Samo se ugasio i neće da upali BMW E30

Samo se ugasio i neće da upali BMW E30

Član
imas mali milion stvari,pregledaj struju,ako ima,vidi baca li pumpa gorivo
prije svega provjeri zupcasti,da ne napravis vecu havariju verglajuci
takodjer,moze biti protokomjer,da je ostao zaglavljen,mada su male sanse,jer bi upalio kako-tako
jel lupalo ista dok si verglao?
 
Član
pogledaj si ako ima senzor bregaste,cest slucaj u bmw-a,da se samo ugasi,i ako upali moguce da ce se cim krenes ugasit,iz osobnog iskustva,tolko od mene ,sretno da rijesis
 
Član
probao na guranje???
znas kako ide???
ubacis u drugu istovremeno verglas i pustas kvacilo....
a neko te mora gurat...
 
Radije nemoj gurat, kod mene na Seatu je bio slican slucaj, stara vozala i isto tako joj se nakon par minuta voznje samo zgasio. Verglo al na neki cudan zvuk, ovako kako Boki prica, ko da nema otpora nikakvog i ja ga slepo Hondom, drug "pametni" sjedio u Seatu, ja mu lijepo reko da ne pokusava upalit, on pokuso dva puta, oslepam ga kod majstora, imam sta vidjet, zvekno zupcasti, eh sad, mozda je i prije guranja, mozda je bas na guranju, ja ne bi probavo.
 
Početnik
Isti simptomi meni bili kad je zubcasti pukao,doduse u mene ej na leru radio,no probao ga upaliti i pomotao ventile i shebo podizace i bla bla,ugl nemoj ga nikako pokusavat paliti.Odvezi masjtoru nek pogleda jer pokusajima paljenja ako je zubcasti mozes samo pogorsat situaciju
 
Član
edoze je napisao(la):
imas mali milion stvari,pregledaj struju,ako ima,vidi baca li pumpa gorivo
prije svega provjeri zupcasti,da ne napravis vecu havariju verglajuci
takodjer,moze biti protokomjer,da je ostao zaglavljen,mada su male sanse,jer bi upalio kako-tako
jel lupalo ista dok si verglao?

Nije nista lupalo...
 
Član
On ne moze pogorsati situaciju, zupcasti ako je pukao on je vec daaavno pokrivio ventile, odmah prije prvog gasenja, to ti je lako provjeriti, odvrni dekl remena i vidi jeli na mjestu. Ako jeste onda itas tacku na donjoj i gornjoj remenici, stavi donju na tacku i onda gornja mora biti isto na tacki, ako nije onda je preskocio, ako jeste onda barmetar u ruke, izvrni svjecice i izmjeri kompresiju. Mda cisto sumnjam da je do kompresije jer i da nevalja opet 6 cilindara se mora javiti malo bar :) pregledaj remen pa onda ostalo sto sam ti prije rekao...
 
Ni u kom slucaju ga nemoj na guranje paliti jer tako je jedan covjek ovdje kod nas palio A6 '99 godina na guranje :icon_eek: cudno mu radio i u voznji mu se samo ugasi... zupcasti nije pukao ali je nekako preskocio i motor se samo ugasi... on ga pokusa na guranje upaliti, jer mu se to desilo na putu na ulazu u Jablanicu, niz onu stranu... kanije nece nikako da zavergla... majstor kad je skinuo jednu glavu imao je sta viditi... pukla kapa ventila i jednostavno unistilo klip... morao mijenjati hidropodizace, klackalice, bregaste osovine i mnogo drugih dijelova koje je usput vidio da su potroseni... toliko su mu bili skupi dijelovi da je na kraju samo motor zamijenuo :icon_eek:

btw: pravac majstoru na dijagnostiku ;)
 
Član
Puko zubčasti, čika majstor kaže da ce me izaci najmanje 200 KM ako je samo zubčasti, a najvjerovatnije je zubcasti povukaoo za sobom ventile...

Kako god bacio sam se u potragu za novim motorom prednost ima 2.5 i :123:
 
320i E30 je napisao(la):
Puko zubčasti, čika majstor kaže da ce me izaci najmanje 200 KM ako je samo zubčasti, a najvjerovatnije je zubcasti povukaoo za sobom ventile...

Kako god bacio sam se u potragu za novim motorom prednost ima 2.5 i :123:

Pa jeste li otvorili motor tj. skinuli glavu motora... kolika je steta... jesu li se samo ventili iskrivili ili su i klipovi unisteni (vrlo moguce kod blokade)... msm jel sa sigurnoscu znas sta je otislo i koliko ce te popravka kostati ili samo na osnovu procjene majstora, bez otvaranja motora, trazis drugi motor... ja kad sam jednom kupio motor sa puknutim zupcastim, otvorio motor kad samo bregasta "podbila" ventil, nije ga ni iskrivila... mada je kod tebe sigurno veca steta... kako god, sretno... a ja cu kod nas pogledati imal taj motor koji trazis.. javim ti cijenu i ostali info ako bude ;)
 
Član
FirellesMonster je napisao(la):
320i E30 je napisao(la):
Puko zubčasti, čika majstor kaže da ce me izaci najmanje 200 KM ako je samo zubčasti, a najvjerovatnije je zubcasti povukaoo za sobom ventile...

Kako god bacio sam se u potragu za novim motorom prednost ima 2.5 i :123:

Pa jeste li otvorili motor tj. skinuli glavu motora... kolika je steta... jesu li se samo ventili iskrivili ili su i klipovi unisteni (vrlo moguce kod blokade)... msm jel sa sigurnoscu znas sta je otislo i koliko ce te popravka kostati ili samo na osnovu procjene majstora, bez otvaranja motora, trazis drugi motor... ja kad sam jednom kupio motor sa puknutim zupcastim, otvorio motor kad samo bregasta "podbila" ventil, nije ga ni iskrivila... mada je kod tebe sigurno veca steta... kako god, sretno... a ja cu kod nas pogledati imal taj motor koji trazis.. javim ti cijenu i ostali info ako bude ;)

Nismo otvarali motor, samo na osnovu procjene majstora, ali vidjeti cu jos, ako sta izleti kupicu drugi ako ne, morati ću zakrpiti ovaj mada mi se ne popravlja, mozda ce se opet sta pokvarit, i onda ce ispast da sam za pare od popravka mogao kupiti drugi motor i biti rahat....
 
320i E30 je napisao(la):
FirellesMonster je napisao(la):
320i E30 je napisao(la):
Puko zubčasti, čika majstor kaže da ce me izaci najmanje 200 KM ako je samo zubčasti, a najvjerovatnije je zubcasti povukaoo za sobom ventile...

Kako god bacio sam se u potragu za novim motorom prednost ima 2.5 i :123:

Pa jeste li otvorili motor tj. skinuli glavu motora... kolika je steta... jesu li se samo ventili iskrivili ili su i klipovi unisteni (vrlo moguce kod blokade)... msm jel sa sigurnoscu znas sta je otislo i koliko ce te popravka kostati ili samo na osnovu procjene majstora, bez otvaranja motora, trazis drugi motor... ja kad sam jednom kupio motor sa puknutim zupcastim, otvorio motor kad samo bregasta "podbila" ventil, nije ga ni iskrivila... mada je kod tebe sigurno veca steta... kako god, sretno... a ja cu kod nas pogledati imal taj motor koji trazis.. javim ti cijenu i ostali info ako bude ;)

Nismo otvarali motor, samo na osnovu procjene majstora, ali vidjeti cu jos, ako sta izleti kupicu drugi ako ne, morati ću zakrpiti ovaj mada mi se ne popravlja, mozda ce se opet sta pokvarit, i onda ce ispast da sam za pare od popravka mogao kupiti drugi motor i biti rahat....

Da ne bi placao majstora, probaj naci alat i skini sam glavu motora, stetu si vec napravio, nemas sta izgubiti... skines glavu i sve ces vidjeti... a ako uzimo drugi motor ko zna kakav ces naci, i sve ostalo.... a to da ce se mozda poslije popravke opet sta pokvarit... samo cu ti reci... i nova auta se kvare ;)
 
Član
[/quote]

Da ne bi placao majstora, probaj naci alat i skini sam glavu motora, stetu si vec napravio, nemas sta izgubiti... skines glavu i sve ces vidjeti... a ako uzimo drugi motor ko zna kakav ces naci, i sve ostalo.... a to da ce se mozda poslije popravke opet sta pokvarit... samo cu ti reci... i nova auta se kvare ;)

[/quote]

Vidiš nisam o tome razmišljao hvala druže na savjetu, sutra ću ga rastavit i vidjeti sta je otišlo... :)
 
Član
I onda čim upališ taj novi ili stari motor odmah ga u mjestu u blokadu zakucaj 5-6 puta da vidiš hoće li izdržati ako preživi dobar je :lol:
 
Top