RaceMasters AUTO dani na stazi u Zalužanima

RaceMasters AUTO dani na stazi u Zalužanima

Član
Ide li na kraju neko sa foruma da vozi? :D

Ja se danas prijavio, auto je valjda spreman, pa eto nadam se da sve prodje ok :)
 
Član
Evo i mene da napisem koju. Bio sam tamo, ali zbog problema sa autom, nije sve islo kako sam ocekivao :)

Oko pola 6 krenem iz Sarajeva, vec po spustanju sa Vlasica auto poceo drugacije da zvuci, kao da je auspuh negdje popustio. Stignem na stazu, prijavim samo slalom da vidim kako ce se ponasati, pa cu kasnije trackday. Izadjem sa jos 4 auta na upoznavanje staze, prvi lagani krug odvezemo, na pola drugog kruga kad smo malo vise ubrzali, totalna promjena zvuka i cujem struganje po asfaltu. Stanem, auspuh se otkacio odmah iza grane i visi komplet naget prema naprijed, samo ga nosaci zadnjeg lonca drze na autu. Nemogu ni voziti auto da skroz ne otkinem auspuh. Uglavnom, zahvaljujuci organizatoru eventa i još par poznatih likova, koji su zamolili neke Hondase da mi pomognu, auto smo nakacili na neku njihovu slepu i odvezli do njihovog servisa (jer nista drugo ne radi nedjeljom). Tamo se skuzilo da je otisao fleksibilni dio auspuha, tako da pravog popravka bez dijelova nije bilo. Nekako smo nategnuli auspuh pa ga je lik jedva zavario sa jedne strane, cisto da stoji na svom mjestu. Na stazu sam se vratio na tockovima nekad iza 1h, kad se zavrsavao prvi krug slalom voznji. Kako je slalom staza bila dosta kratka, odlucio sam ipak da je odvozim, cisto reda radi. Tako sam odvezao dvije voznje, imao sam mnogo kaznenih bodova jer kako nisam vozio treninge, nisam poznavao stazu. Rekli su mi takmicari prije voznje da plavi cunj treba da bude s lijeve strane, a onaj obicni sa desne. Ali na par mjesta su bili dupli cunjevi u istoj boji, pa sam jednu voznju vozio sa jedne strane, a drugu sa druge. Od trackdaya, zbog kojeg sam najvise i dosao sam odustao, da mi auspuh koji je tako nategnut ne bi opet otpao, a treba se vratiti do Sarajeva. Tako sam TD gledao sa gledalista :D

Moram još jednom pohvaliti ekipu iz Bl koji su mi sredili auto. Nisu dali nista ni da im platim za pomoc i sl. Navikao sam na takve stvari na trkama gdje je poznata raja, ali ove likove vidim prvi put, a potrudili su se maksimalno da mi pomognu. Ne znam kako, al mozda nekad bude prilike da im se oduzim :)

Evo dvije slicice za sad, imam nekih slika, al to cu sutra da postavim i napisem jos koju o stazi i voznjama.

 
Član
Svaka cast mnogo mi je zao sto nisam dosao al eto razlog je takav da sam.i temu otvorio. Vidim ne spominjes organizaciju znaci zadovoljan si!? Ima li kakvih naznaka da ce se ovo ponoviti i kad?
 
Član
Evo i mene da napisem koju. Bio sam tamo, ali zbog problema sa autom, nije sve islo kako sam ocekivao :)

Oko pola 6 krenem iz Sarajeva, vec po spustanju sa Vlasica auto poceo drugacije da zvuci, kao da je auspuh negdje popustio. Stignem na stazu, prijavim samo slalom da vidim kako ce se ponasati, pa cu kasnije trackday. Izadjem sa jos 4 auta na upoznavanje staze, prvi lagani krug odvezemo, na pola drugog kruga kad smo malo vise ubrzali, totalna promjena zvuka i cujem struganje po asfaltu. Stanem, auspuh se otkacio odmah iza grane i visi komplet naget prema naprijed, samo ga nosaci zadnjeg lonca drze na autu. Nemogu ni voziti auto da skroz ne otkinem auspuh. Uglavnom, zahvaljujuci organizatoru eventa i još par poznatih likova, koji su zamolili neke Hondase da mi pomognu, auto smo nakacili na neku njihovu slepu i odvezli do njihovog servisa (jer nista drugo ne radi nedjeljom). Tamo se skuzilo da je otisao fleksibilni dio auspuha, tako da pravog popravka bez dijelova nije bilo. Nekako smo nategnuli auspuh pa ga je lik jedva zavario sa jedne strane, cisto da stoji na svom mjestu. Na stazu sam se vratio na tockovima nekad iza 1h, kad se zavrsavao prvi krug slalom voznji. Kako je slalom staza bila dosta kratka, odlucio sam ipak da je odvozim, cisto reda radi. Tako sam odvezao dvije voznje, imao sam mnogo kaznenih bodova jer kako nisam vozio treninge, nisam poznavao stazu. Rekli su mi takmicari prije voznje da plavi cunj treba da bude s lijeve strane, a onaj obicni sa desne. Ali na par mjesta su bili dupli cunjevi u istoj boji, pa sam jednu voznju vozio sa jedne strane, a drugu sa druge. Od trackdaya, zbog kojeg sam najvise i dosao sam odustao, da mi auspuh koji je tako nategnut ne bi opet otpao, a treba se vratiti do Sarajeva. Tako sam TD gledao sa gledalista :D

Moram još jednom pohvaliti ekipu iz Bl koji su mi sredili auto. Nisu dali nista ni da im platim za pomoc i sl. Navikao sam na takve stvari na trkama gdje je poznata raja, ali ove likove vidim prvi put, a potrudili su se maksimalno da mi pomognu. Ne znam kako, al mozda nekad bude prilike da im se oduzim :)

Evo dvije slicice za sad, imam nekih slika, al to cu sutra da postavim i napisem jos koju o stazi i voznjama.

To su vjerovatno moji blentavi Hondasi koji i po hljeb ujutru idu po VTEC soundom i ne treba da te cudi. Takvi su, jebi ih, ali pomoci hoce, odmoci nece.
 
Član
Svaka cast mnogo mi je zao sto nisam dosao al eto razlog je takav da sam.i temu otvorio. Vidim ne spominjes organizaciju znaci zadovoljan si!? Ima li kakvih naznaka da ce se ovo ponoviti i kad?

Organizacija je bila ok, organizator jako susretljiv, nemam nekih primjedbi :) A 4. oktobra je opet zakazan isti event, znaci slalom plus trackday. A 28. augusta ima Skola sportske voznje, koja ce se vjerovatno isto odrzavati u Zaluzanima, od istog organizatora. Ali nemam vise detalja o tom eventu, vjerovatno ce biti objavljeno naknadno.

Uglavnom, sto se staze tice, kad sam gledao video klipove te staze, djelovala mi je poprilicno zastrasujuca, jer ima mnogo brzih i dugih krivina koje se voze trocifrenim brojkama. Uzivo mi je staza djelovala jos strasnije, jer mi djeluje uza nego na video snimcima i jos brza. Za trackday su bili postavljene sikane od cunjeva na par mjesta, vjerujem bas iz razloga da se ne bi vozilo ekstremnim brzinama. Mada gledajuci izvana, rekao bi da je i ovako vecina vozila preko 150 km/h.
Evo ispod postavljam par slicica sa nekim komentarima, kome se cita :)

Dio staze spreman za slalom voznje


Francuzi se drze zajedno :D


Najbrzi auto na trackdayu, trkaca Impreza plus vozac koji se bavi trkama


Najbrzi cestovni auto na trackdayu, prespremna kockica, vrtila se okolo citav dan bez ikakvih problema. Na Toyo R888 gumama.


Evo lika sa Hondom, ako sam dobro shvatio, njegovi su bili kamion slep sluzbe i servis :)



Megane RS obicni model sa 225 KS, meni licno jedan od najljepsih auta tamo. Nevjerovatno tih auto cak i kad se vozi punim gasom.


Peugeot 106 1.3 rally, originalni rallye dakle. Kaze lik i da je na piku i prodaje se trenutno. Auto u odlicnom stanju koliko sam vidio.


Drugi Peugeot 106 rally, ali ovo je druga generacija sa 1.6 8V motorom



Moram i ovog Kadetta GSI pomenuti, auto je vozio i slalom i trackday pun gas citav dan i nista mu. Koliko sam vidio nije imao problema ni sa pregrijavanjem kocnica, dok su mnogi drugi usporavali da ih malo ohlade :D Na prvu mi nije djelovao uvjerljivo, zbog nekih cudnovatih "tjunerskih" dodataka.



Trkaci auti na stazi, oni su se ganjali kao da su na trci, a bilo je i publike koja je navijala okolo.

Evo jedan kratki video gdje se cuje publika...
Slike su slikane sa malenim Canon SX120 aparatom, zato nije neka vrhunska kvaliteta.
 
Član
Eh super
Bravo za školu za ideju, nisam tip koji ce reci da mu ne treba skola bas naprotiv mnogo toga se moze nauciti jos. Megane mi je sex pogotovo ta neobicna boja za njega
 
Član
Hvala Boki na opširnom izvještaju ovdje na forumu. Momci koji su ti pomogli su članovi AK MKM Racing iz Banja Luke a momak koji je vozio šlepu je Milan Stanivuk predsjednik kluba , inače RaceMasters MotorSport koristi njihove usluge servisa a imamo i jako dobru saradnju po ostalim pitanjima.Što se tiče samog eventa zadovoljan sam s obzirom na vrućinu i datum održavanja. Nadam se da će nas na idućem eventu biti bar duplo više.Najuspješniji vozači amateri su dobili od nas dan posjete i vožnju Fiat Grande Punto CUP trkačkog auta na stazi Grobnik 13.09 a to su Zlatko Buliga za slalom i Dragan Jojinović za track day dok su najuspješniji aktivni takmičari sa trkačkim automobilima (ujedno i najbrži generalno) dobili polise osiguranja auta od našeg sponzora Krajina osiguranja.

04.10.2015 po istom sistemu radimo opet jedan Auto dan na stazi Zalužani , detelje možete pratiti ovdje https://www.facebook.com/events/1630478730528997/

Što se tiče škole sportske vožnje ona obuhvata program u trajanju od 2 radna dana i posvećena je svim zainteresovanim koji žele ući u svijet auto sporta upoznajući se sa organizacijom , funkcionisanjem i pravilima auto sporta .Škola se odvija u toretskom dijelu u našim prostorijama u Gradu Banja Luci dok praktični dio koji obuhvata vožnju prvo kartinga a potom trkačkog VW Pola izvodimo na autodromu Zalužani.

Eto , toliko u kratkim crtama. Koga šta zanima tu sam ili na mai bozo.erak@gmail.com
 
Top