Punjac akumulatora

Punjac akumulatora

da samo razumijes ovaj od 5 Ampera ima na sebi osigurac od 7.5A sto nema nikakve veze jer taj punjac moze gurat potrosac koji vuce do 5 Ampera Kontas a osigurac cvrkne kad dodje do kraceg spoja
i da napomenem da ovaj najmanji moze puniti akumulatore do 80Ah ;)
 
Član
adi187 je napisao(la):
ovo je taj osnovni model, izgleda da je bingo ipak povoljnij :icon_smile:
http://www.pik.ba/artikal/4645259/einhell-punjac-akumulatora-bt-bc-5/

Evo bas gledao katalog Fis-a,na akciji je isti 39km.
 
Član
Uzmi taj jeftini i miran, jedino što mu može otići je osigurač osim ako ne spojiš kleme i dulje držiš dok je uključen pa ne crkne kao moj stari model :cool:
 
Član
Ja sam ovdje http://www.sumborg.ba/shop?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&category_id=16&product_id=145 kupio svoj punjac i sluzi me vec trecu godinu. Promjenio sam osigurace nekoliko puta, jer stari ne pazi i spoji + i -. Ostalo je sve ok. Punjac je vracao iz mrtvih dva razlicita akumulatora.

kornjas je napisao(la):
Uzmi taj jeftini i miran, jedino što mu može otići je osigurač osim ako ne spojiš kleme i dulje držiš dok je uključen pa ne crkne kao moj stari model :cool:

Jesi li pokusao popraviti taj stari? Kod mog punjaca, pored onog osiguraca koji se vidi na prednjoj strani, ima i jedan dodatni, koji je unutar punjaca, i kod mene obicno strada taj osigurac kad spojim + i -.
 
Član
-adnan- je napisao(la):
Ja sam ovdje http://www.sumborg.ba/shop?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&category_id=16&product_id=145 kupio svoj punjac i sluzi me vec trecu godinu. Promjenio sam osigurace nekoliko puta, jer stari ne pazi i spoji + i -. Ostalo je sve ok. Punjac je vracao iz mrtvih dva razlicita akumulatora.

kornjas je napisao(la):
Uzmi taj jeftini i miran, jedino što mu može otići je osigurač osim ako ne spojiš kleme i dulje držiš dok je uključen pa ne crkne kao moj stari model :cool:

Jesi li pokusao popraviti taj stari? Kod mog punjaca, pored onog osiguraca koji se vidi na prednjoj strani, ima i jedan dodatni, koji je unutar punjaca, i kod mene obicno strada taj osigurac kad spojim + i -.


Nisam popravljao jer je izgorio komplet unutra :lol:
 
Član
Imam taj einhellov od 10A, kupljen u fisu na nekoj akciji...30-tak maraka...i služi bez problema, naravno za čisto amatersku upotrebu.
 
Član
adi187 je napisao(la):
Ma i ne treba mi za svaki dan al ak ustreba nek ima

Proslu zimu ono kad je bilo ispod -20 akumulator krepao a nov :icon_rolleyes: nekvalitetno a i nije garaza skroz zatvorena :icon_rolleyes:

Bolje na vrijeme sta kupiti :D

koki je uzeo onaj brzi punjac ctek ono je cudo al je preko 150evra ne treba mi to :lol:

nije kod mene ctek brzi, i kod mene je 10A , znas da je kod mene AGM akku a ove male zvecke to nemogu , meni treba 14,7V a ne 14,4V imam i ja ovu malu zvecku od 10A ali nemogu nista sa njom , ujedno sam dobio i jos nekih opcija npr. obnavljanje potpuno prznaih, pulsanjem napona razara sulfate na olovnim celijama/obnavljanje akkua itd... sto mi je isto drago nemoram paziti kada je akku napunjen da nebi bilo kao u crtanom da se napuse :D, on kada dode do nekih 95°% onda samo ga pulsevima odrzava jednostavno ga mogu ostaviti na punjacu da se nista ne desi , ima jos nekih stvari kao punjenje na hladnim uvjetima (15,8V ) , ima cijenu ali je fina igracka

imas i jeftiniju varijantu uzmi napojne iz racunara i sastavi sebi punjac od 20-30A
al vidis sad i sam da se navodis da moras uzimati jos 5jeftinih stvari dok si odma mogao uzti dobar veliki akku i prosao bi jeftinije
 
Član
Ma znam i ja da sam trebo exide uzet i radi muzike i zime al eto, i ovaj akumulator sam 145 KM platio fol tri godine garancije cim su dosle niske temeprature proslu zimu vec prazan :icon_rolleyes:
 
Član
Jaro najbolje ti je da nadjes dobrog elektricara i nek ti napravi ispravljac (rucna izrada) ja imam takva 2 ispravljaca.
Nema akumulatora da ga nece napuniti nedovoljno. a izdrzljiviji su duplo od tih kupovni po fisu il gdje vec.
Ovaj skopcaj na helikopter ima da puni hehe poz :cool:
 
http://www.elektromehanika-bratkovic.hr/proizvodi/telwin-nevada-11-punjac-akumulatora-807023-1812.html

ovakav je kod mene krnjo puni dobro evo 2 god nije stao :cool:
 
Top