rub felge ostecen

rub felge ostecen

pozdravljam,
imam jedno pitanje za malo iskusnije,naime dobio sam trokrake crne felge na poklon ali imaju izgreban,ostecen rub,rado bi ih i ofarbao u neku normalnu boju tj skinuo crnu,ali me zanima da li postoji neki nacin kako popraviti te rubove felgi?
hvala
 
Član
odes nekom po radi felge, a ako nemas nikog blizu, svako ko zna varit aluminij ti to moze rijesit, navari aluminija i onda oslajfa na mjeru
uzmi u obzir da treba lik bit precizan da bi to na kraju fino izgledalo
 
Član
imas i drugu soluciju, zavisi kakva su ostecenja na tim rubovima, ali recimo ako nije previse strasno onda mozes kitom popraviti. Uzmes smirgl papir 50-80, koji budes mogao naci. Dobro osmirglas ostecenja,malo zagladis sa 150 i onda iskitujes. Kit isto osmirglas sa 80 a ugladis sa 150. poslije spric kit i farbanje. Nakacit cu ti poslije nekoliko slika da vidis kako sam to ja rjesavao na par setova. Napominjem ovo mozes ukoliko ne fali veci komad felge ili tako nesto
 
Član
da, ovo sto armin kaze, samo taj kit hoce puknut ako odneses nekom da ti montira gume ko zapinje za rub, na bilo koji nacin
prvo rjesenje ti je bolje, i skuplje
drugo je efikasno u slucaju manjih ogrebotina;)
u principu, i kit je dobar ako imas dobrog vulkanizera
 
evo ovako to izgleda ako se moze vidjeti

...ne mogu da objavim sliku

nzipvd.jpg
 

rs6

Član
rjesenja :

tecni metal,
alu auto git
obicni auto git .... ;) jedno od to troje i neces pogrijesit .... najbolje po meni, tecni metal ....
 
Član
Druže nemoj se ljutiti ali ove feluge je žali bože bilo šta raditi , tj. baš su pogadne.

Jel to tvoj Scenic na avataru?

Ako jeste , ni u ludilu ne mjenjaj te Renaultove feluge za ovo smeće.

NHF, ovo sam rekao u dobroj namjeri;)
 

rs6

Član
da su ruzne, ruzne su k'o porez......brat bratu ni chuck norris ih ne moze uljepsat :D

tecni metal kupis u svakoj trgovini autodijelova.... s tim da povrsinu moras prvo dobro ocistit gdje ces ga nanosit ... nakon susenja ga presmirglas i onda ostalo, pripremis za spricgit, pa za farbanje i na kraju bum ...
 
e hvala drug jeste moj scenic na avataru ali me je lik izradio za ove felge kad sam ga kupovao,dobio sam neke od megana bez poklopaca i na njima je ostao ziski set,a ove sam dobio na poklon sa namjerom da ih stavim za ljetni set ili zajenim za neke druge ali moram ih prije toga malo upristojit...
 
Top