Rally Dakaz polazi iz Zagreba?????

Rally Dakaz polazi iz Zagreba?????

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Najpoznatiji svjetski reli mogao bi startati dogodine iz Zagreba, a donio bi ogroman profit Hrvatskoj...
Ne morate biti klasnični ljubitelj sporta da ste nekada čuli za reli Pariz - Dakar. Gotovo nevjerojatno zvuči informacija da bi najpoznatiji reli na svijetu za godinu dana mogao startati u Zagrebu i zvati se reli Zagreb - Dakar.

Pustinjski spektakl godinama je kretao iz Pariza, no u posljednjih par godina navike su se promijenile. Barcelona, Lisabon, Buenos Aires bile su polazišne točke najveće oktanske avanture, a u siječnju 2011. na popis bi mogao i Zagreb.

'Konkurencija je sedam gradova - što u Italiji, što u Francuskoj, Španjolskoj i Portugalu - ali organizacija koja organizira ovaj start relija je zainteresirana da start bude u Zagrebu zbog privlačenja pažnje ovog istočnog dijela tržišta,' vjeruje Marin Frčko, četverostruki sudionik ovog pustinjskog relija.

Start relija posebna je priča. Glavni gradski trg, bezbrojne televizijske ekipe, tisuće ljudi okupljenih uz trasu kojom prolaze natjecatelji.

'Mi smo se vozili 14 km po Buenos Airesu kroz tih 600 tisuća ljudi oko pet sati. To je fantastično, svako vas pokuša dodirnuti, pozdraviti,' opisao je svoj doživljaj relija prošlosezonski sudionik Daniel Šaškin.
Dakarski reli 2011. kreće na samu Novu godinu. Plan hrvatske ekipe je da se nakon starta na trgu Bana Jelačića, drugog dana svi upute prema Dubrovniku. Logistika bi putovala autocestom, a natjecatelji preko Gorskog Kotara i Like gdje bi ih čekao i prvi brzinski ispit. Po dolasku u Dubrovnik svi bi se ukrcali na brod i krenuli prema Africi.

'Oni imaju četiri helikoptera cijelo vrijeme u zraku. Mi bi tako pokazali gotovo cijelu Hrvatsku cijelom svijetu, a znamo da Dakar danas prati gotovo milijardu ljudi.'

Sada dolazimo do glavnog dijela priče - realizacije. Podršku cijeloj ideji dali su čelni čovjek hrvatskog sporta Zlatko Mateša i Zrinko Gregurek, desna ruka predsjednika FIA-a Jeana Todta. No, bez podrške politike neće ići.

'Mi moramo inicirati sva mjerodavna tijela do Vlade, jer investicija je vrlo mala usporedivši je s onim što dobivamo. Uzmimo samo da duplo više od investicije bi svi ti kamioni, automobili i motocikli natočili goriva,' tvrdi Ozren Muller, glavni PR projekta 'Zagreb-Dakar'.

'Lisabon i Barcelona su zaradili puta šest od onog što su uložili,' dodao je Daniel Šaškin.

1500 vozila, 5 tisuća ljudi povezanih s utrkom i deseci tisuća turista. Sve to u tjednu uoči Nove godine.

Pogledajte:http://sport.dnevnik.hr/clanak/rubrika/automoto/ogranizatorima-je-u-interesu-reli-zagreb-dakar.html
 
Član
da da najvjerovatnije ce da bude kod nas....al ko sto kaze nista bez odobrenja politike a sad kakvi nam konji sjede gore u saboru cisto sumnjam da ce ista bit od toga.....Al ajd mozda i nece da zaj*u.....:icon_question:
 
Član
Da jako,isplatilo bi im se fino predobro al jos cemo vidjet....;) Malo sam skeptik kad je nasa vlada u pitanju.....
 
Član
vweky je napisao(la):
Da jako,isplatilo bi im se fino predobro al jos cemo vidjet....;) Malo sam skeptik kad je nasa vlada u pitanju.....

Šta imaš biti skeptik, dođi ovamo pa ćeš vidjeti pesimizam kakvog nisi dosad vidio :lol:


Ja mislim da će to kod vas proći :icon_smile:
 
Član
Umjesto sto idu voziti do Dakara koje ujedno predstavlja veoma tezak test i za vozace i za automobile,trebli bi da voze samo od bihaca do neuma,i dole bi mogli sva ta auta komotno pobacati zahvaljujucim nasim cestama :) bio bi BiH destruction rally haha
 
RedLine je napisao(la):
Umjesto sto idu voziti do Dakara koje ujedno predstavlja veoma tezak test i za vozace i za automobile,trebli bi da voze samo od bihaca do neuma,i dole bi mogli sva ta auta komotno pobacati zahvaljujucim nasim cestama :) bio bi BiH destruction rally haha

Bravo druze ovo si upravu milion posto
Neki dan sreca bili smo sa golfom kecom iz Bihaca do Mostara smo unistili auto a bio je tek urađen ali sreca pa je golf
 

LSD

Član
ADO MOSTAR je napisao(la):
Bravo druze ovo si upravu milion posto
Neki dan sreca bili smo sa golfom kecom iz Bihaca do Mostara smo unistili auto a bio je tek urađen ali sreca pa je golf

dokaz kolko ste stavljali kavalitetne dijelo i kolko ste kvalitetni majstori:lol::lol::lol:
ucinili ste nemoguce...svaka vam cast.....al stvarno...:icon_eek:
unistili golfa 1:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

a mogao bi i biti start iz ZG-a....vrlo moguce:cool:
 
Super Moderator
kako si naslov fulio
mjesto dakar napisao dakaz
hajd da si napisao dakat.. ono jedno slovo fulio.. al kako si dva uspio :D
sala na stranu

fino bi bilo da starta iz zagreba i volio bi to gledati ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top