Promjena boje u saobracajnoj

Promjena boje u saobracajnoj

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Evo ovako, savjet.

Rega mi istice pocetkom aprila, ne znam tacno kojeg, a limariju kontam radit krajem ovog mjeseca i kontam ga farbat u bijelu, al mi u saobracajnoj pise da je siva, elem, znam da moram saobracajnu mijenjat, al me zanima kako, kada. Znaci dal da odradim auto, ofarbam pa onda kad budem iso registrovat kazem da sam ofarbo auto i da hocu novu saobracajnu il da prvo odem sa sivim autom na registraciju i kazem da cu farbat u bijelu i da hocu novu saobracajnu il kako?

Ajde, znam da dosta ljudi sa foruma zna proceduru, stoga objasnite ;)
 
Član
Slobodno ti njega "okreci" :D i kad odes na tehnicki oni ce ti tamo upisati novu boju u saobracajnu i to je to. Meni su tako petljali kad sam isao na tehnicki u saobracajnoj pisalo srebrna,a onaj ciko zapeo pa ko je ovo pisao pa jel normalan ovo je plava, kaze sad cemo mi to regulisati i samo mi upisa umjesto srebrne boje plava, fakticki ispada kao da sam promijenio boju ;)
 
Član
to zadovoljstvo kosta 30km zamjenis saobracajnu i to je to, pitas osiguranje oni ti sve fino objasne..
 
Član
Zaboravio sam napisati da sam ja to odradio kad sam radio prevod auta, pa je svakako bilo potrebno vaditi novu saobracajnu ;)
 
Ok, hvala, ma pitat u osiguranju i onako i ovako, nego aj reko pitam i ovdje, sta fali :)
30 km super cijena, meni neko jos prosle godine govorio 70km.
 
Član
Halal odma i da je 100 , ja konto istu stvar pitati, kad se uvalis u farbanje 1500 halalis se i od stoje ;)
 
Nije bas 1500 :D ja sam budget rejser, naglasak i na budget i na rejser, dakle nije mi lim od tolike vaznosti :cool:
 
Član
prije 2-2,5 god ja kada sam radio promjenu boje na golfu morao sam ici na tehnicki tj. puna cijena 50ak maraka al usput hajd majstore daj malo i na valjke kad sam dao pare vec:icon_smile:, a ako te ufate da nisi promjenio boju jaka je kazna..
 
Član
evo ja upravo sada farbam auto mislim mjenjam boju i bas sam u osiguranju pitao kakva je procedura jer sam auto nedavno registrovao... kazu da moram platiti puni tehnicki pregled 50KM i mjenjanje saobracajne i vlasnicke 30KM... a tebi je svejedno ti svakako moras da ga registrujes tako da ti je sve isto
 
Član
Bola pravi se blesav i gotovo, ako te pitaju reci pogresno upisana...meni u fabiji prvo pisala sampanjac-zlatna, a poslije prenosa vlasnistva pise smedja :D
 
Član
Ma samo farbaj prije registracije ,i onda na tehnički da ti potvrde promjenu boje.
Možda se ne mora ni mjenjati saobraćajna ,ne znam kako ide sa ovim novim , ali dok su bile stare ja mjenjao boju i samo stavili u napomenu koja je boja promjenita.
 
Član
Rekli su ti vec tacno, ofarbaj prije tehnickog/registracije, na tehnickom onda samo napomenes da trebas promjenu boje, doplatis 30 km vise nego inace jer ti ide nova saobracajna i to je to....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top