Puštate li pješake da pređu ulicu na pješačkom prelazu? Šta ne volite kod pješaka?

Puštate li pješake da pređu ulicu na pješačkom prelazu? Šta ne volite kod pješaka?

Puštate li pješake da pre?u ulicu na pješa?kom prelazu?

  • Uvijek

    Votes: 50 50,5%
  • Ponekad

    Votes: 47 47,5%
  • Nikad

    Votes: 2 2,0%

  • Total voters
    99
Kako kad, pustim ih obicno kada ne zurim nigdje, posebno ako vec moram stati na raskrsnicu, pa stanem prije da i oni predju. Ne pustam ako ne prelaze na pjesackom, nego na nekim lijevim mjestima, takvim uvijek dam do znanja da im necu stati ;)
 
Aj ne serte vi iz Tuzle, zivio sam u Tz 2 godine, katastrofa nekulturnih vozaca :D jbt u Brckom svi staju i kad treba i kad ne treba, ja naviko tako, doso gore, umal da poginem nekolik puta, krenem na pjesackom da predjem oni koce naglo, trube, sviraju, zjalaju, ja ljudi bog te :D

ja uglavnom stanem, sem kad vidim da ce bit nekog prenemaganja. A sta mrzim najvise kad im stanem, a oni hoce, nece
 
Početnik
Obavezno pustam na pjesackom...

al da se dalje ne raspravlja puno, nema nekulturnijih vozaca sto se toga tice nego kakanjaca, i sarajevskih taksista... :D

u Kaknju ne da te nece pustiti da predjes, nego se trude da ubrzaju ako te vide da se priblizavas pjesackom prelazu..
 

IGY

Član
na pjesackom obavezno stanem, stanem i na cesti gdje nema pjesackog, ali ako neko fino stoji i ceka a ne da stane na pola trake i gleda kako ce pasti na nos nekom pod auto
a ove sto trce pod auto trazio bi dozvolu od kantona bar jednog pjesaka dnevno da zgazim :D
 
Član
Ukratko:

Zeleno svijetlo-pustam

Crveno svijetlo - izbacujem iz brzine i pustam auto da rola prema njegovim/njenim koljenima

Sa sluzbenim Defenderom sa bullbarom:

Zeleno svijetlo - pustam

Crveno svijetlo - ubacujem u trecu i uz zvuk spoola turbine dajem pun gas pa skaci ako ti je zivot mio...tko ne vjeruje imam 3 prijave firmi na racun moje voznje :D

Van pjesackog:

Ne pustam bio sa svojom Fabijom ili Defenderom

blizu Skole:

Pustam bilo sa Fabijom ili Defenderom djecu i majke/roditelje sa djecom

Baba/deda/kreten/kretenusa vaga na trotoaru an prstima pa u zadnji tren odluci se prijeci:

Make my day bitch, pun gas ( kod Fabije uz zvuk Lastovcica, kod Defendera lsuzbenog uz srktaj kroz snorkel i spool turbine koji se jako cuje )

Jasno ? :D
 
Legend
IGY je napisao(la):
na pjesackom obavezno stanem, stanem i na cesti gdje nema pjesackog, ali ako neko fino stoji i ceka a ne da stane na pola trake i gleda kako ce pasti na nos nekom pod auto
a ove sto trce pod auto trazio bi dozvolu od kantona bar jednog pjesaka dnevno da zgazim :D

e tako odprilike :cool:
 
Član
Znaci kad vidite IGY-a slobodno vi njega pustite bolje nego da on vas pusta, za svaki slucaj :D
 
Član
uglavnom pustam, pjesacki obavezno... ali i tu ono skolsko pravilo, ako zakoraci i ima namjeru preci... a ako stoji pored pjesackog misli nekad preci, e goni se, tada cuje strasni zvuk 1.4 zvijeri sa protocnim i sporckim filterom :D ... takvih je ze puna, ili stoji pa ne zna ni sam sta hoce ili ceka taksi/nekog, ti stanes, on mase rukom produzi... zato samo ukoliko se zakoraci na zebru :icon_smile:
 
Nemas koga ni pustati kad je to sve kao stoka bez glave....
Bio pjesacki ili ne to se prelazi cesta kao da se nalaze u dnevnoj sobi...

Mislim na pjesackom se mora stati, i stajem ali ne mogu podnjeti kad neko prelazi ulicu 3 metra od pjesackog..
A semafori kao da i ne postoje, Crveno ili zeleno jedno te isto, to se prelazi kao da auta nigdje nema...
 
Član
Pustam uvijek kad im je zeleno, mada i kad im je crveno gledam da ih ne zgazim :D
a mrzim kad stanem pjesaku a on se sav izgubi, ja mu rukom u stilu "izvolite" a on ko mene pusta, ja opet njemu "pa de vi" , a on rukom "ma jok hajde ti" :icon_confused:
 
Član
Kenan28 je napisao(la):
Pustam uvijek kad im je zeleno, mada i kad im je crveno gledam da ih ne zgazim :D
a mrzim kad stanem pjesaku a on se sav izgubi, ja mu rukom u stilu "izvolite" a on ko mene pusta, ja opet njemu "pa de vi" , a on rukom "ma jok hajde ti" :icon_confused:

vidi da je vw pa ne smije prec :lol:
 
pustam redovno. ali kad vidim da on/ona lezerno hoda ili nece ni da pogleda prema meni, iako sam ja stao..automatski gazim!
 
Član
Najajce je kada pustas starije ljude, a cica stane i nece on tebi rukom pokazuje da prodjes i ti krenes a i on zakoraci!:lol:
 
Top