Sa 1.6 na 1.8 GOLF 2

Sa 1.6 na 1.8 GOLF 2

Pozz ljudi,
Hocu da menjam motor iz Golfa 2 1.6ben,radjena generalka pre 20 000km,naime hoce da stavim neki malo jaci motor,al ne znam koji,niti znam cene.U principu ne treba mi g60 da ide 250km/h,al da je malo startniji od 1,6.Ako neko zna kako da mozda povecam ubrzanje mom motoru,nek napise :D
 
Član
Pa imas izbor jos 1.8 motore a mala sansa je da ces naci dobar motor a star 30 godina...vozi taj dok moze i nekad kupis bolje auto umjesto bacanja para na novu masinu
Sto se tice dizanja snage na tom motoru, zaboravi
 
Ma to i je i meni problem,sto nema mnogo dobrih masina.Inace,komsija je automehanicar,sta je napravio od Zastave 101,ono u muzej odmah.Dvogrli karb,ceo motor je izfrizirao,stvarno remek delo.Na svakom motoru moze da se poveca snaga
Cisto iz razdoznalosti pitam dal je neko radio nesto na 1,6 benzin
 
Moze se sve,samo koliko si spreman platit,druga glava motora,bregasta druga,turbo,itd.
Sad kolko para tolko muzike,uzmes u pola cjene gti motor I uradis mu generalku I vozi do kraja zivota :)
 
A da probaš čipovat i stavit zadnji Remus auspuh i par naljepnica motorsport i Jägermeister, to je u prošla vremena dizalo snagu duplo i auto je moglo ić puni sat :D

Šalu na stranu, ako misliš dizat snagu onda gledaj GTI, kompletan. Možda ih nema puno u ponudi na tržištu i nisu u nekom stanju ali to je najisplativije ako je u pitanju Golf 2 od kojeg se očekiva da ide dobro.
 
Član
Izduvna 4-2-1 i bregasta od GTI 8V ..skini katalizator ako imas..i motor ce ti puno lakse disat i imat ces mnogo bolji odziv na gasu
 
Top