raj za vozace nafta 1.55km

raj za vozace nafta 1.55km

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
vozaci starijih dizelasa mogu voziti i usput ce 45698 puta vise zagadjivati atmosferu i nasu zivotnu okolinu :icon_mad:
no eto, u ovakvim vremenima, ko se brine za to..
 
Član
nafta iz nase rafinerije spada u drugu ili trecu klasu cistoce, zato sto su starije masine za preradu, tako da i sama cijena mora biti manja....
Pogodno za sipanje na starije modele diesela.....tipa kec dvica i trica bez injektora vec sa bosaljkom i obicnim diznama....
a na nove diesele se ne bi usudio sipat jer crkavaju i sa ovom naftom "normalnom"
 
Legend
ja mislim da je ipak ta nafta morala biti provjerena i da zadovoljava uslove da bi dobila dozvolu za prodaju
 
stefan je napisao(la):
ja mislim da je ipak ta nafta morala biti provjerena i da zadovoljava uslove da bi dobila dozvolu za prodaju

ne zadovoljava, posebnim zakonom u BiH je dozvoljena prodaja te nafte do 2010.godine a od tada ce i oni morati postovati ekoloske norme.
Samo u bih se ta nafta smije prodavati i nigdje vise u cijelom svijetu.
 
Član
Ma da, to je ruska nafta, a rusi su i uzeli rafineriju zbog toga da bi je mogli prodavati. Ima 10-ak puta vise sumpora nego bi trebala imati...
 
Legend
znaci ne treba je sipati i gotovo;), ne mozes dva dobra sastaviti nikako da je jeftino a dobro:lol::lol:
 
Član
VR6Boki je napisao(la):
Ma da, to je ruska nafta, a rusi su i uzeli rafineriju zbog toga da bi je mogli prodavati. Ima 10-ak puta vise sumpora nego bi trebala imati...

Ako ima toliko sumpora,pored zagadjenja onda i smrdi pravo na prdez :cool:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top