Punto - problem sa servom

Punto - problem sa servom

Imam Punta 2 1.9 JTD 2002. god vec 2 godine. Presao je oko 210 000 km, kod mene zadnjih 30ak hiljada. Do prije 2-3 dana nisam imao problema, a onda mi se javi neki tup zvuk kada motam (kao neko tupo pucketanje), lijevo ili desno, svejedno, i auto po malo vuce u lijevo, ne uvijek, ali cesto. I treba mi vise mjesta za parkiranje, skretanje i sl. Da li je do letve, zgloba ili je to povezano sa sljedecim problemom?
Od juce mi se pri motanju iskljuci servo i upali lampica. Nakon gasenja i paljenja servo proradi, ali se poslije neka 3-4 motanja (prilikom parkiranja) ponovo ugasi i sve tako. Pri skretanju u voznji radi bez problema, znaci samo pri parkiranju se gasi i to evo 2 dana od kad su ove hladnoce.

Znam za ovaj problem na Puntu i da je servo oko 500KM a to mi se ne daje. Cuo sam da moze biti do nekih kontakata koji se rjesavaju lemljenjem ili tako nesto.
Znate li nekog elektricara koji rjesava ove probleme i ako broj telefona ili adresa.
Sve u svemu na servis zbog ovog (ovih) problema moram ici, a koji je najbolji?

Hvala na savjetima i informacijama!

Jos da dodam, akumulator je nov Bosch od ljetos i city mod nikada nisam ukljucivao.
 
Član
help_desk je napisao(la):
Imam Punta 2 1.9 JTD 2002. god vec 2 godine. Presao je oko 210 000 km, kod mene zadnjih 30ak hiljada. Do prije 2-3 dana nisam imao problema, a onda mi se javi neki tup zvuk kada motam (kao neko tupo pucketanje), lijevo ili desno, svejedno, i auto po malo vuce u lijevo, ne uvijek, ali cesto. I treba mi vise mjesta za parkiranje, skretanje i sl. Da li je do letve, zgloba ili je to povezano sa sljedecim problemom?
Od juce mi se pri motanju iskljuci servo i upali lampica. Nakon gasenja i paljenja servo proradi, ali se poslije neka 3-4 motanja (prilikom parkiranja) ponovo ugasi i sve tako. Pri skretanju u voznji radi bez problema, znaci samo pri parkiranju se gasi i to evo 2 dana od kad su ove hladnoce.

Znam za ovaj problem na Puntu i da je servo oko 500KM a to mi se ne daje. Cuo sam da moze biti do nekih kontakata koji se rjesavaju lemljenjem ili tako nesto.
Znate li nekog elektricara koji rjesava ove probleme i ako broj telefona ili adresa.
Sve u svemu na servis zbog ovog (ovih) problema moram ici, a koji je najbolji?

Hvala na savjetima i informacijama!

Jos da dodam, akumulator je nov Bosch od ljetos i city mod nikada nisam ukljucivao.



Imas servis Buba u Visokom cuo sam da je frajer maher za Italijanska auta ;) tvoj problem je u stampi gdje se javljaju hladni lemovi sto je vec klasika na Puntu, treba se samo ponovo prelemiti i to ce da fercera a ta zajebancija ce te izaci oko 200KM plafon i sto se tice famoznog City moda da on uzrokuje kvar je nidje veze vjeruj mi ;)
 
Član
u mene je kuckalo i otvorim servo pumpu a ulja minimalno..kupim ulje naspem do vrha i nikakvi problema,to je kod mene a i ti provjeri ;)
a sto ti vuce mozda ti gume nisu dobro napuhane ;)
 
Član
clan Bobo sa foruma je radio servo 100km platio,el je servo i imao je problema,100km ga izasao popravak,sada je sve ok. Ako hoces saznam ti broj,i gdje je radio,posto on nije bas aktivan na forumu;););)
 
ArminM je napisao(la):
clan Bobo sa foruma je radio servo 100km platio,el je servo i imao je problema,100km ga izasao popravak,sada je sve ok. Ako hoces saznam ti broj,i gdje je radio,posto on nije bas aktivan na forumu;););)

Super ako mozes da saznas broj majstora za popravak. Spasio bi me!
 
Član
mogu care,sutra cu ti javiti broj,i tacnu adresu na kojoj se majstor nalazi.
Inace cuo sam da je taj servo bolna tacka kod tih auta, ali svemu ima lijeka. Ovaj drug se nabildao dok mu nije radio servo,tako da je rado dao 100 km za popravak,i evo vec neko vrijeme je sve ok,nije ulazud bacio pare;);)
 
Početnik
zna biti i do guma ...

badboyu se stalno to ukljucivalo ,dolazio kod mene na popravak , cim mu jedna guma bude manje napirena od ostalih odmah mu se upali lampica za servo ...

medjutim uzme 4 zimske gume nove , dosli montirali ih , napirili ih na 2.2 bara nikako mu se nije palila ..

i poslije je morao mijenjat motor u fiata ne zbog serva vec njemu su ventili bili otisli motor lupao strasno ..

tak da

vidi gume pod br. 1
 
Član
druze evo broj tog majstora kojeg sam spominjao 065 848 787 Milenko
drug mi sada rece da se on nalazi u doboju, ne znam, to je tebi mozda daleko, ovom drugu je odma napravio, nije dugo ni trajalo
 
Član
help_desk je napisao(la):
Hvala Armine. Ako ne nadjem majstora u Sa ili blizoj okolini moracu put Doboja.

maloprije ja pricam s ovim drugom,kaze uopste nije problem to napraviti,nije dugo ni ostao,a zadovoljan napravljenim. Mislim ja da i u Sarajevu ima majstor koji ti to kvalitetno moze odraditi;)
 
Pokusavam da nadje, evo trazim po forumima, ali za sada bez uspjeha. Kad bih dosao do broja ili adrese servisa Buba iz Visokog bilo bi bolje nego da idem do Doboja. Nasao sam na netu proces demontaze i lemljenja, ali je na italijanskom tako da mi ne pomaze puno.

http://www.pctuner.net/forum/auto-moto-tuning/76714-fiat-punto-seconda-serie-come-riparare-il-motorino-servosterzo-elettrico-3.html
 
Top