Proizvođači zamjenskih dijelova i kvalitet(dugotrajnost). Vaša iskustva! istih

Proizvođači zamjenskih dijelova i kvalitet(dugotrajnost). Vaša iskustva! istih

Član
kupim prosle god set zamajac lamela za golfa 4, sa fabrickim presao nekih 180kkm, dio kupljen u skoro kiseljak,. nije proslo par hiljada nesto puce i stade auto,. dignem auto i imas sta vidjet zamajac pukao,. ovi mi zamjene dio al na novoj kutiji pise produced in gremanu i bar kod turske,. vec kako treba,. i od tada sve supr
stari razbije golfa 3 izme jedan blatobran polovan drugi zamjnski made in england evo jedva jednu zimu izdrzo englez,.
sajla rucne golf 4 kupljena u asi poteglio rucnu puce,. sijalice osram u peny plus komad 26km znam da su org,i kako su dosle i koliko su placenje.a iste te u auto dijelovima 20km/max desna prosle god kupljena u penny a lijeva i to ona sto se treab zavuc na gnjofu da se promjeni crkava mjesecno,.,. ako ko zna gdje ima kupit gumice balans stangle il ti ga kakose vec zove da valjaju, motorex asa isto sve crkne za par km,. u paneksu imaju neki silikonski medjutim na njima metar i crknu,.
a ulja da nepricamo sutko vidim sada sipa i seleniu, pored castola, shella, omv, ine, i drugih,. tako da i to vise nij sigurno

a ako kupujete skuplje dijelove i ima kutija sigurno ima negdje bar kod pogledajte nekada i njega,.
evo narucio nesto iz kine i isti dio prijatelj samo prodavac je iz de,. moja kutija isarana sa prc,. dok na njegovoj bar deset puta pise made i germany al bar kod osto stari,. rijec on nekom lcd playru


medjutim dosta stvari koje sam narucio sa neta/al ne salju nikakve tecnosti/ su se pokazale strasno kvalitetnim,. od metlica, pakni, diskova, kablova, konektora i sl,., tako da nadalje i ubuduce imaju moje preporuke
 
Član
Vecinu zamjeniskih dijelova za velike proizvodjace automobila proizvode neke ''manje'' firme, i taj dio u ovlastenom kosta puno jer ima originalni pecat i sva ta sranja, a ista ta firma taj isti dio prodaje pod svojim imenom dosta jeftinije, sad samo pokusajte saznati koja firma sta proizvodi i nema problema :icon_smile:
 
Član
Auto centar Školjić na ilidži većina org dijelova posjeduju iste kao i asi dijelove i veoma su svi zadovoljni kvalitetom njihovih dijelova,,,,,,pozzzz
 
Član
Sema911 jel sutko sipa u plasticne boce ili u limenke malo si me zabrinuo:icon_biggrin: iako kupujem u ovlastenom mada sam vec naucio miris selenie.
Ajd malo to proviri u proizvodnju pa javi.;)
 
Član
Evo npr.

http://www.autodemi.ba/index.php?sadrzaj=kompanija

Osnovna djelatnost kompanije DE-MI Promet doo jeste distribucija rezervnih dijelova za putnicka vozila renomiranih evropskih proizvodaca automobila kao što su: VW, Audi, Opel, Ford, Mercedes, BMW, Peugeot, Renault, Citroen, Fiat i Zastava. Sjedište kompanije je u Banjaluci, Bosna i Hercegovina. U asortimanu kompanije je 25 hiljada artikala rezervnih dijelova za automobile, od kojih su preko 3 hiljade vlastiti brendovi.


Ipak, kao krunu svog rada, u DE-MI Prometu doo sa ponosom isticu razvoj 12 vlastitih brendova, u okviru kojih je više od 3 hiljade artikala. To su MAXMAN kocioni sistemi, SBB amortizeri i vodene pumpe, HOLGER lamele, BERGS CV JOINT zglobovi, MAAH lezajevi, GENC kugle i krajnice, HORN nosaci motora, RENCO hladnjaci, LASS sve vrste sajli, DONNER auto elektrika i elektronika, HANS filteri i ROSSO metlice brisaca i patosnice. Sve njih odlikuje visok kvalitet, uskladen sa najzahtjevnijim evropskim standardima. Moderan dizajn i pakovanje. Kao i prihvatljiva cijena.


Skontajte, šta i kako...što će njima tri hiljade vlastitih brendova??...i šta je nego otpad i sranje u šarenim bojama...koja agencija ili ustanova će da mjeri na tri hiljade brendova kvalitetu? Oni su jedino izgledom usklađeni sa standardima...oni i na hiljade drugih koji se bave ovakvim poslom.
 
Član
Tema je dobra.
Kada smo već na njoj da i ja iznesem svoja iskustva
Vozim golfa 4 2.0 benzin i održavam ga kod jednog od lokalnih mehaničara a dijelove uzimam u "MIRADO" d.o.o. i pre prezadovoljan sam.
što se tiče ovjesa uzimam isključivo MEYLE HD gdje dijelovi imaju 4 godine garancije ili LEMFORDER
kočioni sistem TEXTAR ili PAGID
zaptivni elementi ELRING
ulje LIQUI MOLY ili COMMA
filteri UNICO
metlice brisača BOSCH ili VALEO (SWF)
remenje i španeri ima tu više brendova ali u biti svi oni pakuju INA i LITENS
amortizeri MONROE i SACHS....
ima tu još brendova da sad ne nabrajam sve, uglavnom ja odem njima i kažem dajte mi naj bolje i to je to momcu su extra i nasavjetuju i sve.
do sada sve što sam promijenio nisam više imao sa time nikakvih problema.
Budući da sam ja iz Gračanice tamo i uzimam u njihovoj poslovnici ali imaju još poslovnice i u Tuzli, Srebreniku i Gradačcu a i šalju brzom poštom bilo gdje u BIH tako da sigurno se nećete pokajati ako budete uzimali kod njih.
 
Član
odrzavao golfa 4 u ovlastenom i nijedan dio koji sam mijenjao nije bio made in germany nego italy, czech republik, romania itd itd... al su ih uvijek imali na stanju
odrzavam i audia TT u istom ovlastenom i na svakom dijelu pise mane in germany al ih nikad nemaju na stanju i moram cekat 7 dana da dodju iz Linca....
 
Top