Savjet: Audi a3 2.0 TDI 140ks

Savjet: Audi a3 2.0 TDI 140ks

Član
dellas je napisao(la):
FilipRS je napisao(la):
Mene interesuje da li se isplati uzimati ovaj auto? 2007. je godiste. Jedino me buni 2.0 tdi motor, jer sam cuo da je kod nekih ranijih verzija dosta problematican bio. Sad ne znam da li je i ovaj u 2007. takav? Molio bih nekoga ko ima 2.0 TDI motor da mi kaze njegova iskustva. Hvala!

Imam ja takav motor u Altei, 2006.god, ako se ne varam to su potpuno isti motori. Moj je presao 105000km i motor otkida kako ide, stvarno me je iznenadio pozitivno naravno. Auto trosi 1l ulja na 1500km i to je ono zbog cega pljuju taj motor, ako ti to ne smeta uzimaj i neces se pokajati, performanse su duplo bolje nego kod 1.9 motora, ali 1.9 je ekonomicniji u svakom pogledu.

Ovaj je motor iz 2007. i ja sam na audijevom sajtu citao da su tad doradili 2.0 tdi. Koliko trosi u proseku na 100km? A to ulje ako treba dosipati onda sam OK sa njim, to mogu priustiti :)
 
Član
U altei na 17-icama trosi prosecno oko 8l, po gradu nesto vise, a na otvorenom 7-7.5 ali se ne stedi na gasu;)
 
Član
jbt, meni ljudi pricaju da trosi oko 6.5- 7 litara, ti sad kazes 8l :s
Mada to zavisi i od guma, aerodinamike, tezine...
 
Član
Audi je laksi od Altea-e tako da ce ti on vjerovatno po gradu trositi oko 7l ako je ispravno auto i normalne voznje, ako ne budes skido nogu s gasa ide i preko 10 :)

Na otvorenom ces ga moc spustiti ko i 1.9 na 4 i po litra :D
 
Član
DiAbLo je napisao(la):
Audi je laksi od Altea-e tako da ce ti on vjerovatno po gradu trositi oko 7l ako je ispravno auto i normalne voznje, ako ne budes skido nogu s gasa ide i preko 10 :)

Na otvorenom ces ga moc spustiti ko i 1.9 na 4 i po litra :D

Ovo prvo je tacno, a ovo drugo nemoguce;)

@FilipRS: Svaki je 6b.
 
Član
dellas je napisao(la):
DiAbLo je napisao(la):
Audi je laksi od Altea-e tako da ce ti on vjerovatno po gradu trositi oko 7l ako je ispravno auto i normalne voznje, ako ne budes skido nogu s gasa ide i preko 10 :)

Na otvorenom ces ga moc spustiti ko i 1.9 na 4 i po litra :D

Ovo prvo je tacno, a ovo drugo nemoguce;)

@FilipRS: Svaki je 6b.

Koje nije tacno , preko 10l ili 4.5l na otvorenom .

Ja sam Audia a4 2.0TDI po bordu od Sarajeva do Zenice vozio 4.7l
 
Član
kod mog komsije passat 2.0 170 ks DSG karavan 4,5 L na otvorenom 100 % , grad 6-8 zavisno od voznje i patos 12-14 L ;) moze se to sipat audi laksi je sigurno trebo bi manje trosit
 
Član
Ako je CR mozda je moguce 4.5, ali ako je PD nemoguce ispod 5-6 litara, mozda u audiju manje trosi ali kod mene je tako.
 
Član
Kada gti-a spustim na 5 i nešto onda ću tdi-a na 3:D

Neki dan vozim Fabiju tdi (101 ks), idem 60 petom, klima upaljena, trenutna potrošnja 2.1 l....

Neispravna auta troše mnogo, odvezi seata na dijagnostiku da ga malo pretresu;)
 
Član
Da ti pravo kažem nešto je to jeftino... ispod 25k teško da ćeš naći.... odeš fino u ovlaašćeni servis sa knjižicom i autom nek ti oni kažu tj dobiješ napisemno stanje i imanje...

I nemoj se previše zamarati oko potrošnje ipak je to dizel.... ak hoćeš može on sasvim solidno trošiti..... al čim kupuješ 2.0 i 140 konja ti ćeš njega ganjati i normalno da će uzeti goriva...

Taj motor je jači na od 1.9 i tu se nema šta pričati... neš pogriješiti ni sa 1.9 motorom...

6 brzina svakako ako uspiješ naći...

Ostalo manje više, ja bi ti predložio da obiđeš servise i da vidiš šta oni imaju u ponudi tipa staro za novo... ta auta su dost skuplja od onih sa pika i iz vana a vjeruj mi ima i razlog.....nekažem da je tu svako auto dobro ali se može naći jako dobrih....
 
Top