Prvo zimsko jutro i ....

Prvo zimsko jutro i ....

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Naime, jutros pri pokusaju paljena jednog svog ljubimca, VW Golfaca MK1, 1.6B karbas, ostajem nasmijan. Autic je upalio ali nece gasa, radio par sekundi i gotovo, ponovo zaverglaj upali, radi malo i gotovo. Nakon toga ni da kresne, vergla li vergla ali nema pare da upali, probam opet kroz 10min, upali, malo radi i opet se ugasi. Gas ne prihvata ni sekunde. E sad, sto sam znao ispitao sam, svijece ok, kablovi ok, platine i razvodna kapa ok, karburator ciscen nema 15 dana, sve mi izgleda ok sem jedne stvari. Naime, nema protoka goriva!!!! U rezervaru ima malo manje od pola, negdje oko 15L,ali na filteru se jasno vidi da prilikom verglanja gorivo nece da prolazi, takodje ni na karburatoru se prilokom dodavanja gasa ne vidi i ne cuje spricanje goriva, znaci auto se ponasa kao da nema goriva.
E sad, pomagajte, je li moguce da je zaledilo gorivo :icon_question::icon_question::icon_question:
Nikad do sad mi se to nije desilo, ali opet hajd znaj, svasta danas sipaju, ili je u pitanju mozda nesto drugo, da nije benzinska pumpa ili sta vec. Pomazite
:smajli22::smajli22::smajli23::smajli23::smajli23:
 
Član
Ja znam da su raja posipala vrelom vodom zimi taj filter goriva il sta vec u pitanju je kadett...
zaledilo im bilo...pa probaj i ti nista te ne kosta:icon_biggrin:
 
Član
da ti nema vode u gorivu pa da ti se smrzla i kad povuce malo jace zacepi dovod i tako prekine dotok goriva
 
Član
Uh... benzin da zaledi treba mnogo minusa drug... ali opet da nije bilo nekog kondenza negdje u crijevu pa on zaledio i td... pregledaj onda crijeva lagano ako imaš vremena skroz, ako nađeš negdje da ti je sumnjivo to s ledom, fen u ruke i odledi to... ništa te ne košta sem vremena...

pozz.
 
sva sam ta crjevasca pogledao, jednostavno u onom filteru se jasno vidi da ne dotice gorivo, stoji onako malo i to je to.
I meni je nejasno da je benzin mogao zalediti, kao sto rece gore treba minusa i minusa, jedino ako ga pumpadjije nisu napumpale vodom :lol::lol::lol:
 
Član
negdje ti to u toplo zavuci,nek dodje sebi,vjerovatno ima vode u gorivu,moguce je da je samo jedan komadic zacepio crijevo i to je to
 
samo ga utopli pumpa zna najcesce zalediti pa ga samo malo utopli ubaci ga u garazu zapali jednu vatricu da se prostor zagrije pa ces ga upaliti bez problema:cool:
 
Član
skini sa karba dotok goriva i stavi ga u flasu i zaverglaj vidi dali baca ako nebaca trazi razlog zasto nebaca
 
Član
Zerr je napisao(la):
skini sa karba dotok goriva i stavi ga u flasu i zaverglaj vidi dali baca ako nebaca trazi razlog zasto nebaca

covjek kaze da ne baca gorivo.
najvjerovatnije imas vode u gorivu i ona je zaledila. benzin ne moze da zaledi na ovim temperatuarama.
 
prije jedno sat pokusao opet i gorivo pocelo doticati, ali sad samo vergla, nema sanse da kresne, ujutro odoh gdje po nove platine i svijecice pa i to da zamjenim, ako ne pomogne pravac kod cika doktora :cool::cool:
P.S. Hvala svima na odgovorima i savjetima
 
Član
uradi sto ti je zerr rekao, spoji ga na infuziju. Ako pumpa ne valja, nece ni iz flase povuci (imas karburator, pumpa bi trebala biti na bloku?). Otkaci crijevo s filtera koje vodi u rezervar, i spoji njega u flasu.
 
Probaj ti otvoriti rezervar da ne stvara vakum pa pumpa nemoze povuci. Ako tak upali trazi crijevo za odusak na rezervaru sigurno je zatvoreno.:icon_confused:
 
Član
meni se poodavnoi jednom desilo da mi je smrzao benzin u filteru,bash ono inje se pofatalo, a vode ima u svakom dizlel il benzin,samo je nijansa neki vise neki manje naspu vode
 
eh poludio sam skoro bio, izmjenjao sve, filter goriva, platine, svijece, pumpu od goriva, sve jade i nece li nece

Prethodno uradio sve gore pomenuto izuzev poljevanja vrelom vodom

Na kraju spojio dovod na "infuziju", sa benzinske pumpe direkt na karburator (zaobisao ono sranje za povrat goriva u rez) i opet nista, izj*o akumulator i to je to, odslepao majstoru.

Maloprije zove, kaze dopunio bateriju, odmrznuo ono sranje za povrat goriva, ono zaledilo malo i upalio mu iz prve :icon_mad::icon_mad::icon_mad:

E tad sam planuo, nisam mogao vjerovati, uf :icon_mad::icon_mad:

Hvala svima na pomoci

Ovo moze na lock
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top