Registracija auta iz Federacije u R. Srpskoj

Registracija auta iz Federacije u R. Srpskoj

Član
Zanima me da li je neko iz Federacije imao iskustva sa registrovanjem vozila u osiguravajućoj kući iz RS? Prošle godine sam čuo, a juče (pošto mi se bliži registracija) i provjerio u Drina osiguranju...i oni su mi rekli da mogu registrovati auto kod njih i da bi me umjesto dosadašnjih cca 600KM, koliko me je izlazila registracija za moj Stilo, registracija u toj kući izašla oko 70-80KM manje, što i nije baš mala razlika.
Znači, da ne bude zabune...ne prijavljujem se u RS, već samo tamo registrujem auto.

Zvao sam još nekoliko osiguravajućih kuća iz RS i oni uglavnom imaju svoje filijale u Federaciji i tamo bi me izašlo koliko i sada. I upozorili su me da mi možda Federalni MUP ne bi priznao tehnički pregled iz RS ili tako nešto....da dobro prvjerim prije nego što platim...
 
Član
Nejasno ti je pitanje. Ako si ti prijavljen u Federaciji, ne mozes registrovati auto u RS i obrnuto. Mozes samo osigurati AO, auto odgovornost polica da ti ide iz te firme bla bla iz RS-a i s ostalim papirima, tehnickim, uplatnicama itd predas u MUP gdje si prijavljen. Odnosno da rezimiram. Mozes registrovati auto samo ondje gdje si prijavljen ;)
 
Iz entiteta se ne priznaju police osiguranja imao x slucajeva auto regano u rs i da ja nastavim da mi bude reg u federaciji morao sam cekati da istekne ili prijevremeni prekid s tim da polica ide nova ;)
 
Član
Neka osiguranja imaju poslovnice u RS i FBiH, tipa Jahorina, Drina, Brcko Gas itd ;)
Sad zakonom je propisano da sva osiguranja Auto Odgovornosti moraju biti Ista! Jedino sto neki kantoni imaju porez na starost i neke druge gluposti ;)

Ne znam koliko je pametno razbijati glavu i 'rizikovati' radi nekih 70 KM na citavu godinu dana :icon_rolleyes:

Edit: Negdje na netu imaju koje police, tj. iz kojih osiguranja se priznaju u FBiH. Ne priznaju se sva, ima napismeno koja se priznaju, potrazite malo ;)
 
Član
Ja kad sam dobio onog Logana na Kerozinu, bilo je neke frke oko papirologije, pa sam ga morao prvo registrovati na AutoMedia Group u Sarajevu, pa tek onda preregistrovati na svoje ime u Gradisci i samo sam morao nove tablice i saobracajnu platiti, osiguranje, tehnicki i ostalo mi je sve priznato ... E sad ... to je bilo 2008 godine, ne znam je li sad sta izmijenjeno u zakonima i pravilnicima ...
 
Član
Ja sam neki dan kupio Golfa iz Gradiske i nisam ga prebacio na sebe jer je problem oko tih osiguranja. Auto je reg do sredine 0 mjeseca i kad bih ga ja odjavio u Gradisci i prijavio u Mostar nebi mi priznali osiguranje i morao bi ponovo registrovat auto!!
 
Član
blindery je napisao(la):
Nejasno ti je pitanje. Ako si ti prijavljen u Federaciji, ne mozes registrovati auto u RS i obrnuto. Mozes samo osigurati AO, auto odgovornost polica da ti ide iz te firme bla bla iz RS-a i s ostalim papirima, tehnickim, uplatnicama itd predas u MUP gdje si prijavljen. Odnosno da rezimiram. Mozes registrovati auto samo ondje gdje si prijavljen ;)

mirza_mali je napisao(la):
Iz entiteta se ne priznaju police osiguranja imao x slucajeva auto regano u rs i da ja nastavim da mi bude reg u federaciji morao sam cekati da istekne ili prijevremeni prekid s tim da polica ide nova ;)

Da razjasnim. Auto je registrovano na moje ime u Federaciji. Mup Ilidza. Registrovano vec 2 godine za redom u VGT osiguranju preko puta Televizije. :)
Covjek koji radi u Drina osiguranju u Lukavici mi rekao da oni mogu da registruju (produze registraciju) auto u njihovoj osiguravajucoj kuci, i da bi me izaslo dosta jeftinije. Znaci ne odjavljujem niti prijavljujem auto na nove lokacije. Samo produzavam registraciju.

E sad...neki mi kazu da Mup Ilidze nece prihvatiti tehnicki pregled iz RS, kao ni polisu...a neki kazu da hoce, jer Drina osiguranje ima taj neki sporazum, dogovor ili sta vec sa Federacijom. Moracu ih pitati da mi to bolje objasne i uvjere me da se ne desi da platim vazduh...
 
Član
Starday je napisao(la):
blindery je napisao(la):
Nejasno ti je pitanje. Ako si ti prijavljen u Federaciji, ne mozes registrovati auto u RS i obrnuto. Mozes samo osigurati AO, auto odgovornost polica da ti ide iz te firme bla bla iz RS-a i s ostalim papirima, tehnickim, uplatnicama itd predas u MUP gdje si prijavljen. Odnosno da rezimiram. Mozes registrovati auto samo ondje gdje si prijavljen ;)

mirza_mali je napisao(la):
Iz entiteta se ne priznaju police osiguranja imao x slucajeva auto regano u rs i da ja nastavim da mi bude reg u federaciji morao sam cekati da istekne ili prijevremeni prekid s tim da polica ide nova ;)

Da razjasnim. Auto je registrovano na moje ime u Federaciji. Mup Ilidza. Registrovano vec 2 godine za redom u VGT osiguranju preko puta Televizije. :)
Covjek koji radi u Drina osiguranju u Lukavici mi rekao da oni mogu da registruju (produze registraciju) auto u njihovoj osiguravajucoj kuci, i da bi me izaslo dosta jeftinije. Znaci ne odjavljujem niti prijavljujem auto na nove lokacije. Samo produzavam registraciju.

E sad...neki mi kazu da Mup Ilidze nece prihvatiti tehnicki pregled iz RS, kao ni polisu...a neki kazu da hoce, jer Drina osiguranje ima taj neki sporazum, dogovor ili sta vec sa Federacijom. Moracu ih pitati da mi to bolje objasne i uvjere me da se ne desi da platim vazduh...

Upravo to druze, odi do Mupa i vidi ima li Drina potpisan sporazum.. Ne znam napamet, neka osiguranja imaju, neka ne.
A sto se tice tehnickog pa uradi tehnicki u Sarajevu, i prilozis taj tehnicki.
 
Član
Provjerio sve u Drina osiguranju. Ustvari, vodice se da sam ja registrovao auto u njihovoj federalnoj filijali...samo sto se to (fizicki) moze odraditi i u Lukavici (papirologija), s tim sto cu tehnicki uraditi, tj vec sam odradio u Federaciji i ja cu licno odnijeti dokumentaciju u MUP Ilidza. Drina Osiguranje daje popust za vozila iz Federacije, da bi privukli musterije, pa ce me umjesto predvidjenih 600KM, registracija izaci 530KM, tako da ih i svima preporucujem. 70KM nije malo na danasnjem vaktu. :)
 
Član
Ne bi se baš trebao ovako javno hvaliti time:lol:

Premda neposlovna stoka koja je zajednički držala monopol i treba da ispašta...
 
Član
Kenno je napisao(la):
Ne bi se baš trebao ovako javno hvaliti time:lol:

Premda neposlovna stoka koja je zajednički držala monopol i treba da ispašta...

Pa zasto da ne napisem ako sam negdje prosao jeftinije? Nije to nikakva stela, za svakoga ko dodje vaze ista pravila...ljudi su jednostavno jeftiniji... ;)
 
Član
amidza je u rs-u registrovao svog golfa, registracija isto kao i ovdje, samo sto je dobio na poklon 50l goriva uz registraciju... jbg ipak to nije malo
 
Član
Starday je napisao(la):
Kenno je napisao(la):
Ne bi se baš trebao ovako javno hvaliti time:lol:

Premda neposlovna stoka koja je zajednički držala monopol i treba da ispašta...

Pa zasto da ne napisem ako sam negdje prosao jeftinije? Nije to nikakva stela, za svakoga ko dodje vaze ista pravila...ljudi su jednostavno jeftiniji... ;)

Zato što bi svi na nivou kantona, tj. entiteta trebali biti isti...

Samo što kod nekih platiš xxx cijenu, a kod nekih dobiješ gratis ovo, gratis ono...što se baš i ne bi smjelo raditi, ali se radi...
 
Član
Kenno je napisao(la):
Starday je napisao(la):
Kenno je napisao(la):
Ne bi se baš trebao ovako javno hvaliti time:lol:

Premda neposlovna stoka koja je zajednički držala monopol i treba da ispašta...

Pa zasto da ne napisem ako sam negdje prosao jeftinije? Nije to nikakva stela, za svakoga ko dodje vaze ista pravila...ljudi su jednostavno jeftiniji... ;)

Zato što bi svi na nivou kantona, tj. entiteta trebali biti isti...

Samo što kod nekih platiš xxx cijenu, a kod nekih dobiješ gratis ovo, gratis ono...što se baš i ne bi smjelo raditi, ali se radi...


Ok, onda da preformulisem... :)

Gospodo kojima istice registracija, navratite do Drina osiguranja...da vidite sto tamo radi jedna fina teta... :cool:
 
Top