Punto 1.2 16v

Punto 1.2 16v

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

RaP

Član
Problem sa Puntom 1.2 16v 2003 god
Inace gori ona lampica ko elektro motor, auto gubi na obrtajima i kad pritisnem kvacilo padnu obrtaji na 500 ako padnu ispod 500 odmah se ugasi ne stalno ali od 5 pritisaka na kvacilo 3 puta se ugasi.
Kad tek upalim auto obrtaji budu na 500 pa skoce na 1000 pa se vrate i tako.
Inace sam bio kod vise servisera i kod "ovlastenog" servisera Sofa ( za koje odgovorno tvrdim da pojma nemaju te ih toplo nepreporucujem nikome ) i nista nisu uradili a uzeli mi oko 150 km ( radilo auto 2 dana normalno ). Dosad mjenjo :
-Svjecice
-Kablove svjecica
-Filtere
-Vise puta bio na dijagnostici
-I sad kupio u Sarajevu neki senzor na za kontrolu zraka kao trebo bi biti do njega ali eto nije i djaba dade 110 km.
Sad mi ovaj majstor govori da kao mozda sjvecice nisu originalne pa tako zajebaje.

Samo da dodam jos kad sam tek zamjeno svjecice da je problem bio nesto ali na jedno 20 dana i opet se vratio.

Ako je iko imo slicnih iskustava ili ako ima nekog majstora za kojeg tvrdi da je dobar al pravo dobar jer do sada sam bio na 4 razlicita mjesta nek mi javi jer mi je dopizdilo hodat i slusat mozda je ono mozda je ovo kupi ono kupi ovo i na kraju nista.
Edit:
Koje svjecice da kupim i gjde ako bi mjenjo.
Hvala svima :icon_smile:
 
Početnik
imam fiat bravo s tim motorom i imao sam slicnih problema....pa mogu rec identicne...problem je u regulatoru minimum gasa ,to je elektronski dio koji odredjuje broj obrtaja i daje informacije centralnoj jedinici,regulise otvaranje leptir gasa,meni je covjek uspio rijesit ciscenjem leptir gasa,i resetovanjem elektronike,a mogu ti rec da je taj dio prilicno skup krece se od 350-450km zavisi kako gdje,al mislim da bi i kod tebe ciscenjem to mogao rijesit..

a svijecice sam ja mjenjao prije mozda mjesec dana i stavio sam NGK,te i po knjizi idu..
 
Član
ako je do toga opere se
al se kasnije na dijagnostici mora izvrsiti osnovno podesavanje
da bi bilo ok
 
Član
Imao isti problem sa Golfom GTI mk3 ,prljav leptir gasa (gasio se kad pritisnem kvacilo) problem koji sam mozes rijesiti sa krpom i malo benzina , skines "crijevo" od zraka koje ide do klapne-leptira gasa i ocistis (klapnu) koliko mozes zavuci krpu.
Sto se svjecica tice moras kupiti po katalogu zbog toplotne vrijednosti da bi auto pravilno radilo, preporucujem NGK.
 
Član
Toplo ti preporucujem Aziza na ulazu u Vitkovice prema Gorazdu, covjek je madjionicar za novija auta !!!Radnja se zove Alternator servis ili sl. i odmah je pored puta sa lijeve strane iz pravca Foce!poz
 

RaP

Član
e eto hvala na odgovorima i savjetima znaci ode sad nac nekog da mi to ocisti i rjesi pa javim ako je uspjelo :)

panajotis: malo mi je daleko Gorazde :) a mislim da bi mi se ugasio jedno 100 puta dok bi doso iz Travnika :)
 
Član
Ja mislim da su momci u pravu, da je do leptir gasa. Imao sam isti problem na Polu 1.4..

I to možeš sam riješiti, skini filter zraka, krpicu malo benzina i očisti, vrati filter i to ti je nikih 10 minuta... a u servisu ce ti uzeti Bog zna koliko...

P.S. Ako imaš kakav dobar auto shop u blizini, ima i Wutrhov sprej za čišćenje toga....naprskaš sprejom, dva tri puta daš gas i to je to....

Sretno u riješavanju problema.......
 
Član
bogami ja sam ih opro dosad milijon i nebi reko da to sa tim sprejem moze doduse zavisi koliko je zaprljana al bez kake cetkice i benzina nista mora se caklit ko pasije mudo....
 

RaP

Član
Evo sad belaja aj reko taman da se pozabavim tim leptirom kad reko prvo da popijem jednu kafu :) , upalim auto a ono nista sve poludilo upalim sva 4 zmigavca upali mi se zadnji brisac, senzori od vrata se pali gasi upalim svjetla centralna mi se gasi pali a iz onog dijela sto mislim da je ECU nesto zuji i auto nece da starta upali se i odma se ugasi.
A jebote sve gore i gore....
 
Član
Zerr je napisao(la):
bogami ja sam ih opro dosad milijon i nebi reko da to sa tim sprejem moze doduse zavisi koliko je zaprljana al bez kake cetkice i benzina nista mora se caklit ko pasije mudo....

Ni ja nisam mogao vjerovati, al kada sam vidio poslije kako izgleda zijanio se....kao staklo, ja kontao lik mi stavio novi dio...... i ewo pola godine fercera nevjerovatno...neureklo se......

RaP je napisao(la):
Evo sad belaja aj reko taman da se pozabavim tim leptirom kad reko prvo da popijem jednu kafu :) , upalim auto a ono nista sve poludilo upalim sva 4 zmigavca upali mi se zadnji brisac, senzori od vrata se pali gasi upalim svjetla centralna mi se gasi pali a iz onog dijela sto mislim da je ECU nesto zuji i auto nece da starta upali se i odma se ugasi.
A jebote sve gore i gore....

E to su talijani, ubace kamaru elektronike a ne znaju da naprave kako treba.......... ma samo se nemoj sekirati napravice se....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top