Ram?Pokazuje mi 2.94,a imam 4 GB!

Ram?Pokazuje mi 2.94,a imam 4 GB!

E ljudi ovako....uzeo sam jos 2 GB ram-a...sva sreca,nasao sam isti kao sto vec imam u racunaru!Medjutim sad mi pokazuje da imam 4 GB rama,ali je "usable" 2.94! Googlao sam malo,i vidim da je jos ljudi imalo isti problem!
Operativni sistem mi je Windows 7 32-bitni! Neki pisu da on podrzava do 4 GB a neki do 3 GB ram-a!
KAKO MOGU NAPRAVITI,DA MI KORISTI SVA 4 GB-a????
 
Član
RE: Ram?

Preporucljivo ti je da oba rama budu isti MHz ,cak i proizvodjac ,ali moze kompjuter da radi sa razlicitim MHz evo kod mene je tako ,bio mi 1gb i 667 MHz i kupio sam jos 2 gb oko 800-900 MHz i raadi , i to je sreca,nema pisanog pravila ,ako ti izbaci error pri startanju ,nece ti raditi sa razlicitm MHz ,ako upali sve je ok,valjda sam ti bar malo pomogao
 
RE: Ram?

Kod mene i jest Take MS proizvodjac...zato sam takav i trazio!
Isto je i MHz,DDR -2,ali nisu ove druge oznake! Sad neznam,da li bi to moglo tako raditi!Pa se malo raspitujem!;)
 
Član
RE: Ram?

Treba ti biti isti slot, to je pod moranje ddr2. Ferkvencija te može zezati, ali ne vjerujem da hoće, Ako su ti razičite ferkvencije, radiće oba slota na onoj najmanjoj, ali nekada mogu stvarati probleme, tipa štopanja računara, restartovanja ili izbacivanja plavog ekrana low video memory, ali to baš ako se ram ne podudara, znači različiti skroz, a ne vjerujem da bi kod tebe trebalo biti problema, slobodno ubaci. I obavezno ištekaj centralnu iz struje kada budeš ubaciova, da ne bude dimnih signala
 
Uzmi tj procitaj naziv ploce i vidi njene spec koliko moze ona da podnese tj da tjera i bit ce ti sve jasno ;)
 
Član
Kratko jasno win 32 bitni xp ili 7 nebitno ne vidi vise od 3 gb rama, tebi vjerovatno pise 4 gb ali koristi 3 gb!
Instaliraj 64 bitni sitem, win 7 ili xp nebitno i radice!
 
Član
Instaliraj 64-bitni sistem da bi mogao da koristis sav RAM

Dejan je bio malo brzi u odgovoru :D
 
Član
32bit sistem podrzava 4 gb memorije za adresiranje sve potrebne memorije za nesmetan rad racunara. Tek 64bit sistemi podrzavaju vise od 4 gb. Ti rasunaj da ram nije jedina memorija koja se adresira u samom sistemu racunara.

The 4GB limit refers to total addressable memory space and not just the RAM installed. It’s a total made up of system RAM, graphics RAM, PCI memory range, ACPI and a few other bits and pieces.



Elem instaliraj 64bit sistem i raditi ce sve.
 
Top