safe mode passat 1.9 tdi 74kw

safe mode passat 1.9 tdi 74kw

Član
Znam da temu po neznam koji put otvaram... ali problem je da na dijagnostici javlja prevelik pritisak u sistemu. Prije 2 mjeseca sam imao istu gresku skinem turbinu ocistim sve fino sredim vratim auto ide odlicno ne pada u safe mode. Sad mi se to opet pocelo desavati nije realno da se turbina ponovo zaprljala... pregledao sam sve vakume sve je ok, polugica od wastegate-a radi fino pomjera se bez problema... Joj izludi me auto i zamrzio sam TDI-a radi ovih stvari... ako ima ideju sta raditi bio bi mu zahvalan. :icon_rolleyes:
 
Član
RS TURBO je napisao(la):
dali je senzor ispravan koji mjeri koliki je pritisak? koje sve greske izbaci na dijagnostici? :)

jbg sad neznam tacno kod, nemogu se sjetiti sutra cu provjeriti pa ti javim... ali prevod je odstupanje predpunjenja pozitivno kako se sjecam...
 
imao sam problem sa turbinom i svi mislili da je zaprljana,cak i majstor tako rekao ali kad je poceo skidati da je cisti vidio da je otisao onaj ventil na turbini i u njemu se nesto cuje kad se protrese...jedva nasli taj ventil polovan za 100 KM jer se to prodaje samo u kompletu sa turbinom...zanijenio ga i auto leti ...sve extra radi..tako da nismo ni cistili turbinu....a prije zamjene tog ventila slao je u safe mod ponekad pa zatim poceo svaki put....eto nije sve do senzora ili zaprljanosti turbine :)
 
Top