Sava vs Barum vs Sportiva

Sava vs Barum vs Sportiva

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
pa napisao sam ako moze naci savu iz SLo da kupi ...ti kazes da se vise ne moze naci (ja neznam jer savu ne koristim vec godinama,zato sam napisao sa rezervom AKO MOZE NACI)
dok su mou ortaci vozili poljsku savu naspram onih iz Slo su bile cisto smece smeca....
Debika je takođe smece,kao i barum.....to se na kisi i mokrom klize kao po staklu.
da se opet vratim direktno na temu...od pomenute 3 za koje covjek pita glas dajem za Sportivu,ne zbog rekla kazala nego zato sto sam probao.....
svijet guma se je okrenuo naglavacke....jedan NANKANG je bolji od 80% guma koje se mogu naci na trzistu a za nju skoro da niko nije cuo....tako da jako cesto kupovinom duplo skuplje gume dobijete 10% performansi ili ne dobijete nista.
 
Član
Limpi je napisao(la):
jah, ug7, dunlop winter 3d i slicne su duplo skuplje od navedenih...



1. Sava Eskimo S3............................ (cca. 110,00 KM)
2. Goodyear UltraGrip 7+ ............................ (cca. 115,00 KM)
3. Dunlop Winter Response ............................ (cca. 170,00 KM)

malo Dunlop Winter Response bježi!!;)
 
Član
Ja imam Sava S3 vec 6-a zima sad ce (vozim ih samo zimi) i nikad se u snijegu nisam zaglavio niti me je ponijelo sa njima po snijegu (normalna voznja ne divljanje). Isto tako sam blanjao na put po snijegu kad je dostigao bio 40 cm i ceste nisu bile ciste (bilo oko 25cm snijega) i ni tad nije bilo problema sa escimo s3.
 
Član
Vozio sam savu s3 po snijegu uz brda sa velikim nagibom i nije me iznevjerila,ali guma koju sam vozio prosle godine me ocarala,lanci gotovo da mi nisu ni trebali,rijec je o gumi fulda kristall montero,uuuuuuuuuuuuu kako dobra guma ;)
 
Član
24ventila je napisao(la):
Limpi je napisao(la):
jah, ug7, dunlop winter 3d i slicne su duplo skuplje od navedenih...



1. Sava Eskimo S3............................ (cca. 110,00 KM)
2. Goodyear UltraGrip 7+ ............................ (cca. 115,00 KM)
3. Dunlop Winter Response ............................ (cca. 170,00 KM)

malo Dunlop Winter Response bježi!!;)

ali u kojoj je to dimenziji... znam prosle godine, ovdje u ze: sava je bila oko 80km 185/60/14, uglavnom jeftinija od klebera krisalp hp2 kojeg sam uzeo, a on je placen nekih 180km dvije gume...
 
Član
Limpi je napisao(la):
24ventila je napisao(la):
Limpi je napisao(la):
jah, ug7, dunlop winter 3d i slicne su duplo skuplje od navedenih...



1. Sava Eskimo S3............................ (cca. 110,00 KM)
2. Goodyear UltraGrip 7+ ............................ (cca. 115,00 KM)
3. Dunlop Winter Response ............................ (cca. 170,00 KM)

malo Dunlop Winter Response bježi!!;)

ali u kojoj je to dimenziji... znam prosle godine, ovdje u ze: sava je bila oko 80km 185/60/14, uglavnom jeftinija od klebera krisalp hp2 kojeg sam uzeo, a on je placen nekih 180km dvije gume...

195/65 R15, naravno treba to provjerit da nije levatluk al raja priča da su uredne od ove godine 36-sedmice !


"ADAC napominje da za jedan te isti model cijena zna varirati i do 34 eura po gumi za dimenziju 185/65 R15, pa do 81 eura za dimenziju 225/45 R17. Stoga valja se dobro raspitati gdje su najjeftinije."
 
BHT Ovisnik
mene isto zanima ovo pitanje,samo me zanima 185/60 14 ,cuo sam sve pohvale za sportivu da je bolja od ovih navedenih,a cak je mislim jeftinija,a kakva je uz to sve hankook,po cijeni ista kao i sava u Nuića na popustu,sta je najbolje uzeti
 
Član
a i ja kontam dali i sta da uzmem za zime... dvije gume su mi jos iz 2004 dot, stare a i istrosene lagano... prosle zime su nekako i mogle, jest da se moralo pazit malo vise, al eto... jedino garant su sada ljetos stradale, vozao sam ih malo nazad umjesto alu...
mada cu najvjerovatnije cekat snijeg i probat, ako se krene klizat ode po nove :lol:
 
Cijena ovih guma sto sam naveo u Lukavcu TK:
Sava 97KM
Barum 83KM
Sportiva 90KM dot je 2010 za sve gume

Uzeo sam barum jer sam ih vozio na audiju i nisam imao problema :cool::cool: dimenzije 195/65/15 MOZE LOCK
 
raymo je napisao(la):
U mene fulda kristall montero2 ev vec druga godina odlicne;)

I u mene...kako imam auto! :cool:
Probao sam svakakvog smeca...ali ova guma je :cool:;)

A kao sto rece neko...sava-made in Slovenia OK, Poljska- nidje veze!!!
 

DLS

Početnik
mene zanima koja je najbolja zimska guma ..nebitno cijena .. dimenzije 205/65 R15 .. pirelli? michelin? Dunlop?
 
DLS je napisao(la):
mene zanima koja je najbolja zimska guma ..nebitno cijena .. dimenzije 205/65 R15 .. pirelli? michelin? Dunlop?

Goodyear, Continental i Bridgestone po mom misljenju . Ja imam Michelin i nisam bas nesto zadovoljan...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top