provaljen akaunt na face-u

provaljen akaunt na face-u

Član
dakle,na profilu sam imao 52mil cipova, i provaljeno je 100% samo radi cipova, jel se ikome od vas desavalo da vam bude profil provaljen? kako je mogao doci do pasworda idiot koji mi je VELIKU nulu ostavio na profilu.. pasw je bas bas tezak bio i te tri rijeci su napisane na engleskom..nemogu da vjerujem, ovo je forum o autima ali sam stavio u razno.. interesuje me samo kako je mogao doci do pasw..
 
nije to nista cudno, stalno se provaljuju passwordi na face-u. a vjerovatno si i nekoga privukao, jer si cesto spominjao milione na facebooku, a i ostavljao si, cini mi se, svoj fb account ovdje...nije ovo mali forum ;)
 
Član
pa vidi ime vise mogucnosti,dali ti je isti email pasword i face,ako si se kod nekog drugog upisivao na komp mozda taj ima prog koji pamti pasworde sve,,,,a moguce je i probiti nalog neci na fejsu,nije lako ali ljudi probijaju
 
Član
Jbg Druzee..Cestoo se to desavaa..cak se i meni jednom desilooo..znaciii udzemm na jaranov profil vamooo na mom porfiluu neko igraa ulazee paree i bzvz..paa sam promjenio i otad nijee..aa postojee razni programii za hackovanje facebooka...npr Facebook Hack ..samo upise tvoj e-mail i dovije pasword...samoo sto je tajj program teskoo skinuti pravoo...Sretnoooo
 
Član
hehe pentagon, pomirio sam se s tim otisli icpovi i jbg, 150KM iz djepa al sta bi ako ikad otkrijem ko je ostat ce bez bubrega..
 
Član
ja se tim malo cesce bavim.trenutno je ajmo rec nemoguce provalit nekom profil na fejsu.nama obicnim smrtnicima.trebas bit j*en haker da to odradis.bilo je nekih rupa u stranici al su to vremenom pokrpali.sad rade preko aplikacija smallwille i slicnih.a tebi je vjerovarno to neko blizak odradio.jbg brate:icon_sad:
 
Član
Da sve sifre su mogu provaliti, ali treba ih postaviti da budu sto teze, kombinacija velikih i malih slova, i brojeva, bolje na nasem jeziku nego na engleskom. I chekirati onu opciju na facebooku da ti ne prikazuje e-mail na profilu ''koji je'' pa cak ni prijateljima.I uvijek ulaziti na facebook preko tacne adrese facebooka, a ne preko nekih drugih stranica koje nude link na facebook, i izbjegavati pridruzivati se grupama poput one ''da vidis tko ti je gledao profil'', i imati instaliran dobar antispyware, antivirusni i firewall, koliko toliko da se osiguras, ili da nekome sa losim namjerama otezas.
 
Član
elvis00 je napisao(la):
Da sve sifre su mogu provaliti, ali treba ih postaviti da budu sto teze, kombinacija velikih i malih slova, i brojeva, bolje na nasem jeziku nego na engleskom. I chekirati onu opciju na facebooku da ti ne prikazuje e-mail na profilu ''koji je'' pa cak ni prijateljima.I uvijek ulaziti na facebook preko tacne adrese facebooka, a ne preko nekih drugih stranica koje nude link na facebook, i izbjegavati pridruzivati se grupama poput one ''da vidis tko ti je gledao profil'', i imati instaliran dobar antispyware, antivirusni i firewall, koliko toliko da se osiguras, ili da nekome sa losim namjerama otezas.

da slazem se stobom u potpunostii :cool::cool:
 
Član
Imas vise nacina, da ti se provali na profil.
Najvjerovatnije da si se registrovao na vecini foruma sa svojim mailom koji ti je i na facebooku, a si najvjerovatnije i za to koristio isti password da ne pamtis sto razlicitih passworda..

Drugi nacin ti je da si se logovao ne neki komp na kojem ti je bio instaliran keejloger i koji ocitava sve sto se tipka po tastaturi i na kojoj je stranici to tipkano,

Treci nacin, ti je da si se nekad logovao preko neke stranici koja ti nudi nesto da prikaze ali se moras logovati na facebook ali lazni facebook odnosno stranicu koja je identicna kao ona gdje se logujes na facebooku... tako njemu tamo iskucas sifru i na kraju se ne ulogujes na face nego se desi neka glupost i izbaci te....

Cetvrti nacin i najvjerovatniji je da imas sigurnosno pitanje na svom profilu od facebooka, i njega provali i udje ti na facebook, mozes tako mjenjati sifru do vjeka ali ti on ulazi na profil preko sigurnosnog pitanja....
Ako ti provali mail provalice ti i facebook vrlo lako, posebno ako si na hotmail.com

Evo ti savjet i tebi i svima vama, iskljucite sigurnosno pitanje i mjenjajte sifru svakih mjesec dva dana, ponekad mjenjajte i na mailu, nikad ne koristite istu sifru.Napravite novu mail adresu i preko nje se registrujte na razne stranice i forume...
 
Top