Reno Megan II pitanje ?

Reno Megan II pitanje ?

Član
Da vas pitam, šta se kod tog Auta najviše kvari? Čuo sam da se kvari kartica ključ i da je cijena toga puno skupa, jel se to kvari često? Šta se općenito najviše kvari na njemu? Ako ko ima Megana nek' napiše njegove dobre i loše karakteristike :D
 
Član
Na kartici se odlemi kontakt najcesce..tako da to nije neki kvar naravno najcesce ti kazeu mora nova kartica i kodiranje ....sto je glupost. Koji motor te interesuje ?
 
Član
normala je napisao(la):
Na kartici se odlemi kontakt najcesce..tako da to nije neki kvar naravno najcesce ti kazeu mora nova kartica i kodiranje ....sto je glupost. Koji motor te interesuje ?

Najvjerovatnije ću uzet 1.5, ima jedno auto mi se svidja, 1.5 66kW..
Čuo sam da 1.9 motori imaju problem sa diznom..
Za sad je jedini izbor R.Megan, još ću potražit Auta al' on mi se najviše svidja :D..
 
Član
Sve ti zavisi kakvo auto nadjes. Moj ti je savjet da trazis auto sa cistom servisnom, jer su dCI motori dosta osjetljivi ako nisu pravilno odrzavani. Po mogucnosti trazi model od 2006 do 2008-me (facelift model), na njima nisu Delphi-jeve dizne kao na starijem modelu. To sta od kvarova ima, sve ti zavisi. Kad trefis nafakali auto, moze biti najgora kanta na svijetu, a da te sluzi godinama bez problema. A isto tako mozes kupiti nasminkanog ljepotana i potrositi brdo para samo da ga odrzis na cesti. Kartice se obicno ne kvare toliko koliko raja misli, a u slucaju kvara kontaktiraj me, poznajem majstora koji vrlo precizno i povoljno radi popravke, kodiranje kartica i sl. Iz iskustva znam da se stariji modeli (tzv. Megane II faza I - od 2002-2006) kvare relativno chesche od faze II (obicno to ukljucuje dizne ili sistem paljenja, letvu volana i sl.). Za motore ti mogu sto posto reci da su cvrsti i pouzdani pod uslovom da se redovno odrzavaju - sto podrazumijeva kako zamjenu ulja, tako i zamjenu filtera goriva, a potrosnja goriva je, garantujem zivotom, jedna od najboljih u klasi! Ako uspijes naci 1.5 dCI sa 78kW/106KS, po meni je to najbolji odnos ulozeno/dobiveno. Motor o kom ti govoris moze biti 1.5 dCI sa 59kW/80KS ili 53kW/86KS. Prijatelj ima sedana sa tim od 86KS, i sasvim je ok za svakodnevnu voznju. Fali mu obrtnog momenta kad je vishe osoba u autu i kad se treba boriti sa vecim uzbrdicama, ali nije sad da je mrtva kobila. Renaulti imaju, za razliku od ostatka ponude ove klase, bruku dodatne opreme sto je meni bilo presudno kad sam kupovao svog. Odrzavanje nije nista skuplje nego li za Golfa i slicna auta.

Eto, ako te jos nesto interesuje, pucaj ;)
 
Član
Reflex je napisao(la):
Sve ti zavisi kakvo auto nadjes. Moj ti je savjet da trazis auto sa cistom servisnom, jer su dCI motori dosta osjetljivi ako nisu pravilno odrzavani. Po mogucnosti trazi model od 2006 do 2008-me (facelift model), na njima nisu Delphi-jeve dizne kao na starijem modelu. To sta od kvarova ima, sve ti zavisi. Kad trefis nafakali auto, moze biti najgora kanta na svijetu, a da te sluzi godinama bez problema. A isto tako mozes kupiti nasminkanog ljepotana i potrositi brdo para samo da ga odrzis na cesti. Kartice se obicno ne kvare toliko koliko raja misli, a u slucaju kvara kontaktiraj me, poznajem majstora koji vrlo precizno i povoljno radi popravke, kodiranje kartica i sl. Iz iskustva znam da se stariji modeli (tzv. Megane II faza I - od 2002-2006) kvare relativno chesche od faze II (obicno to ukljucuje dizne ili sistem paljenja, letvu volana i sl.). Za motore ti mogu sto posto reci da su cvrsti i pouzdani pod uslovom da se redovno odrzavaju - sto podrazumijeva kako zamjenu ulja, tako i zamjenu filtera goriva, a potrosnja goriva je, garantujem zivotom, jedna od najboljih u klasi! Ako uspijes naci 1.5 dCI sa 78kW/106KS, po meni je to najbolji odnos ulozeno/dobiveno. Motor o kom ti govoris moze biti 1.5 dCI sa 59kW/80KS ili 53kW/86KS. Prijatelj ima sedana sa tim od 86KS, i sasvim je ok za svakodnevnu voznju. Fali mu obrtnog momenta kad je vishe osoba u autu i kad se treba boriti sa vecim uzbrdicama, ali nije sad da je mrtva kobila. Renaulti imaju, za razliku od ostatka ponude ove klase, bruku dodatne opreme sto je meni bilo presudno kad sam kupovao svog. Odrzavanje nije nista skuplje nego li za Golfa i slicna auta.

Eto, ako te jos nesto interesuje, pucaj ;)

Koliko para toliko muzike, tražit ću neki dobar..Hvala na preporuci.. Našo sam jednog na Pik-u 66kW 1.5, nije skup 7.000 km 2004 godište (Crvene boje) i još jednog 1.5 64kW (Crna boja) 2004 obojica su sa 2 vrata.. Ima još par autića al vidjet ću, otom potom..
Najveći + je što ima puno dodatne opreme, malan potrošaš
Pošto su te dizne za njega? Pravo sam zagrizo za Reno Megan
 
Član
Reflex je napisao(la):
Po mogucnosti trazi model od 2006 do 2008-me (facelift model), na njima nisu Delphi-jeve dizne kao na starijem modelu.

Koje su dizne na novijim modelima i može li neki dokaz o tome?

Inače, delphi dizne su ok! Problem je delphi pumpa goriva koja se raspadne i sitnim opiljcima zezne čitav sistem ubrizgavanja...od rezervoara goriva do dizni...i koliko ja znam to nikad nije ispravljeno, jer se dešavalo i na autim 2008 i 2009 godište (clio 3). Ceh je preko hiljadu maraka polovnih dijelova (ako ne i više...). Samo je taj najjači 1.5dci od 105ks dobar jer je kod njega Siemens ubrizgavanje....
 
Član
Modeli sa 3 vrata su 90% vanovi, ima ih i sa 5 vrata. Dizel.mori isetljivi na lose gorivo, pumpa dobije lufta nrki opiljci idi u dizne i kad sve to zakuca moras menjati dizne i sredjivati pumpu, znaci pumpa obavezno mora da se proveri preventivno. 1.9 imaju najmanje problema koliko sam cuo, pri tom pucaju od snage imaju menjac 6b, sve preporuke za njega. Samo sa obavezno sa dobrim majstorom
 
Član
Taj 1.5 dci je toliko problematičan motor da se preko deset godina ugrađuje u modele clio megane scenic fluence kangoo modus Snaga je krenula od bjednih 48kw i raste... Koji su to kreteni u renaultu to ti je čudo jedno Da istina je da su na početku imali problema sa pumpom ali ni tada nije bilo pravilo Prijatelj je sa thaliom taxirao (smeće napravljeno u Turskoj) prve kritične generacije Nikada ama niti jedan problem nije imao sa motorom Prodao je auto na 350k sa orginalnom lamelom pazi 350k i dan danas ga viđam uredno na cesti Znači pravilo je da nema pravila Ako hoćeš kvalitet kvalitetno i održavaj a ti dobro pogledaj kako je održavano ono koje budeš kupovao ;)
 
Član
Ako ćeš dizela , samo ganjaj onog 106KS 1.5 sa 6 brzina , on jedini nema Delphi sistem ubrizgavanja , tako da nema i jedini problem tog motora;)
1.9 je dobar motor , ali ako nije održavan po servisnom intervalu 30.000km , jer ako se tako održava , većina Laguna i Megana je mijenjala turbinu na 70.000-80.000km a nije ni rijetkost da do 200.000 prolupa na ležajevima radilice , plus što od tog sagoralog ulja začepi odvode ulja sa turbine ,pa počne balit i uvlačit u usis , pa može dobiti hidro udar(iberturu)
Za 1.9 je plafon 10.000km zamjena ulja i onda mu ni 500.000km nije prepreka , znam lično vlasnika Scenica 1.9 , sa 430.000km ,nikad ništa na motoru nije rađeno , ali ni nikad nije prešo više od 10.000 na jednom ulju.
 
Član
djordjep je napisao(la):
Ako ćeš dizela , samo ganjaj onog 106KS 1.5 sa 6 brzina , on jedini nema Delphi sistem ubrizgavanja , tako da nema i jedini problem tog motora;)
1.9 je dobar motor , ali ako nije održavan po servisnom intervalu 30.000km , jer ako se tako održava , većina Laguna i Megana je mijenjala turbinu na 70.000-80.000km a nije ni rijetkost da do 200.000 prolupa na ležajevima radilice , plus što od tog sagoralog ulja začepi odvode ulja sa turbine ,pa počne balit i uvlačit u usis , pa može dobiti hidro udar(iberturu)
Za 1.9 je plafon 10.000km zamjena ulja i onda mu ni 500.000km nije prepreka , znam lično vlasnika Scenica 1.9 , sa 430.000km ,nikad ništa na motoru nije rađeno , ali ni nikad nije prešo više od 10.000 na jednom ulju.

Koliko para toliko muzike :D, tražit ću neki dobar.. Čim prodam Pežoa 205-icu odma idem tražit sebi neki Megan :D.. Hvala na savjetu, još čitam po nekim forumima za njega, ne želim se zalećat pa onda kasnije da bude, više na servisu Auto nego kod mene..Još ću se ja raspitat, samo bojim se kvarova na dizni i sl :S A Dizela ću nekog uzet, benzinac mi se ne svidja, tražim Auto koje malo troši :D
 
Top