Renault Twingo-Skripanje u toku voznji

Renault Twingo-Skripanje u toku voznji

Član
prije jedno 7 dana skripalo mi je samo dok kochim.. i ishlo mi je na zivce i promjenim diskove, prije toga sam promjenio kochnice - pakne, znachi i kochnice i diskovi su mi novi a sad mi shkripi sve dok ne pritisnem blago ili jache kočnicu- nekad a nekad ne shkripe nikako dok ne kochim ono blago... al najgore mi je kad pochne pishtat u toku voznje pa sa zatvorenim prozorima chujem....
ima li ko ideju sha da radim?
 
Da nisu tvrde plocice ? Provjeri poslije voznje kad stanes, da li su ti vrele felge..Moguce da ti blokiraju kocnice, pa zato skripi..Ako su felge vrele poslije voznje onda vjerovatno trebas rastaviti celjusti i razraditi klip..
 
Član
Roki, reci mi ima li gdje kako ide taj proces... sha, kako... chitao sam po forumima da kao mozda bi trebalo ispolirat klip.... a neki kazu chak da se namaze sa bakarnom mast?
 
Pa prvo provjeri da li ti blokiraju kocnice..Poslije malo duze voznje kad stanes, pridji felgama i opipaj rukom..Ako su vrele onda ti blokiraju kocnice..Skines tocak, zatim odvrnes celjust, odvrnes gumeno crijevo koje dovodi ulje u celjust, i onda rastavis celjust..Klip moras jace povuci i treba bi izaci sam..Ako je zapeko onda ces morati kompresorom pogurati da izadje..Imas kupiti gumice za reparaciju kocionih celjusti...Obicno se nakupi hrdje pa vremenom klip spekne, gumice se poderu..
 
Član
roki_actros je napisao(la):
Pa prvo provjeri da li ti blokiraju kocnice..Poslije malo duze voznje kad stanes, pridji felgama i opipaj rukom..Ako su vrele onda ti blokiraju kocnice..Skines tocak, zatim odvrnes celjust, odvrnes gumeno crijevo koje dovodi ulje u celjust, i onda rastavis celjust..Klip moras jace povuci i treba bi izaci sam..Ako je zapeko onda ces morati kompresorom pogurati da izadje..Imas kupiti gumice za reparaciju kocionih celjusti...Obicno se nakupi hrdje pa vremenom klip spekne, gumice se poderu..

ah.. toliko posla...to che morat sachekat barem do nedjelje... :( pa chu pisat ovdje.. usput i slikat... jer znam da chu se negdje zaustavit..

MTR je napisao(la):
da si stavio TRW-a ne bi skripalo

eh bash chu na twingichu gledat koje chu kochnice stavit :lol:
 
Top