Samo petina vozila na cestama ispravna

Samo petina vozila na cestama ispravna

Član
Onda se nismo razumjeli.Ja sam mislio isključivo na ljude kao što sam naveo, a što se tiče omladine slažem se sa tobom.
Nama auto uopšte nije potreba.Ali ljudim koji su u onakvoj ili sličnoj situaciji auto je stvarno potreba i uopšte ne zamjeram što je auto starije ili ne ispravno, čovjek jedva sastavlja kraj sa krajem, bori se i sada da gleda na sve sitnice, kao što Erol reče npr sijalice i to.
To jeste bitno, ali nije ni približno bitno kao kočioni sistem, zdrav pod..........
A što se tiče mene, nemam ni ja auto, vozam se na biciklu i tako će i ostati dok se ne snađem, pa sam budem mogao održavati auto
;)
 
Član
Vidio sam ja da se nismo razumjeli :lol::lol::lol:
Problem je sto sa neispravnim autom ti neugrozavas samo svoj, nego i zivote drugih ucesnika u saobracaju, zaboli mene sto neko vozi auto bez kocnica, ili kakvo vec, samo da to nema odraza na mene, ili nekoga treceg...
 
Član
Ajd bar se tu slažemo
:lol::lol:

Al za ovo je zaslužan tehnički, da ih vrate, našli bi oni svi nekako pare, bar dok na tehničkom prođu
 
Evo ovako, uzet ću, na primjer, apsolutno najčešće i najpopularnije auto u BiH - Golf 2: koliko ih se može sresti na cesti bez jednog svijetla, i nazad oba štopa uopće ne rade, e pa ti isti golfovi sigurno imaju i gume iz kojih vire žice a disk pločice su odavno isparile u atmosferu, tko im dopušta da uopće sudjeluju u cestovnom prometu?
Ako su vlasnici neodgovorni onda je policija 100 puta neodgovornija i završena priča.

Ove akcije se provednu jednom mjesečno ili dva puta godišnje i misle uradili su poso, kako da ne. :icon_rolleyes:


Ali važno je postaviti onu j.benu kutiju sa kamerom i derati sve redom za 10+ km/h, a pri tom kakvo auto (u kakvom teh. stanju) prolazi uopće nije bitno.

S obzirom da ih većina "prođe" tehnički pregled.
 
Član
pricaju da ce bit ostriji na tehnickom,nedavno u firmi registrovao auto,samo sto se nije raspalo...kasnije je trap malo utegnut,al da se mene pita,ne bi s onakvim krsem smio u svojoj avliji vozit a kamoli negdje drugo
za neispravnost nismo krivi mi vozaci,nego policija i tehnicki pregledi,koji ne sankcionisu...koga jednom opali po usima jer mu je crkla sijalica i jer su plocice pri kraju,pa pored toga sto mora popravit,plati i kaznu,pazit ce
i da,auto je danas vecini potreba...dva auta u porodici su luksuz
 
Član
+ na sva zvona objavljuju kad ce ta akcija biti. :D
A vidi narod da moze pa voziiiiiiiiiiii:123:
 
Auto jest u neku ruku potreba, ali brate mili ako nemas para za signalizaciju, kocnice, gume i sl, da drzis uredno, kako mislis sipati gorivo u njega, ako nemas dovoljno za ono najosnovije zarad svoje sigurnosti prvenstveno pa tek onda ostalih!

Ne znam, sto se mene tice uvijek prvenstveno odvojim pare da sredim ono osnovno, da utegnem, pa tek onda ako mi sta ostane, da kupim neku sitnicu ili tak!

Kakvih sve auta ima, zadnji tockovi stoje pod 60 stepeni, pa onda kad vidim a auto ide u koso, mislim ide on pravo, ali karoserija stoji u koso:lol:, i jos kamaru takvih slucajeva! Ja bi to odma iskljucivao iz saobracaja!
 
Član
70% auta 2000.+ godiste na nasim putevima farovi tuku negdje u nebesa...
uvoze se havarisana,sklepaju i voze
a svi se 'fatate starih auta!
a novija uvozna auta su bukvalno u katastrofalnom stanju!
kanite se ovih malo starijih auta sa 30 ljeta!
 
Član
ljuboje je napisao(la):
70% auta 2000.+ godiste na nasim putevima farovi tuku negdje u nebesa...
uvoze se havarisana,sklepaju i voze
a svi se 'fatate starih auta!
a novija uvozna auta su bukvalno u katastrofalnom stanju!
kanite se ovih malo starijih auta sa 30 ljeta!

POTPIS i to veliki
 
Član
pa zar nisam u pravu!?
eto u redu uklonicemo sva starija(preko 20god) auta sa ulica!
a sta cemo sa ovim krsevima novijih godista?!
a sta cemo sa autimoa i koji su se dana,juce ove sedmice ili ovog mjeseca uvezli u ovu nasu jadnu drzavu?!(naravno Boga pitaj kakvim kanalima su usli,takvi kakvi su)
sta cemo sa autima koja ce se uvesti narednih mjeseci ,godina?!
vraceni satovi,mjenjaci pokrpljeni,farovi silom utisnuti u leziste...
hocete da nadjem sada na piku 20 krseva mladjih od 5 godina?!
(uh,jeste me iznervirali :D )
 
Član
moje spada u ovu 1/5, uvijek prvo mehanika pa onda sminka, iako mi je tesko dati pare za sredjivanje stvari koje se 'ne vide' al jbga tako je ipak pametnije....sto ostane onda se sredjuje eksterijer, unutrasnjosti..za svoju dusu :cool:


p.s. ajd ljuboje nadji 20 krseva mladjih od 5 god da i to vidim Bogati :cool:
:D
 
Član
ma ima brate!
sta ja znam zakprljenih mjenjaca,nosaca,farova sa engleza(koji ne bi smjeli proci na tehnickom iako su u extra stanju)
a svi su mladji od 5 god...
 
Top