propada kocnica

propada kocnica

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
da podjem ispocetka posto mi je most bio malo kriv odlucio sam ga rijesti i kupiti novi(polovan) kod mene su diskovi nazad (golf mk2 GTI) i njih sam uzeo nove i sve je frceralo dok nismo poceli sklapati. prvo mi je puklo crijevo od kocnica pa odem i to kupi zadnja dva crijeva sto idu sa kljesta na peto kociono.... i kad sam mislio da je to to da me nema nista drugo zezati pocne da propada kocnica i kad se ozrace.... ne ostane nikako zraka.... pa sta sad moze da bude
znaci kupljen je most, zadnja kljesta (nova), 2x crijeva sa petog kocionog na kljesta i disk plocice.... i sve to zamjenjeno i odradjeno kako trreba ALI PROPADA. ja nju napumpam i bude hajmo reci dobra cim je pustim par sekundi nema je propadne.
ZAPALI CU GA:icon_mad::icon_mad::icon_mad::icon_mad:
 
Član
vjeruj mi drug jucer od pola 3 se ebemo nas trojca da ga napravim sve sklopimo do sedam sati navecer i onda to propada propada ne znam ni ja sam kad sam kuci dosao bilo je pola tri..... odoh sad da vidim kod nekogao od majstora sta moze biti. Ko da gledam neka glupost neka sitnica hebem mu misa...... :icon_mad::icon_mad:
P.S. ako ga zapalim stavit cu slike i klip kako gori :)

:lol::lol: hem sto propada kocnica nego i ovja post :lol:
ima li neko da kaze bar nesto veza za ovo:icon_confused:
 
Član
Imao sam isti problem, ozraci kocnicu slobodnim padom ,a ne pumpanjem.
Otvoris cep od ulja kocnica i jedan po jedan seraf na svakim klijestima i prednjim i zadnjeim otvaras da izadje zrak ,moras pustiti i da ti izadje i malo ulja, najbolje bi bilo kad bi imao crijevo od infizije da nabijes na seraf na klijestima pa da vidis kada curi samo ulje bez mjehurica i to bi trebalo biti to ,samo kasnije provjeri kolicunu ulja u boci.
 
Član
Tu ti je problem sa zadnjim klijestima a to ces najlakse saznati uzmes patent klijesta iliti gripcange kako ko zove,stisnes crijeva i pumpas kocnicu ako kocnica ne propada onda je do zadnjih klijesta,a njih ti rijetko ko moze kvalitetno reparirati.Ovaj slucaj sam imao prije tri dana na golfu 2 GTI i covjek na kraju popizdio,otisao i kupio klasicni most sa dobosima,a prije toga mu ljudi uzeli 100 maraka za reparaciju klijesta 2x koja nisu uspjeli napraviti,i stass
 
Član
G_T_I je napisao(la):
Imao sam isti problem, ozraci kocnicu slobodnim padom ,a ne pumpanjem.
Otvoris cep od ulja kocnica i jedan po jedan seraf na svakim klijestima i prednjim i zadnjeim otvaras da izadje zrak ,moras pustiti i da ti izadje i malo ulja, najbolje bi bilo kad bi imao crijevo od infizije da nabijes na seraf na klijestima pa da vidis kada curi samo ulje bez mjehurica i to bi trebalo biti to ,samo kasnije provjeri kolicunu ulja u boci.

heheehe isto smo uradili ali nista jesi upravu za slobodan pad ali trebali smo skinuti kljesta sa diskova pa one "sisce" (ozracivace) okrenuti prema gore da bi mogao iz cilindra izbaciti sav zrak :icon_smile:

Zerr je napisao(la):
ako mos naleti do mene da ti to napravim
061 271 021

hvala ti napravio vec

Marko R je napisao(la):
Tu ti je problem sa zadnjim klijestima a to ces najlakse saznati uzmes patent klijesta iliti gripcange kako ko zove,stisnes crijeva i pumpas kocnicu ako kocnica ne propada onda je do zadnjih klijesta,a njih ti rijetko ko moze kvalitetno reparirati.Ovaj slucaj sam imao prije tri dana na golfu 2 GTI i covjek na kraju popizdio,otisao i kupio klasicni most sa dobosima,a prije toga mu ljudi uzeli 100 maraka za reparaciju klijesta 2x koja nisu uspjeli napraviti,i stass


hmmmm dobosi na GTI hmmmmmmmm i ovako jedva stanem sa diskovima a ne sa dobosima tu bi patila najvise prednje kocnice pa bi se pregrijavalo i propadala bi ti kocnica jos smo mi zeljni brzine :D

sve u svemu sredjeno je. Ja sretan :lol::lol:
u svakom slucaju hvala svima nije vas mnogo bilo :icon_smile:
 
Član
AldinShpura je napisao(la):
kakav je efekat sad kad si zamjenio most,nagib tocka,kad ces naletitiiiii :lol:

evo tek sam danas sve kompletirao hehehe ostavio sam i tebi malo da mi sta uradis hehehehehe vise nisam imao snage ostali su mi jos axealni lezajevi i to bi bilo to.... navrnem ti sutra ako radis da vidis odokativno kako izgleda pozzzzz
 
AmmaR84 je napisao(la):
AldinShpura je napisao(la):
kakav je efekat sad kad si zamjenio most,nagib tocka,kad ces naletitiiiii :lol:

evo tek sam danas sve kompletirao hehehe ostavio sam i tebi malo da mi sta uradis hehehehehe vise nisam imao snage ostali su mi jos axealni lezajevi i to bi bilo to.... navrnem ti sutra ako radis da vidis odokativno kako izgleda pozzzzz

axijanle ti zamjenim kuci free sa gatisom :lol: naleti poslije 18h i ponesi hladnu pepsi :lol: ... svaki dan do 18 u servisu a nedjeljom sharafam kod kuce
 
Član
axijanle ti zamjenim kuci free sa gatisom :lol: naleti poslije 18h i ponesi hladnu pepsi :lol: ... svaki dan do 18 u servisu a nedjeljom sharafam kod kuce
[/quote]

hahaha zdogovoreno.... jedna pepsi tebi jedna meni i dva axealna i dernek.... pozz do sutra kad ti uletim tamo :D
 
AmmaR84 je napisao(la):
axijanle ti zamjenim kuci free sa gatisom :lol: naleti poslije 18h i ponesi hladnu pepsi :lol: ... svaki dan do 18 u servisu a nedjeljom sharafam kod kuce

hahaha zdogovoreno.... jedna pepsi tebi jedna meni i dva axealna i dernek.... pozz do sutra kad ti uletim tamo :D
[/quote]

paz djes ulijeteti,u servisu ovih dana klizav teren :lol: znas sve kako zo dole hoda zato kazem u majne garage na klocove :lol:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top