Renault Clio Sport - savjet

Renault Clio Sport - savjet

Član
Noke: Po performansama je clio mnogo, mnogo bolji, al po količini zabave i osjećajem za volanom su ta auta jako slična. U najboljem slučaju clio je malko dosadniji za voziti:D
 
Član
Postoji 182 i standardna verzija , Cup je opcija za sve Renault Sport modele.

Kao što Noke kaže , mijenjači su im bolne tačke , posebno ko voli više prakticirat street race i track day-eve.

A iz iskustva vlasnika koji su probali sve tri verzije , najzabavniji u vožnji je RS faza1 , jer je najlakši ,ima lagane 15 coli točkove i ima klasičnu gas sajlu a ne potenciometar na pedali kao faza 2, pa ima bolji odgovor na gas.

Sve u svemu , veoma ozbiljne performanse po relativno povoljnoj cijeni i održavanju.
 
Član
Koliko ja znam PH1 je 172, a PH2 posle 2003 ili 20004. 182 ks, mada nije ni bitno. Skoro sam gledao jednu PH1 za sebe auto je extra u toj klasi po meni najbolji auto ubedljivo. Odlicne performanse motor je cudo, potrosnja je ok kada se auto ne forsira previse. Mana je po mom misljenju odrzavanje u odnosu na gore navedena vozila (PSA) jer je clio dosta skupjli.
 
Član
Svasta vi napisaste. Clio 2 Sport koliko ja znam, ima Faza 1 (sa malim prednjim svjetlima), Faza 2 (velika prednja svjetla), oba imaju 169 KS (neki ovu Fazu 2 zovu 172 - iako ima identicnu snagu kao Faza 1 - vjerujem da su razlike u imenima dosla zbog razlicitog racunanja snage na odredjenim trzistima - 1 KS nije svugdje jednak). Ima i Faza 3 - to je onaj 182 - i ne dolazi samo u Cup verziji, ima i "obicna" varijanta (poznaje se po 2 auspuha nazad smjestena u sredini). Ovaj model se dosta razlikuje od Faze 2, jer je Renault dosta toga promjenio, cak ni amortizeri ne pasu sa Faze 2 na Fazu 3, iako auti izvana gotovo identicno izgledaju. Ovo je i najbolja verzija, ali i najskuplja za uzeti i za odrzavanje... A drugo su ostali napisali, problemi sa mjenjacem su najizrazeniji, a u poredjenju sa VTS-om recimo, Clio Sport je duplo skuplji za odrzavanja - veliki servis npr. dodje duplo vise i neki potrosni djelovi su skuplji. Naravno i performanse na pravcu su mnogo bolje kod Clia i uz to, rijec je o dosta ozbiljnijem autu - prije svega udobnijem.
 
Član
Po AutoData, Clio 2004 godište ima od 172 i od 182ks. Ova verzija od 182 je pravljena u periodu 2004-05. Oznaka motora F4R 738. Svi prethodni su 172ks, oznake motora F4R 730 (1999-04), F4R 732 (2001-04), F4R 736 (2001-04).
 
Član
Mnogo korisnih stvari pročitah ovdje i hvala vam. Zaista se nisam susreto sa ovim motorima ranije i sve što ste napisali pomaze, pogotovo oznake motora i sl. da znam na šta obratit paznju ako budem išao da pogledam auto. ;)
 
Član
Farban je prednji branik i ruzno stoji pa se malo zadeveraj oko toga :)
A i male su sanse da auto bude bez incidenata sa 200KS pod haubom u ovoj klasi
 
Super Moderator
krs. bio crn, udaren ko zna kolko puta, jednom kroviran i onda ofarban u crvenu boju. motor crko na nekih 90-100000 i tad je stavljen NOV motor sa 0 km
 
Član
Da ne dižem novu temu, sad na piku naletim na ovaj oglas http://www.olx.ba/artikal/23334641/renault-clio-sport-2-0-benzin/ ,
i odoh poslije posla da ga pogledam. Cini mi se da je bio udaran (polozaj karambolke i prorez na haubi), pa ako je nekome poznat da napise sta :D:D

Nista kod ovih ne kupuj, najveci prevaranti sto se tice polovnih vozila. Vracaju kilometrazu, kad radis zamjene nude ti nerealne cijene, a svojim vozilima dizu cijene iako ne vrijede ni priblizno toliko. Ugl, sto dalje od ovih :D
 
Super Moderator
ma bude kod njih dobrih auta, nema pravila, daju garanciju, al konkretno ovaj je krs nazalost, mada je cijena ok. al kolko vidim prodaju za nekoga auto, nije u njihovom vlasnistvu. da jest, moglo bi se to dobiti jos jeftinije dosta ako imas kes
 
Top