Punjac akumulatora

Punjac akumulatora

Član
Kod mene je onaj crveni Einhell iz Fis-a , koštao oko 40 KM i evo 3 godine nema nikakvih problema , svi akumulatori sto su punjeni su bili sa dizela 74 i 75 Ah . Tako da za te pare nema bolje - meni se do sad isplatio vise puta za tih 40 km .

p.s. garancija 2 god.
 
Sto vise ampera to brze puni, nema nikakva druga zagonetka, a ti sad skontas kakav ti treba, svaki ce on odraditi posao, ja imam isto einhel od 15A, kostao je oko 100km i recimo ako je skroz prazan aku, u roku 10min punjenja vec mogu upaliti auto.

A koki vecina ovih obicnih punjaca zna da brljavi ako se dugo puni aku, i vjerujem da bi se samo dobro kvalitetan punjac uspio odrzat na tih 14.4v, jer sam par puta tako punio i na voltmetru u autu sam ocitavao i 15-16v napon, a to je standardna "mana" losijih punjaca da malo pretjeruju sa naponom.
 
Član
Dali ima ovih punjača za akumulator u Interexu na Pofalićima? Jel viđao neko... Vidim ovdje je bilo priča da ih ima u FIS-u i Bingu al sve mi je to daleko... Treba mi neka radnja u Sarajevu gdje nije skupo :cool:
 
Član
Pogledaj ejdnu stranicu prije, [postavio sam link. U pitanju je prodavnica Sumborg, prekoputa grasa.
 
Član
Danas bio u Sumborgu i nemaju te modele od 35KM... Ostali samo oni od 75KM a to mi je malo previše s obzirom da trebam napunit akumulator koji sam kupio prije 2 mjeseca :icon_rolleyes:

Po grada sam danas obišao i tih punjača za lijeka nema... gdje god dođem kažu mi "nema, nestalo" :icon_eek: zvao sam i par ovih autodijelova al ni oni nemaju...
 
Član
Skupo to. Ja sam prije nekoliko godina kupio u Sumborgu taj od 35 km i dalje me dobro sluzi. Jel jos uvjek radi onaj FIS u Rajlovcu? Mozda tamo ima.
 
Član
ja sam u bingu u hadzicima kupio einhelov platio sam ga 35 km plavi evo ima vise od 3 godine slizi me i jos citavo naselje je punilo sa njim : Icon_smile:: Icon_smile:: Icon_smile:
 
Član
Kupio punjač u Sumborgu, 10A 39KM... ja prezadovoljan... punjač fino puni i jako je kvalitetan :cool:
 
10 A je previše , najoptimalniji je onaj do 5A , što više ampera ,brže puni ali i oštečuje ćelije akumulatora te tako skračuješ vijek
 
Član
Nebi se baš složio s tobom jer ja kad ga izverglam i nakačim na punjač oko 18h treba mu cijela noć da ona kazaljka padne na nulu... Nebi baš rekao da je to brzo punjenje... Kako god taj punjač sam upotrijebio sad i ko zna kad ću ponovo, možda iduće zime :cool:
 
zilla_ je napisao(la):
Nebi se baš složio s tobom jer ja kad ga izverglam i nakačim na punjač oko 18h treba mu cijela noć da ona kazaljka padne na nulu... Nebi baš rekao da je to brzo punjenje... Kako god taj punjač sam upotrijebio sad i ko zna kad ću ponovo, možda iduće zime :cool:

onda taj punjac samo na naljepnici od kucista ima 10 A :icon_biggrin: , ako ga puni 18h
 
Član
-adnan- je napisao(la):
zilla_ je napisao(la):
Kupio punjač u Sumborgu, 10A 39KM... ja prezadovoljan... punjač fino puni i jako je kvalitetan :cool:

Znaci da mogu ocekivati pivu, za informaciju :icon_smile:

hahahha :cool::cool::cool::cool: majke mi da ga tu nisam našao moro bi ići u fis... nema punjača za lijeka u cijelom sarajevu... i tu u sumborgu sam naručio dan prije i već idući dan kad sam došao bio ostao samo taj moj... prodali ih 10-tak u toku dana....
 
Član
Sarajlija071 je napisao(la):
10 A je previše , najoptimalniji je onaj do 5A , što više ampera ,brže puni ali i oštečuje ćelije akumulatora te tako skračuješ vijek

O cemu ti kume :icon_question::D
Znaci one od 15A niko da i ne koristi :D
 
Top