Razbijeno mi auto, trebaju mi savjeti???

Razbijeno mi auto, trebaju mi savjeti???

Član
Prijatelju neznam gdje se to tačno desilo, ali ako te već tako policija kod tebe u gradu izbjegava, onda sigurno nešto zaobilaze... u tom slučaju nekoga štite... idi na kantonalnu policiju kod sebe, imaš pravo tražit da oni preuzmu slučaj... reci da imaš dovoljno dokaza da se auto može lagano pronaći... i pomoće ti sigurno.

Nemoj ići na kantonalce preko svoje stanice, idi direktno u kantonalnu stanicu glavnu se obrati i tako reci kako je... reci 3 broja tablica, oni lagano pronađu to... idu redom po slovima i sva auta možeš vidjet sa tim zadnjim broje... tj. njihove podatke...

nemože biti četvorki crnih 500 da ima s tim zadnjim brojem... ha ja.


Sretno ti.
 
Član
zen3dom je napisao(la):
Grga je napisao(la):
zen3dom je napisao(la):
Grga je napisao(la):
tacno takve stvarni natjeraju covjeka da osjedi, al sta ja znam, pokusaj ih "pocastit"i ne odustaj, budi direktan, cim vidis da nesto mute odma reaguj. Nije ni policiji lako, zacas frknu s posla, plate bezze, pa valja svakom drzat ruku pod guzom, ili nadredjenom ili obicnom smrtniku koji im se nameraci na ledja..

pa buraz kolika je tvoja palta kada njihovu od ~1000KM smatras nikakvom:icon_question::icon_question:

Drug, ja sam ti rekao, obrati se ti nekome iznad te tvoje lokalne policije, imas one prijave na besplatan broj, zovi Tz, zovi sve stanice iz opstine, trazi kome da se obratis da to fino provjeri sta se radi i izmisljanje vozila i boje....

Ako ima kakav drot takvo auto (ili njemu neko blizi) nemoj misliti da njega ne stite dok ne sredi auto negdje van tvog mjesta pa da se moze vrnuti i da ne mognu naci dokaza......

zajmi to sto prije, iskreno sam mislio da si vec nasao tog lika....

ja nemam nikakvu platu, student sam, a ja da sam policajac i da imam zenu i dijete i izdrzvam ih sa 1000km dobro bi razmislio kome bi stao na zulj, zacas ljudi frknu s posla . Ne kazem da nema gamadi medju njima, ali licno znam dva slucaja gdje su ljudi samo sto su dobri i posteni najebali do bola, jer nam je drzava takva da je najbolje biti kriminalac jer te svak ziv stiti, milion nekih zavrzlama ima da nemozes bit kriv.

e pa upravo sa takvima kao sto si ti i dobivamo ovaku drzavu.....
i ljude koji nemaju muda da se bore za svoje postenje,,,,,,

a kako oni izdrzavaju porodicu ne pricaj mi, ja zivim od 250KM mjesecno, zivim sa jos dvoje ukucana i krvavo se borim za svaki dinar kako bi sebi obezbjedio bolje sutra (takodje student ali jos malo) i da mi dodje guzonjin sin, sjebe to sto sam jedva skupio radi svoje furke i mangupisanja, i jos pobjegne, ja bi ga zapalio....

prema tome, sa razmisljanjem kao sto je tvoje nasa drzava moze otici samo na gore, jer umjesto da se borimo protiv takvih koji nas ugnjetavaju, mi postajemo kao oni.....

:icon_exclaim::icon_exclaim::icon_exclaim:

buraz, srecno u potrazi, i da ti to rijese sto prije...... ;);)

vala ne kontam te nikako zasto se radi ovakvih kao ja dobija ovakva drzava i ovo ostalo sto si napisao, to sto sam realan i sto sam rekao da policiju niko ne stiti ja neznam kako tako mozes protumaciti. Da sam rekao da organizujemo hajku i da objesimo tog ko je covjeku udario auto tebi bi bio dobar i da nas je vise takvih drzava bi cvjetala.. Nemoj da covjeku gusimo temu dzaba, ja svakako zelim da se ovo rijesi, da nadju tog mangupa a i da isplivaju na povrsinu pokvareni policajci,a ovo sto sam pisao "pozitivno" za policiju htio sam da se ovaj covjke kojem su razbili konji auto malo smiri i da negleda sve crno jer covjek ocito pjeni od muke.
Prijatelju sretno u potrazi!
 

MTR

Član
Almire brate , oni tebi MORAJU dat zapisnik o nezgodi u roku od 24-48 sati , bilo tog auta ili ne bilo na licu mjesta ,tu gdje te je udario odmah se pravi zapisnik , sve se premjeri i popise , poslika se mjesto nezgode, zapisnik je sigurno u protokolu u policijskoj stanici .
Mene cudi da ga jos nisi dobio , moj ti je savjet da ides u Unutrasnju kontrolu u Tuzlu i fino kazes da imas problema takvih i takvih , izgleda da se tu neko stiti brate , moze bit da su drotovi u talu za gudrovinu sa tim sasrom sto te udario.

sretno drug
 
Član
Nisam sve procitao, ali evo iz iskustva, drugovog, njemu se isto desilo, pa nam je policajac savjetovao sledece, tu gdje se auto nalazilo ili nalazi pored svake parnice stavi metar od zemlje pa preko parnice i slikaj da znas tacnu visinu i da to imas zabiljezeno.

Pokusaj skontati ima li a moralo bi biti ostataka boje ili stop svjetla ili crno od branika ili .......... da znas sta trazis.
Kod druga je konkretno bilo bijelo auto pa je ostalo crvenih linija od stopova.

Po tim ostatcima i registraciji bi policija trebalo da moze naci, jer im mozda i boju kazes :) ali kako god bilo nadji nekog iz osiguranja da oni malo procackaju po svojim bazama i eventualno nadju i daju ti adresu ili adrese.

Onda nadjes to auto i ponovis ono slikanje sa metrom da bi mogao da uporedis jel to to. Onda to sve odnesi u policiju i oni bi trebali dalje da rijese bez ikakvih problema.

To sve treba da uradis u sto kracem roku i obavezno bez sukobljavanja sa vlasnicima auta, cak je najbolje da skontas nekako da te i ne vide, nego slikaj i bjezi :D Prvo ne znas jel to to, drugo mogao bi neko da pogresno shvati tvoje muvanje oko njegovog auta, a trece nije tvoj posao da rjesavas to, nego samo da ubrzas i olaksas posao policiji.

A za zapisnik ne brini, desi se cesto da ne dobijes odmah ili brzo, u principu pored ovih slika koje napravis i tog svjedoka imaces svoj zapisnik :D
 
Evo velikih novosti, danas su nasli tipa koji mi je razbio auto.. Kao sto sam i pretpostavljao, momak je razbio ocevo auto, i rekao ocu da je uletio u kanal, otac nije puno ni ispitivao valjda, dok nije nacuo od nekoga da njegovog golfa trazi policija radi udesa koji je skrivio... Znam da me sada ceka duga procedura, ljudi mi govore da cu mozda i godinu dana ganjati odstetu, al' eto neka nada mi se ulijeva sto su makar nasli krivca!
 
Vjeruj isplati ti se ganjati sad za naplatu. Odes fino u ovlasteni servis naprave ti predracun i odneses u osiguranje. Ja sam to tako uradio malo sam duze cekao da plate, medjutim isplatilo se...
 
Član
heheh... vidi slucajnosti, da se bas za rodjedan nadje... cestitam ti i jedno i drugo druze.. sad polako sve legalnim putem ce se dobiti :cool:

sretno ;)
 
Član
Super da si ga nasao, a i njemu je bolje da nije bjezao... Jel popravio on auto i kako ga je policija nasla? Jel on snosi neke posledice sto je pobjegao sa mjesta udesa?
 
Sina je napisao(la):
Super da si ga nasao, a i njemu je bolje da nije bjezao... Jel popravio on auto i kako ga je policija nasla? Jel on snosi neke posledice sto je pobjegao sa mjesta udesa?

Koliko sam saznao (sve je to jos frisko) valjda je priznao krivicu, a i da ne prizna, imam najmanje 10 svjedoka, koji su vidili tablice i auto.. Sto se pronalaska tice, kako sam skontao valjda ga je njegov otac ili brat od oca prijavili, buduci da sam ja sirio informacije koje auto trazim itd itd. proculo se, kako sam skontao policajca neko njegov ga je prijavio valjda... Zapisnik treba da mi dodje sada kada imaju krivca, dalje vidit cemo, jos sam van sebe sto su ga konacno pronasli! Auto mu je jos razbijeno!
 
Član
Samo otidji u neki veci servis, neka ti naprave predracun i nek natovare na njega sto vise... Kad odneses to u osiguranje, ako nemas neku stelu, dobices ponudu da ti isplate dio tog predracuna, onda se ti malo cenjkas i oni ti to malo povecaju... Uglavnom ako ti na predracunu recimo od stvarne stete 3000 bude recimo 4000, ovi sa osiguranja ti mozda ponude oko 3000 i uz cenkanje mozda dobijes jos koji stotku vise... Srecno...
 
Top