj posao skoro zavrsenim
 
Top