Renault Clio 16v

Renault Clio 16v

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pozdrav raja, evo gledam malo po netu ovog clia i simpa mi je, htio bi samo benzinca 1.6 ili mozda 1.4 ali radije 1.6. e sad kakva su vasa iskustva sa tim kolicima? gledao sam 2002+ godiste,i kako bi plin sjeo u njega? jer putovace se na posao pa.... hvala....
 
Član
Ima moj drug 1.6 16v 2003. god. i nije imao nikakvih problema do sad,samo redovno održavanje..O plinu nije ni razmišljao jer nema potrebe a ti ugradiš sebi ako baš hoćeš,samo kvalitetno i nećeš imati problema
 
Hehe Francuski Mercedes :cool: Auto k'o auto dobar...Motor(1,6 16V, snaga) u odnosu na masu i dimenzije vozila sasvim OK...Plin sequent i nemas problema...
 
Član
mangusta je napisao(la):
Pozdrav raja, evo gledam malo po netu ovog clia i simpa mi je, htio bi samo benzinca 1.6 ili mozda 1.4 ali radije 1.6. e sad kakva su vasa iskustva sa tim kolicima? gledao sam 2002+ godiste,i kako bi plin sjeo u njega? jer putovace se na posao pa.... hvala....

1.4 16 v 2003 godina oko 98 KS, kolega ga ima vozimo se na posao i nazad dnevno oko 40 kilometara.

Auto dobro ide, nije neki trkač al fino ide, nije neki potrošač ne bi smio više od 8-9 l/100 km, gradske što je prihvatljivo.

Mana mu je mali gepek, premali.

Plin u ovakvom autu je mrtva fula, ako hoćeš štednju i 6l/100 km kupi golfa dvicu dizela :icon_biggrin:

Plin se po meni ugrađuje na mašine 1,8 pa na dalje jer su ona jače pa mogu da podnesu gubitak snage,

eh da, iako ovaj clio ima skoro 100 KS sa upaljenom klimom i pokušaju vožnje uzbrdo (dvojica u autu) ne ide gubi snagu, a nagle startove i ubacivanja u saobraćaju sa klimom zaboravi, hoće se ugasiti :icon_smile:

Toliko od mene ;)
 
Član
elmo je napisao(la):
mangusta je napisao(la):
Pozdrav raja, evo gledam malo po netu ovog clia i simpa mi je, htio bi samo benzinca 1.6 ili mozda 1.4 ali radije 1.6. e sad kakva su vasa iskustva sa tim kolicima? gledao sam 2002+ godiste,i kako bi plin sjeo u njega? jer putovace se na posao pa.... hvala....

1.4 16 v 2003 godina oko 98 KS, kolega ga ima vozimo se na posao i nazad dnevno oko 40 kilometara.

Auto dobro ide, nije neki trkač al fino ide, nije neki potrošač ne bi smio više od 8-9 l/100 km, gradske što je prihvatljivo.

Mana mu je mali gepek, premali.

Plin u ovakvom autu je mrtva fula, ako hoćeš štednju i 6l/100 km kupi golfa dvicu dizela :icon_biggrin:

Plin se po meni ugrađuje na mašine 1,8 pa na dalje jer su ona jače pa mogu da podnesu gubitak snage,

eh da, iako ovaj clio ima skoro 100 KS sa upaljenom klimom i pokušaju vožnje uzbrdo (dvojica u autu) ne ide gubi snagu, a nagle startove i ubacivanja u saobraćaju sa klimom zaboravi, hoće se ugasiti :icon_smile:

Toliko od mene ;)

100% potpis!
 
Član
normala je napisao(la):
elmo gdje si ti pokupio informaciju da ugradjnom sekventnog plina auto gubi snagu ?

Gubi se sigurno, ipak je to plin i motor je prvenstveno dizajniran za benzin, a drugo šteti motoru iako svi tvrde da ne šteti, jer preporuka je da se na dva rezervoara plina potroši i jedan rezervoar benzina,

i najvažnije zna li ovaj momak što kupuje auto koliko košta ugradnja sekventnog plina?

zadnji puta kada sam razgovarao o tom plinu ugradnja je koštala preko 1000 KM za četverocilindraša, jedino ako nije pojeftinilo,
 
Oko 1200 KM dodje sequent plin...Usteda je ukoliko prevaljujete veliki broj kilometara...Kod sequenta se jedino osjeti u visokim obrtajima, prijatelj ima Megane 2,0 16V jede asfalt iako je plin...
 
Član
gledao sam kad se taj plin ugradjuje pa se onda stimaju dizne kompjuterski i sjedio sam u autu ima dijagram kako ide na benzin kako na plin i nastima se da se poklope linije tj. da auto potpuno isto ide bar na pocetku:D
 
Član
roki_actros je napisao(la):
Oko 1200 KM dodje sequent plin...Usteda je ukoliko prevaljujete veliki broj kilometara...Kod sequenta se jedino osjeti u visokim obrtajima, prijatelj ima Megane 2,0 16V jede asfalt iako je plin...


Roki druže,

A zaboravio si reći da taj megan ima samo 150 KS i premalenu šasiju :icon_smile:
 
Član
elmo je napisao(la):
Gubi se sigurno, ipak je to plin i motor je prvenstveno dizajniran za benzin, a drugo šteti motoru iako svi tvrde da ne šteti, jer preporuka je da se na dva rezervoara plina potroši i jedan rezervoar benzina,

Druze, ne siri dezinformacije, to sto vecina nasih "majstora" nit hoce nit moze da postima sve kako treba pa auto ide losije, trza itd. , to je druga stvar. Ako te pitam sad zasto steti plin, i ti mi kazes nesto tipa "jer sam cuo da je suh", nemamo o cem dalje raspravljat.....i evo pitanje za sve "majstore" i bas ovu famoznu izjavu "plin je suh pa steti motoru" - pa j**m ga ja, jel benzin/dizel/plin treba da POGONE ili PODMAZUJU motor????

A o tome koliko je plin sam po sebi cisci od benzina, bolje da ni ne pocinjem....

LP i NHF
 
Član
ma najgore je sto ovdje ostavljaju komentare ljudi koji nisu nikad plin u autu imali ... prema tome nemojte da lupate i pisete gluposti jer auta sa sekventnim plinom nemaju nikakav gubitak snage dok kod starih sistema se osjeti mali gubitak snage !
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top