Puštate li pješake da pređu ulicu na pješačkom prelazu? Šta ne volite kod pješaka?

Puštate li pješake da pređu ulicu na pješačkom prelazu? Šta ne volite kod pješaka?

Puštate li pješake da pre?u ulicu na pješa?kom prelazu?

  • Uvijek

    Votes: 50 50,5%
  • Ponekad

    Votes: 47 47,5%
  • Nikad

    Votes: 2 2,0%

  • Total voters
    99
Administrator
Evo jedna anketa, čisto da vidimo kako se forumaši ponašaju prema pješacima.

Da li puštate pješake da pređu ulicu na pješačkom prelazu?

Šta ne volite kod pješaka?
Je li to što prelaze na ne označenom dijelu ulice, što prelaze na crvenom i td?
 
RE: Puštate li pješake da pređu ulicu na pješačkom prelazu?

na pjesackom da a ove kamikaze samo sto ne zgazim :lol:
 
Član
uvijek pustam, a nevolim kad mi neko trci ispred auta... a posebno nevolim kad vidim dosta djece pored ulice.... nekako me hastra da nece koje pod auto
 
BHT Ovisnik
uvijek,bas uvijek kad je pješački stanem,ovako negdje kraj ceste ne,kad je crveno pjesacima ne stajem,nek bijeze ako su posli,treba imat obzira i prema vozacima i pjesacima,starijim ljudima,trudnicama il zenama s kolicima stanem bilo gdje,samo nevolim kada pjesaka pustim preko pjesackog i onda se pođe pričat i razguzit kao da ja tu ne cekam,ili kada prelazi cestu dijagonalno pa nikad:icon_twisted:
 
Član
Pustam ponekad zavisi od raspolozenja :D a nervira me kad mi predje na crveno, na neoznaceno ili kad mi izleti pod auto, pa glavu bi mu otkino. Ili kad stoji kraj pjesackog ja stanem on nece da prodje, pa makni se od pjesackog pederu jedan ako neces da prelazis :icon_mad:
 
Član
Stanem uvijek i ne polazim dok se ne uvjerim da je zakoracio na trotoar. Stanem svakome. A nervira me iskreno kada se pjesak ono "kilavi" da predje ulicu, mislim ako sam ti stao ne znaci da sad treba da setkas tuda i da te cekam pola sata da predjes...
 
Član
ja nekad pustim nekad ne, zavisi kako kad
najvise mrzim kad pustim da predju, pa se uzmu setkat preko ceste, to mi toliko vadi zivce, da je cudo jedno:icon_mad:
 
Administrator
Iskreno ponekad pustam... Nekad stalno pustam, a nekad mi dodje da ne pustim, ali to je sasvim slucajno ili ne pustim kada mogu ugroziti i njegov zivot, samim tim sto cu ja stati, a ovaj iza mene ili pokraj mene nece... Mrzim kada ga pustim a on se vuce kao sto su neki vec naveli i takodjer ne volim kada vidi da ja idem odredjenom brzinom mislim na 50-60 i on iskoci na par metara ispred mene na ne obiljezenom pjesackom i ja ili stanem ili sviram i on se jos buni:icon_mad:
 
Član
Puštam ;) Mrzim kad razvlaće pogotovo kad glume trebe :icon_biggrin: onda lagano u ler pa pun gas :123: Da vidiš cike i vriske
Mrzim kad prelaze ulicu dijagonalno Mrzim kad prelaze obalu na Ćumuriji mostu gdje zeleno traje čitavih pet sec a nema pješaćkog prelaza
 
Član
niksa je napisao(la):
Puštam ;) Mrzim kad razvlaće pogotovo kad glume trebe :icon_biggrin: onda lagano u ler pa pun gas :123: Da vidiš cike i vriske
Mrzim kad prelaze ulicu dijagonalno Mrzim kad prelaze obalu na Ćumuriji mostu gdje zeleno traje čitavih pet sec a nema pješaćkog prelaza

stara dobra, provjerena metoda :cool:

pustam gdje po zakonu trebam pustiti, a ove sto lete pod auto ganjam da zgazim...
jedino ako je kakva dobra zamjesala, onda usporim, pustim je i dobro je skeniram :D
 
Član
ja maloprije idem iz tuzle, i nake trebe hoce da predju, ja stanem jedva, pustim ih, osmotrim svaku pojedinacno
kad za njima idu neki momci,,, alo dje cete vi:lol::lol::lol::lol:
morao sam ih zaustavit na vrijeme, ne mogu kroz lim proc nikako:lol::lol::lol::lol::lol:
 
Član
uvjek stanem pjesacima (jer i sam sam bio pjesak nekada i znam kako je :) , naravno ukoliko to ne ugrozava saobracaj pa da me neko odzada na*uzi s autom :)
 
Član
kako kad , zavisno od mjesta , brzine i situacije , starijem narodu i djeci cesce stajem a omladini rijetko oni mogu cekat :icon_smile: najmrze mi je kad dignu glavu u zrak hocel nece prec , vuku se po putu ;)
 
Član
Pustim obavezno, isto bus sto djecu prevozi kad stane van stajalista ( po obicaju tu uvjek i stanu) nikad ne obilazim. Sta mrzim, pa trebe kad se ufate guzit preko pjesackog, ovamo mozes stajat iskapat cekajuci nista jesil stao na pjesacki ona se guzi skida jaknu kao cevru joj, nerviraju me mahaluse stoje po pola sata pored zebre i melju, il na zebri stanu pa pricaju koda mene nema tu. Ovim ludacima sto ulicu preskacu stanem ako vidim da ce zijanit, ovako ne stajem jbg.
 
Član
Pustam uvijek...ne volim kad stoje kraj pjesackog i pricaju ne tel. i sl. a uopste na planiraju preci...ne volim kad se vuku, i kad istrcavaju gdje nema obiljezenog prelaza ;)
 
Top