Pug nece da vuce

Pug nece da vuce

Član
pozz, sinoc me iznenadi moj peugeot, desilo se sledece..
Upalila mi se lampica od rezerve(ako je uposte bitno) i bude mi mrsko stati na benzinsku i napravim tako 15km. Kad u voznji oko 60km/h u 4-oj niski obrtaji, stisnem gas ono nista, isto kao da je auto u leru ali ne rastu ni obrtaji, vratim u 3-cu isto, jedva nekako nabire obrtaje ali nema snage uposte,ma kakav sdi. Skoro pa se zaustavim, usaltam u 2-gu i pun gas, polako se penju obrtaji i na 2000obr nista samo lijeno ide, (vozio sam jednom pug-a s pokvarenim protokomjerom, cini mi se da je isto isao).. Stanem na benzinsku, naspem goriva i onda je normalno isao do kuce 10-tak km..
Ako neko zna iz iskustva sta bi mogglo bit bujrum i hvala!

I jos jedno, da ne otvaram novu temu, na dijagnostici mi je prijavio kvar druge brzine ventilatora, majstor kaze da je vjerovatno relej u pitanju, pa jel mogu kako provjeriti sta je?
U pitanju je 307-ica 2.0HDi nema fap
 
mom prijatelju se to desavalo na Megane-a, a njemu je bilo to zbog mulja koji se bio sakupio u rezervi jer je kod nas dosta lose gorivo :D i povukao je mulj iz rezervoara sa dna i gusio se dok opet nije usuo goriva,kasnije je ocistio rezervoar i nije vise bilo tih problema :cool:
 
Moguce druze da ti je povukao taloga, jer je kod nas "veoma kvalitetno" gorivo:icon_mad::icon_biggrin:, meni se to desavalo u 607-ici, kad je pri kraju, oce nece, i jos mi se desavalo da se upali ona lampica ko cesma:lol: zuta, znas na sta mislim, i cim naspem goriva krenem malo ugasi se i sve ok:icon_biggrin: moguce da je do toga ako ti inace ide dobro!
 
Član
ma moguce je svasta, ja se bas iznenadio, stisno gas ono nista kao da se ugasio, ma valjda preboli to hehe..
 
Evo ti znaci za ovaj drugi problem kako da ispitas i ustanovis

znaci ovo trebas naci tj vidi ti se kad skines onu zastitu iznad znaka i haube




u toj crnoj uspravnoj kutiji imas dva releja zelene boje ona moze biti lijevo ili desno od ventilatora ali ti je to nebitno otklopi se lagano ja mislim oznake su 35 u oba e sad mozes ga iskopcati lagano otvoris imas unutra ono da se zapne sarafcigercicom i skine se kapa releja samo lagano i naspricas wd-om klatno vidis kad je otvoren kad zatvoren i slobodno vratis na instalaciju i rucno smijes simulirati jedan pa drugi i tako ces biti uvjeren da su oba u funkciji da pale ventilator

kad ih budes vracao moraju biti u vertikali i zice prema dole ne kontra jer udje voda u njih

sta jos trebadne oko njih pitaj
 
Član
Problem je što si bio na rezervi sa gorivom :) i tako će ti uvijek biti ako ga budeš vozio na rezervi

Btw kad si nasugo gorivo ide normalno aaaaaaa mislim da si shvatio o čemu se radi....


Iz više razloga gledaj da ti nikad ne spadne manje goriva od 1/3
 
Član
hmm pa neznam bas, nije prvi put da se desilo da sam na rezervi, mada dosad nisam prelazio preko 10km ali zamjenit cu i filter nafte pa ako bude vise problema otici cu na diagnostiku...
 
Član
Ja ama bas uvijek vozim na rezervi i znam preci i preko 80 km tako...svi mi kazu da ce mi brzo crknuti sijalica rezerve :icon_biggrin: a nek i crkne vala,oci me bole od nje...
Da je to pametno,i nije bas...ali da je tvoj problem samo zbog rezerve,ne bih se slozio...kvalitet goriva,puno uzbrdo itd.... :icon_smile:
 
Član
evo mene opet :D sad nije bio na rezervi i desi se to da to 2k/obr vuce Ok, posle mrtav ko mrtav konj, i upalila mi se lampica od motora i greska Antipolution fault. E sad to moze bit kad je egr u banani, dizne itd., nisam majstor ali kontam da su dizne u pitanju da bi stalno zezo i da bi cadio al kod mene ne cadi..
E sad ako neko zna dali se na ovom pug-u moze cistit egr jer sam cuo navodno da se mora mjenjat i kosta kamaru para i ako neko zna od prilike cijenu dizni?
Hvala drugovi forumasi!
 
EGR nije milion posto jer on se osjeti kad treba da povuce znaci do nekih 1300-1500 obrtaja poslije on nije u funkciji koliko se ja razumijem e sad ja vise sumnjam na dizne da nece da vuce poslije ali opet ih treba ispitati pravac dijagnostika i PPS jel imas DPF:icon_question: mada moze biti slusaj sad dobro znaci na IC imas onaj senzor sa jednim torx vijkom skini njega ocisti nekim sprejom kontakt i vrati u onaj polozaj kako si skinu tj samo djek skini jer neda se uvijek skroz izvaditi i njega ocisti pa vidi da li ima problema ;)
 
Član
nema fap filer i nema IC.. Sinoc ga gasio palio, greska stoji, onda ga ugasim zakljjucam/odkljucam i radi normalno..:icon_rolleyes:
 
e sad drug naspi vise od pola rezervoara ako ti se opet isti problem javi sigurno ti je pumpa oslabila
znaci nije stala skroz ali joj je slab pritisak koi nabija
kod mene na mojoj dvici je bio takav slican problem glavna pumpa mi je bila ok ali posto
Golf 2 GTI ima jos jedan rezervoar i jos jednu pumpu sto baca gorivo do glavne ta mala pumpa je kod mene bila crkla
iso je dobro dok je imao vise on pola rezervoara tj. dok je gorivo pod prirodnim padom dolazilo do glavne pumpe itak.

nego provjeri pumpu nemoj odmah bacati novce za nove dizne itd. nadam se da sam barem malo pomogao
 
Član
pa neznam ni sam, to se dogodi u zadnja 3 mjeseca 2 puta, prije nije, od zdanji put kad se desilo proslo je poprilicno ali otici cu na diagnostiku pa vidit sta kaze.. pozz
 
Član
Evo podaci sa dijagnostike, pa se nadam da ce te mi priskocit u pomoc kao i uvjek ;)
Ovo su greske koje su bile


Ovo su greske nakon brisanja zatecenih


A evo podataka






E sad koliko sam ja uspio shvatit problem je sa mjeracem mase zraka(protokomjer), ima li neki nacin za ispitati ga.. I ima li kakva stranica ili sl da pogledam referentne vrijednosti ovih stavki npr ovo za egr ne kontam nista :D:D
hvalaaa
 
Top