RAVNOMJERNO ILI PROGRESIVNO NAGRAĐIVANJE ZA 1. MJESTO

RAVNOMJERNO ILI PROGRESIVNO NAGRAĐIVANJE ZA 1. MJESTO

Ravnomjerno ili progresivno nagrađivanje?

  • Ravnomjerno nagraÄ‘ivanje

    Votes: 17 29,3%
  • Progresivno nagraÄ‘ivanje

    Votes: 41 70,7%

  • Total voters
    58
Član
i ja sam za progresivni nacin nagrada ali je pitanje kako ce reagovati sporije klase jel ipak one pune fond,ako se izgube ti takmicari koji dodju cisto tu da popune svoj vikend i bez uvrede njima vjerovatno nikad i ne planiraju vozit brzu klasu pitanje je da li ce oni doci i dzabe onda progresivni nacin isplate kad ce bit smanjen broj takmicara i sve se opet svede na isto:icon_question:
ovo je pitanje stvarno za razmatrati al navodno svi mi radimo ovo iz ljubavi prema ovom sportu jos se niko nije obogatio na ovome tako mozda je bolje ostaviti standardan nacin kao i do sad jer ipak ko je zaludjen ovim sportom on ce i dalje slagati auto da bude sto brze pa taman ne bio ni jedan race......;)
 
Član
ili nebi mozda bilo lose podijeliti sve 3 kategorije

1. 17,16,15 sec dobiju fiksno i svi isto recimo 20 % od fonda / 3
2. 14,13,12 sec dobiju recimo 35 % od fonda / 3
3. 11,10,9 sec dobiju 45 % / 3 odnosno kroz broj klasa ispod 12

Ovako bi bile svima fiksne nagrade unutar kategorije,mada se moze % i drugacije rasporediti da se malo "odvadi" na trecoj kategoriji i eventualno prebaci na prvu ili tako nesto.
 
Početnik
pa da mislim glupo je da neko sto ima stock autic uzme isti novac kao i ovi sto lupaju u aute xx bruku para....po meni je najbolje da znaci od svih uplata iz svih klasa,pa da najveci postotak ide za najbrzu klasu tog dana,a tako za sve sproje klase da ide manji i postotak...mozda nisam dobro se izjasnio al skontat cete sta sam htio rec ;)
 
Član
Ne smije se zaboraviti nikako da auta iz visih klasa uvijek pune budzet onima brzima, zato se ne smije rizikovati da se u tim klasama drasticno smanji broj takmicara, a tu ih sigurno ima onih koji su dosli samo da vide koliko im auto ide, a uz sansu da nesto i osvoje, a nemaju namjeru da svoja auta ubrzavaju, stoga ovaj prvi progresivni prijedlog bojim se da ne bi urodio plodom, jer bi dosta takvih odustalo.
A ima logike i ovo sto Srdjan prica o autima koji idu ispod 13 i o sansama da im nesto otkaze, a i manje, vise sva ta auta dolaze na prikolicama, pa su im i troskovi dolaska veci, pa mozda ne bi bilo lose podijeliti klase u 2 grupe

I grupa - auti koji voze 13.000 i vise - 50% fonda/broj klasa u grupi
II grupa - auti koji voze 12.999 i nize - 50% fonda/broj klasa u grupi

Na gore pomenutom primjeru to bi izglerdalo ovako

70 takmicara x 60 KM = 4200 KM, klase od 17sec - 10sec

I grupa - 17, 16, 15, 14, 13 - 4200 KM x 50% = 2100 KM / 5 klasa = 420 KM
II grupa - 12, 11, 10 - 4200 KM x 50% = 2100 KM / 3 klase = 700 KM

Za razliku od dosadasnjeg sistema gdje je 4200 KM / 8 = 525 KM
 
Član
topicu svaka cast;),tvoj mi se predlog svidja,sporiji i dalje imaju solidnu nagradu a brzim je se malo povecala i islim da bi ovaj nacin bio najbolji .
 
po meni progresivni sistem ima smisla samo ako se iz klase u klasu povecavaju nagrade..
nerealno je ocekivati da ce se neko iz klase 15 ubrzati za malo vremena do 12 npr., ali 14 i 13 su dosta lakse za ostavriti.. poenta po meni je da stvarno iz klase u klasu ima razlika u nagradama, ma kolika ona bila...

samo tako se moze postici postepeni napredak, jer jos uvijek je nerealno za ocekivati da ce se odjenom pojaviti mnogo veci broj takmicara u najbrzim klasama..

mi (SRCS) smo i objavili kompletnu Top Listu takmicara kako bi podstakli takmicarski duh i naveli ljude na razmisljanje da se kontinuirano ubrzavaju i time ostvaruju i bolji plasman na listi.. lista je u ovom slucaju samo prestiz i nema veze sa novcanim nagradama, ali ipak sam do sada cuo jako dosta pozitivnih komentara na taj potez, a mozda bi u kombinaciji sa progresivnim sistemom nagrada efekat bio jos bolji...

pozz
 
Progresivno nagrađivanje je puno bolje! jer ne bi bilo pojedinaca koji bi imali auto za 13 klasu a trkali se u 17.. svi bi htjeli veci iznos.. bolje je progresivno! Trke bi bile zanimljivije puno, i gledaocima i takmicarima..
 
Član
silverstar je napisao(la):
po meni progresivni sistem ima smisla samo ako se iz klase u klasu povecavaju nagrade..
nerealno je ocekivati da ce se neko iz klase 15 ubrzati za malo vremena do 12 npr., ali 14 i 13 su dosta lakse za ostavriti.. poenta po meni je da stvarno iz klase u klasu ima razlika u nagradama, ma kolika ona bila...

Ima logike tvoje razmisljanje, ali i sam znas da bi ubrzao iz npr. 15 u 14, trebas u auto uloziti bar 500 eur. Sto bi i to neko radio zbog razlike od npr 60-70 KM. Trebalo bi prema tome napraviti vecu razliku izmedju klasa, a to je nemoguce u nasim uslovima uraditi, bar ja tako mislim.
Da bi se povecao broj takmicara u brzim klasama, potrebne su bonus-nagrade koje bi obezbjedjivali sponzori, ali svi znamo kako je jednostavno u nasoj drzavi naci sponzore za SR, tako da smo opet na pocetku.
Jednostavno sumnjam da je i 100eur veca nagrada za brzu klasu da bi se nekoga motivisalo da u svoj auto ulozi minimum 5,6 puta toliko para.
 
Početnik
pitanje. jel organizator misli donjeti odluku o nagradama za naredne utrke na osnov ovog glasanja javnosti i vozaca, ili ste vec odlucili sistem pa samo se informirate za misljenje?
 
opet ponavljam, street race ili trke ubrzanja su u svijetu uvijek bile vise stvar prestiza i promocije svojeg djela, nego li mjesto gdje se zaradjuju neke pare na osnovu nagrada ..

na najjacim trkama u evropi nagrade iznose izmedju 1000 i 1500 eura a nastupaju auta u koja je ulozeno u nekim slucajevima i preko 100 000 ..
nagrada je dobar stimulans, pogotovo kod nas i finansijskoj situaciji u kakvoj se nalaze nasi takmicari, ali daleko od toga da je presudna po mom misljenju ..

meni licno trebalo bi minimum 2-3 godine uzastopnog pobjedjivanja na svakoj trci da bi mozda vratio ulozene pare, a ima i slucajeva gdje bi to jos mnogo duze trajalo, tako da sumnjam da neko ulaze u auto za SR kako bi se okoristio..

stvar je u tome da se barem simbolicno prizna to ulaganje..
znate kakav je nas mentalitet.. nek je i 100 KM vise, ali nek je vise nego sporija klasa..
dakle, nije stvar novca, jer kako je i ranije spomenuto, brzi takmicari imaju mnogo vece troskove sto pripreme za trku, sto odrzavanja, sto ostalih faktora, i tih 100 ili 200 KM tu ne igra presudnu ulogu, ali status i priznanje koje ta nagrada nosi je mnogo znacajnije ..

nadam se da sam uspio pojasniti svoj stav..
 
Član
Svi smo mi poceli iz klase 17 i 16 niko nije odmah poceo voziti klasu 10 !!!
I drug Basta je vozio klasu 16 ili 15 neznam vise pa je pobjedama i zalaganjem a i tim dijelom novca od pobjeda ubrzavao i dosao tu gdje sad jeste. Kako drugacije motivisati ljude iz klase 16 da se minimalnim ulaganjem spuste sec nize,ako im uzmete i ono malo nagrade sto nece moci ni gorivo na trku pokriti cisto sumnjam da ce iko imati zelju da vozi brze. Po meni je ovo sto se odavno koristi najpravednije jer kotizacija ili startnina je za sve ista nek bude i nagrada ........
 
Član
HONEY je napisao(la):
pitanje. jel organizator misli donjeti odluku o nagradama za naredne utrke na osnov ovog glasanja javnosti i vozaca, ili ste vec odlucili sistem pa samo se informirate za misljenje?

Ova će anketa Repo biti odlučujuća za našu odluku hoće li nagrade biti progresivne ili ravnomjerne, ništa još nije odlučeno. Odnosno vi ćete kao vozači odlučiti, pa dobro pazite kako glasate ;)

retro je napisao(la):
Svi smo mi poceli iz klase 17 i 16 niko nije odmah poceo voziti klasu 10 !!!
I drug Basta je vozio klasu 16 ili 15 neznam vise pa je pobjedama i zalaganjem a i tim dijelom novca od pobjeda ubrzavao i dosao tu gdje sad jeste. Kako drugacije motivisati ljude iz klase 16 da se minimalnim ulaganjem spuste sec nize,ako im uzmete i ono malo nagrade sto nece moci ni gorivo na trku pokriti cisto sumnjam da ce iko imati zelju da vozi brze. Po meni je ovo sto se odavno koristi najpravednije jer kotizacija ili startnina je za sve ista nek bude i nagrada ........

Ti sam sebe pobijaš... Ako je riječ o minimalnom ulaganju zašto se odmah ne spuste sec niže? Čekaju nagrade u 17 da bi se spustili u 16? Ma daj... :icon_rolleyes:

Startnina jest ista i u F1 samo ne dobivaju svi na kraju iste nagrade... Oni koji su najviše radili i najviše uložili na kraju uberu najviše love zar ne... :icon_rolleyes::icon_rolleyes:

Ako odlučimo da nagrađivanje bude progresivno onda ćemo odlučiti koji je način najbolji, u suradnji sa vama naravno ;)
 
Član
Zamolio bih clanove foruma koji do sada nisu vozili 402 i nemaju namjeru ove sezone da se ne ukljucuju u ovu temu i ovo glasanje da bi dobili sto vise preciznijih informacija "sa staze" ;)
 
Top