Punto,kvar...

Punto,kvar...

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Problem je u tome sto ga jednog dana nisam mogao nikako upalit, i odem s drugim autom do grada. Ostavim bratu dokumente i zovno je BIHAMK jer sam njihov clan.
Kad su oni dosli auto je normalno upalio i rekli bratu da samo da jaci gas kao da ga propuse i to je bilo to. Sljedeci ga dan vozio bez problema. Navece izadjem u grad i ok sve, medjutim kad sam trebao krenut nazad, nema boga da upali. Dolazi BIHAMK opet sat vremena je on nesto radio oko njega i na kraju obratim paznju kad je skino dva djeka koji se nalaze na leptiru gasa mogao sam ga upalit, obrtaji lete ko ludi i ugasim ga.
Valjda jedan kontrolise obrtaje a drugi djek polozaj leptir gasa. Kad ih je vratio upalio sam bez problema par malo jacih tura i ok sve.
Sljedeci dan odem do servisa izvadio pumpu iz rezervara, filter na njoj cist..dizne ok malo sam ih propuhao kad sam ga vec izvadio i vratim nazad. Upali bez problema krenem kuci nakon 200 m opet se ugasi, sacekam malo upalim ga i nazad do majstora.
Kaze mozda imas kvar sa relejem koji je povezan s paljenjem mislim, posto imam dva ista tamo,zamjenio ih je i ok dodjem kuci.
Sljedeci dan opet ne mogu maknut s parkinga, maknem ta dva djeka opet i vratim nekako ga upalim i krenem u grad... upalim ga navece radi opet.

Sljedeci dan, opet problemi...:icon_rolleyes:
Ne znam vise koji mu je vrag, nazovem servis ovaj kaze mi momak da je moguce da je senzor paljenja otisao. Kaze morat ces sacekat do ponedeljka pa da na komp spojim i to da vidimo.

Ja ga dosad spajao 3 puta na komp dijegnostika, nikakav kvar.. dodjem kuci nemoze da upali... il putem se gasi.. :icon_question::icon_question::icon_question:

Svijece su promjenjene, svi servisi uradjeni prije i stvarno ne znam koji mu je klinac.
kablove pregledao ne varnice nigdje vani, sve spojeve i djekove oko motora presprico kontakt sprejem, reko da ne gubi negdje kontakt opet isto..

HELP..
neki savjet il nekog majstora preporucite kojeg znate.. dosad sam isao u BIHAMK, i u Tarcin kod jednog fiat servisa nista...
HOTA na odmoru...:icon_confused:
 
Član
Meni zvuci kao senzor na radilici...on voli da ode pa da tako budalesa auto...kad ti se iduci put desi, skini jedan kabl s svijecice i vidi da li ima varnice.....ako ima fali gorivo....ako nema, prosetaj do auspuha dok neko vergla i omirisi osjeti li se "ziv benzin" da baca...ako nema ni goriva, onda je 90% senzor radilice....
 
Član
trizex je napisao(la):
Meni zvuci kao senzor na radilici...on voli da ode pa da tako budalesa auto...kad ti se iduci put desi, skini jedan kabl s svijecice i vidi da li ima varnice.....ako ima fali gorivo....ako nema, prosetaj do auspuha dok neko vergla i omirisi osjeti li se "ziv benzin" da baca...ako nema ni goriva, onda je 90% senzor radilice....

koliko kosta taj senzor...?? i gdje ga se nabavit:icon_question:

sutra cu to otic da provjerim...za kablove i to sto si rekao..

VR6Boki je napisao(la):
Kad nece da upali, kako se to manifestuje.

Jel uopste vergla?

vergla svaki put.. al jednostavno se ugasi ili bukvalno kaslje dok se ne ugasi. nekad kad se upali..dam mu gasa on bukvalno sam oduzima gas..i vraca dole..sve dok se ne ugasi.
 
Član
kutarisi se fiata jebo nas on:D i meni nekad nece da upali.. vozio majstoru i narucio me za ponedjeljak.. 100x mi se desilo vozikam se gradom i ostavim auto pola sata ocu da idem dalje i nema sanse da upali.. vergla ali nista, i dok vergla upaljena lampica injektora, i nece kasnije da se ugasi i kad dam kontakt, ostavim ga da se ohladi 15min. i upali normalno kao da nista nije bilo
 
Član
Bojim se da imaš isti problem kao ja na twingu :D i meni se skoro isto dešava samo što ja ne mogu da upalim ako auto ne vozim više od jednog dana... kod mene upali ali nakon dugo, dugo verglanja ali posle toga muku mučim u vožnji... auto ide ali često se desi da kao da hoće da se ugasi... neće da primi gas i sl... nakon otprilike 2-5km auto radi sasvim normalno i tako sve dok ga ne parkiram i malo duže ne palim...

I ja sam bio kod raznih majstora i niko mi nije mogao pomoći i reći u čemu je problem...

Nedavno me je počeo zezati i mjerač goriva pa sam skontao da bi pumpa goriva mogla praviti probleme... uz to i ne zuji kao inače, zvuk se nekako promijenio... vjerovatno se njoj bliži kraj pa ponekad trokira....

Ako tako nekad ne možeš upaliti, jednostavno izvuci kabal dovoda goriva na karburatoru.... ako ne baci gorivo nakon što okreneš ključ 99% ti problem pravi pumpa goriva ili elektronika... pretpostavljam da je punto benzinac, anjšpric....
 
Član
elmir je napisao(la):
kutarisi se fiata jebo nas on:D i meni nekad nece da upali.. vozio majstoru i narucio me za ponedjeljak.. 100x mi se desilo vozikam se gradom i ostavim auto pola sata ocu da idem dalje i nema sanse da upali.. vergla ali nista, i dok vergla upaljena lampica injektora, i nece kasnije da se ugasi i kad dam kontakt, ostavim ga da se ohladi 15min. i upali normalno kao da nista nije bilo

Ti nemas sta nagadjati, cim ti pali lampicu idi na dijagnostiku....moralo je ostati zabiljezeno....na mom JTDu sam imao slican problem....senzor na radilici....100+ km, ne sjecam se tacno koliko, plus 50tak za zamjenu, jer se mora skidati zupcasti itd....
 
Član
trizex je napisao(la):
elmir je napisao(la):
kutarisi se fiata jebo nas on:D i meni nekad nece da upali.. vozio majstoru i narucio me za ponedjeljak.. 100x mi se desilo vozikam se gradom i ostavim auto pola sata ocu da idem dalje i nema sanse da upali.. vergla ali nista, i dok vergla upaljena lampica injektora, i nece kasnije da se ugasi i kad dam kontakt, ostavim ga da se ohladi 15min. i upali normalno kao da nista nije bilo

Ti nemas sta nagadjati, cim ti pali lampicu idi na dijagnostiku....moralo je ostati zabiljezeno....na mom JTDu sam imao slican problem....senzor na radilici....100+ km, ne sjecam se tacno koliko, plus 50tak za zamjenu, jer se mora skidati zupcasti itd....

Moze bit da je to drug, nego taj senzor... gdje ga nabavit, u FIAT servisu ili ??
 
Član
Punto je 2001 god... 1.2i, 8v, 60 PS

trizex je napisao(la):
Ja ga narucio u FIAT ovlastenom u Tuzli/Zivinicama.....Zovko.....

Jel moguce da nakon 108.000 km ode taj senzor na radilici:icon_question:... kad sam ga uzeo imo je 98.000 km predjenih, sve bilo ok onda su poceli sitni problemi nakon 102.000 km.. predjenih

I da svjecice sam zamjenio, kad i zubcasti na 98.000. Bosch svijece stavio neke nove s 4 kraka.
Jel moguce da one odu posle 10.000 km, kasnije sam cuo da kod njih idu fabricke NGK.
 
Član
jarane u mene bravcek ima predjenih 211 000.. :D:D prije 3 000 radio VELIKI servis i od tad mi non stop neki problemi.. nadam se da ce vise prestati kad jos u ponedjeljak tj. sutra napravim ovo sto nece kadkad da upali..
 
Član
Narucio sam se sutra tj utorak rano ujutro u servis Fiat Autocommerce, pa cemo da vidimo sta je u pitanju.
 
Član
Elektricni gremlini su najgori za istjerat. Posebno kad tako malo radi malo ne. Moze biti i nesto glupo tipa ostecena zica koja gubi kontakt samo u odredjenom polozaju.
 
Član
Letite pred rudu!

99% posto da ti je kod kljuc!

Mana na tim fiatima je da zna pobudaliti kod kljuc paljenje,pa malo radi,malo ne radi!

Najjeftinije za provjeriti je naci nekoga ko ce iskljuciti provjeru koda i onda vidjeti kako se ponasa auto!

Takodjer mozda jos da pokusas skinuti klemu akumulatora i pokusati paliti i voziti sa rezervnim kljucem,nemora znaciti da ce pomoci,ali ne kosta pokusati!
 
Član
Al_Galone je napisao(la):
Letite pred rudu!

99% posto da ti je kod kljuc!

Mana na tim fiatima je da zna pobudaliti kod kljuc paljenje,pa malo radi,malo ne radi!

Najjeftinije za provjeriti je naci nekoga ko ce iskljuciti provjeru koda i onda vidjeti kako se ponasa auto!

Takodjer mozda jos da pokusas skinuti klemu akumulatora i pokusati paliti i voziti sa rezervnim kljucem,nemora znaciti da ce pomoci,ali ne kosta pokusati!

Gale ja nemam crvenog kljuca samo plavi. Ko mi moze tu provjeru skinut pa da probam. Sad nece nikako da upali i eno ga na parkingu.

A kad ubacim kljuc, on ocita CODE i ugasi onu lampicu, onda je spreman za paljenje al sad nece nikako da upali samo vergla..odradi i pumpa...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top