Saobracajka nedaleko od moje kuce... Jedan poginuo, jedan se bori za zivot....

Saobracajka nedaleko od moje kuce... Jedan poginuo, jedan se bori za zivot....

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
saobracajka_v.jpg


GRADIŠKA - Milenko Marčeta (27) iz Gradiške, poginuo je, a njegov suvozač i sugrađanin Dragan Bogojević (25) teško je povređen u stravičnoj saobraćajnoj nesreći koja se dogodila juče ujutru u Novoj Topoli na putu Banjaluka - Gradiška.

Nesreća se dogodila oko 2.30 časova kada je automobil „golf 2“, kojim je upravljao nastradali Marčeta, krećući se iz Gradiške prema Banjaluci, iz još neutvrđenih razloga, prešao u suprotnu saobraćajnu traku, gde se direktno sudario sa autobusom koji mu je dolazio u susret. Autobusom, koji je, kako saznajemo, saobraćao na relaciji Sarajevo - Stokholm, upravljao je Sarajlija H.Z. i on nije ozbiljnije povređen.
Nesrećni Marčeta podlegao je na licu mesta, a teško povređeni Bogojević prevezen je u banjalučki Klinički centar, gde su se lekari do zaključenja ovog broja „EuroBlica“ još borili za njegov život.
„Pacijent je primljen sa teškim povredama glave, odnosno mozga i iščešenjem kuka. Priključen je na aparate za veštačko disanje i trenutno se nalazi na Klinici za anesteziju i intenzivno lečenje. Njegovo stanje, iako stabilno, još uvek je izuzetno teško, pa ne možemo davati nikakve dugoročne prognoze“, rekao je doktor Migdad Hadžibegović.
Uz pripadnike saobraćajne policije iz Gradiške, uviđaju je prisustvovao i dežurni tužilac koji je naredio da se obave sva potrebna veštačenja i obdukcija Marčetinog tela, kako bi se utvrdio tačan uzrok nesreće. Da se radilo o silovitom sudaru govori činjenica kako je od automobila „golf 2“ ostala samo olupina, koja je prevezena u krug Policijske stanice u Gradški.



Ja se u subotu vratio iz Beograda, pa navece nisam ni izlazio, zbog umora i prehlade, koja me vec mjesec dana smara... Ujutro mi stize poruka od drugarice, pita me jesam li ziv... Cula da je poginuo neko ko ima isto prezime kao ja, pa se prepala da nisam to stvarno ja... Digla se cjela uzbuna u rodbini, ali smo ustanovili da su svi na broju... I onda na kraju smo culi imena poginulog i povredjnog, nisu ni blizu mog prezimena... Narod probubao... Danas mi opet drugarica prica kako su neke cure pricale da su cule da je neko ko se preziva kao ja poginuo, pa su se zabrinule... Ovaj momak sto je poginuo zivi oko 1km od mene, ali ga ne znam....
Ove godine je poginulo jako mnogo mladih ljudi u okolini Gradiske... Policija nista ne preduzima, a vikendom poslije izlaska svi mortus pijani... Treba dovuci zivu glavu kuci...
 
Član
ma ne gleda raja kad vozi... a i alkohol je uveliko prisutan.
jutros nedaleko od moje kuce, ako neko zna kad se ide iz vogosce prema hotonju, pa uporedo sa mercedesovim servisom i salonom, auto curicu pokupilo dok je prelazila ulicu. bezobrazna raja, nema vozacke kulture. mrsko im stati 15sec, da djeca predju ulicu da dodju do autobusa...
daj boze da dijete bude ok, a i ovaj sto je u ovom udesu povrijedjen. najvise mi bude zao neduznih. koji ni krivi ni duzni zaplate zbog tudjih gluposti i nepaznje...
 
Član
R.I.P.
Stvarno je zalosno, al alkohol je cudo.
Alkohol i volan neidu nikad zajedno a mnogo nas misli da bolje vozi pijan al sve do jednom. Pamet u glavu i polako.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top