prodimio odjednom

prodimio odjednom

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Treba mi jedna info dakle moj golf kao što većina zna kod mene je već 4 pune godine i od prvog dana do danas od mjenjanja do mjenjana ulja nikad nije trošio ulje ni ništa slično dakle uvjek sve ok....auto nikad nije dimilo ni sekunde ni u kojem slučaju bio hladan bio vruć pa čak i pod većim gasom kad se forsira i stavrno sam zadovoljan s tim motorom što s tiče kvarova i svega...E sada problem se pojavio sinoć i to iz zajebancije bio sam vani i kolega je isto kupio golfa 2 isti motor kao i kod mene dakle taj 1.3 karburtor samo je kod mene 1991 god a kod njega 88 i vozali se bezze i govori hajd da se potegnemo od zajebancije na semaforu da vidimo čija je trineska brža tamo vamo upali se zeleno držo sam ga na nekih 6000 obrata prva druga treća i vozim ga trećom 130 i držim tako dosta vremena i odjednom motor počme da smrdi i u tom trenutku je počeo da izbacuje dim prvo bijeli pa onda plav....Kasnije sam ga vozo opet dimi i na malom i na velikom gasu plavo e sad me zanima jesam li dohako motoru dali je gotov ili su gumice ventila ili nešto treće molim što prije odg ako je motor kraju da naručim novi iz njemačke jer svakako neke dvice dolaze za djelova UNAPRIJED HVALA
 
drug isplatnije ti je uzet drugi motor neg taj da pravis. dok mu uradis generalku treba ti 500KM najmanje a takav motor mozes kupit za 100-150KM
 
nisam ni naveo da ću radit ovaj motor jer mi nije problem dovest iz njemačke bilo kakav motor a stanje je sigurno dobro a ovakve motore kao kod mene mi iz njemačke kad ih dovezemo da su minalno 1990 i 1991 sa instalacijom i svime nedamo ispod 300 km ti od 150 km ima svukuda al su svi dali od sebe davno i to se ne isplati uzimat
 
ma kupio sam i ja iz Njemacke motor 91 god 1.6TDi i ispusio na njemu.nisam ga vozo par dana odma poceo da pusta ulje na dihtungu,turbo ne valja moro sam i njeg zamijenit da bi se vozo jos neko vrijeme i otpiso ga
 
GreenDevil je napisao(la):
ma kupio sam i ja iz Njemacke motor 91 god 1.6TDi i ispusio na njemu.nisam ga vozo par dana odma poceo da pusta ulje na dihtungu,turbo ne valja moro sam i njeg zamijenit da bi se vozo jos neko vrijeme i otpiso ga

jgb to je najgore koji god motor uzimaš mačak u vreći neznaš šta te čeka
 
sad mi je 1.9 doso iz Austrije,momak radi u VW servisu ja kad sam vidio tricu osto sam bez daha, 93god a bolja je od svake nase 96-97god. sad sam zadovoljan:cool::cool::cool:
neg nadji dobrog majstora pa ispitaj motor :icon_smile:
 
Član
I ja mislim da je karika pukla negdje. Odi da ti izmjere kompresiju. Ako je karika, na tom cilindru ce biti jako niska kompresija.
 
Član
ne mora biti da je pukla kompresiona karika, moze biti samo da je do uljne....jbg, ja bi radije uradio tu masinu, nego nesto drugo ubacivao, bar ces znati sta imas i na cemu si....bar nije neki komplikovan motor, mozes ga sam otvoriti i vidjet sta se "desava" :)
 
Član
zamijenis karike
100km
dihtung glave
25km
gumice ventila
10km
ruke
150km
i deres ga onda koliko oces
usput uslajfas ventile i navozas se auta
otprilike
 
Član
Ne vjerujem da taj motor moze trecom 130 km/h , ako si to uspio i tako ga drzao zato je i riknuo, kako kazes imas priliku da kupis motor kakav hoces onda uzmi 1.3i ,jaci je za nekih 10-ak konja ide dosta bolje, a normalne voznje manje trosi i uzmi ga u kompletu sa mjenjacem 5 brzina
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top