Saobraćajne kazne

Saobraćajne kazne

E ovako momci, molim pomoć... Prije oko mjesec dana sam dobio saobraćajnu kaznu u iznosu od 300 KM zbog vožnje u alkoholisanom stanju (0,41 promila). Pitate se zašto je ovaj iznos? Vjerovatno zato što sam se "malo" drskije ponašao prema policajcu pa mi je izrekao najveću moguću za ovaj prekršaj!!!

Kaznu još nisam platio, a i ne namjeravam!!!

Pa me interesuje kakve su dalje posledice?!

Znam da se dodaje još 20 KM na kaznu zato što nisam platio u roku od 8 dana...

Da li na kućnu adresu stiže neko upozorenje o neplaćanju ili sl, da li me mogu pozvati na sud i u kojem roku???

Unaprijed hvala!!!
 
vec si prihvatio krivicu i nemas se sta zaliti, cak si i potpisao da odbijas da se zalis.....

kad tad ces je morati platiti ;) drzavi niko osto duzan nije
 
Član
Nema opomene, nema kamate, fixno 20 km kamate i to je to.....licnu i pasos mozes, vozacku donedavno nije moglo a cujem u zadnjih par dana nekoliko slucajeva da su i vozacku uspjeli podici, izgleda da se nesto promijenilo....
 
To kraljevi!!! Pošto putujem na nekoliko mjeseci, a ne bi volio da me dočeka poziv na sud ili neka plava koverta!!!

zen_3dom je napisao(la):
vec si prihvatio krivicu i nemas se sta zaliti, cak si i potpisao da odbijas da se zalis.....

kad tad ces je morati platiti ;) drzavi niko osto duzan nije

Interesuje me samo dokle joj mogu biti dužan, jer zastara na iznose do 3000 KM iznosi 3 godine pa...
 
Član
nemas cak ni one kamate od 20km ako si prihvatio krivicu, platio sam ja prije par dana kaznu koju sam dobio poslije nove godine, priznao krivicu,potpisao i nema kamate;)
 
Član
da vas pitam, prilikom oduzimanja vozacke zbog prebrze voznje

kada se ona zaista mora predati, dali se moze promjeniti mjesec predaje ?

meni je rečeno da bi je trebao u roku 10tak dana predati, a najbolje bi mi odgovaralo da je dam tam u 10 ili 11 mjesecu :icon_question:
 
sto se tice kazni ,dobio jednom 100 KM i 1 kazneni bod prosao kroz crveno,drugi put uletio u radar 87 tj snimila me skoda civilna , proletio kraj njih 150 :) i stigli me nakon 2 kilometra... zabrana mi stigla nakon 3 4 meseca....i 2 meseca bez vozacke (nedo bog nikom)
imao dosta kazni,platio dosta... ostalo 250 KM ...
Jednog dana budi me stara kaze dosao covjek iz policije,ja se sasrao .Kad sam sisao dole papirologija 10 cm ,reko ode vozacka za citav zivot :)
Kada kaze "čiko" ne boj se nije nista strasno,moram platit u roku od 3 dana bilo koji iznos jer ce mi plijenit nesto ,nisam bas razumio dobro,tak je nesto bilo na taj fazon,uglavnom bio sam primoran da plati neki iznos... uplatio 100 KM ... ja mislim da mi je ostalo jos 150 KM da platim...
ima proslo vec godinu dana sigurno neam nikakvih problema,tj kamata...
et to je moje iskustvo....

Salle je napisao(la):
da vas pitam, prilikom oduzimanja vozacke zbog prebrze voznje

kada se ona zaista mora predati, dali se moze promjeniti mjesec predaje ?

meni je rečeno da bi je trebao u roku 10tak dana predati, a najbolje bi mi odgovaralo da je dam tam u 10 ili 11 mjesecu :icon_question:

stigne ti pismo kuci tj plava koverta ,a mislim da se sa njim mozes dogovorit kada da bude taj period kada ti oduzmu vozacku....
 
rinaldo je napisao(la):
Ako ne platiš nećeš moći auto registrovati

Tako je, nisi duzan platiti kaznu do registracije, tad je moras platiti ili nemozes auto registrovati. Ja msm da mjesec dana nakon isteka reg ako ne reg auto brisu ti ga iz evidencije reg vozila i onda po nekoj logici sudski vrse svoja potrazivanja i tad je moras platiti stjeo nestjeo.. drzavi niko nije ostao duzan :icon_biggrin:
 
Član
Druze kazne se prebacuju na poresku upravu, meni prosli mjeces za tri kazne iz 2007 od po 40KM na svaki dodato po 100km sudskih troskova sada to iznosi skoro 500km, stiglo rjesenje za plenidbu, jedina sreca u svemu tome sto nemam nista na sebi pa mi nemaju sta uzeti, tako da je najbolje ti to skupi pa plati. ;)
 
Top