pronlem webasto grijanje opel vektra b 1999 god.

pronlem webasto grijanje opel vektra b 1999 god.

Član
imam problem sa autod od mog starog, znaci u pitanju je opel vektra b 1999 godina 1.6 16v, jutros izlazim vani slucajno kad se cuje nesto kao ventilator da vrti, a auto nije paljeno od juce, otvorim haubu duva vruc vazduh na nesto, ne znam sta, a juce smo nesto pipkali ono ovoga satica, nismo znali sta je (slika dole) i pritiskali smo ovaj prekidac(slika dole), to je vrtilo dok nisam kontakt dao, sta je to zna li iko sta je ovo i zasta sluzi i je li to uzrok ovoga bilo? hvala evo slike...
357ksg9.jpg

x3bnet.jpg
 
Član
RE: pronlem opel vektra b 1999 god.

prva slika, recirkulacija zraka.
druga slika imas vebasto, grijanje u mjestu bez rada motora, osim struje i goriva koje trosi vrlo korisna stvar je sjedas u vruc auto sa ugrijanom rashladnom tekucinom motora.
imas negdje off opciju samo malo procackaj na tom tajmeru
 
Član
RE: pronlem opel vektra b 1999 god.

prozor je napisao(la):
prva slika, recirkulacija zraka.
druga slika imas vebasto, grijanje u mjestu bez rada motora, osim struje i goriva koje trosi vrlo korisna stvar je sjedas u vruc auto sa ugrijanom rashladnom tekucinom motora.
imas negdje off opciju samo malo procackaj na tom tajmeru

a kako sam ga upalio kako se to pali? da znam;)
 
Član
RE: pronlem opel vektra b 1999 god.

ne znam, moguce je da je programiran da se sam pali kada vanjska temperatura padne ispod odredjene vrijednosti.
cackaj malo po tom tasteru
 
Član
RE: pronlem opel vektra b 1999 god.

pitaj stari kamiondzija kako to radi,taj vebasto je zastupljen u kamionima inace dobra stvar samo otkud potreba da se u auto ubaci :icon_question:
 
Super Moderator
Na to dugme desno ga palis i gasis a na strelice stimas temp.. Na to p programiras nacin rada i onda ti strelice sluze za stimanje.. Tako bi trebalo biti
 
Član
amkos je napisao(la):
pitaj stari kamiondzija kako to radi,taj vebasto je zastupljen u kamionima inace dobra stvar samo otkud potreba da se u auto ubaci :icon_question:

Što se ne bi ubacivalo, imaš ugrijan auto unutra, a i motor se ugrije, smanji se potrošnja.
 
Top