Radna temperatura

Radna temperatura

Član
Pozdrav društvo, imam problem sa autom.
Vozim Scirocco mk2 1.8b/plin karburator to je motor ko u golfovima isti.
Dešava mi se da mi termostat ne otvara i da temperaturu nabija preko sredine. On otvori ali kasno napušu mi se crijeva od rashladnog sistema previše.
Prvo sam mislio da je termostat pa sam kupio u Quattru novi original. Pa sam mislio da je dihtung na motoru pa sam mjerio kompresiju i uredu je.
Je li moguće da mi isparivač plina ubacuje LPG u sistem hlađenja? Ili je nešto drugo?
 
Član
To sto si mjerio kompresiju ti nista nije reklo za dihtung glave. Upali auto, zagrij na radnu temp i otvori bocu od vode, prati tanko prelivno crijevo jel ide pun mlaz, jel ide mlaz u prekidima, ili ne ide nikako. Prvi slucaj je dobar dihtung i glava, ostala dva slucaja mora se glava skidat i pregledat poravnjat i stavit novi dihtung.
 
Član
Kad je auto ledeno, otvori cep od vode da izadje sav pritisak, onda vrati cep nazad upali auto i neka radi na leru 2 minuta i ako ti posliej ta dva minuta rada crijeva postanu tvrda na dodir, nisu mekana na dodir nego se osjeti pritisak u njima, onda nema sta taj je dihtung otisao, kompresija nema veze s tim da li je dihtung ispravan ili ne...
 
Top