Procjena dijela - Far za Ford Taunus 17M p3 1964

Procjena dijela - Far za Ford Taunus 17M p3 1964

Član
pioneer_09 je napisao(la):
Kenno je napisao(la):
Pogledaš cijenu na ebay-u i otprilike taj iznos staviš i ovdje...sad da ćeš zavaliti nekoga za neke velike pare - nećeš, slabo je ko neupućen u cijene, a da se istovremeno bavi oldtimerima...

Prerovio sam ebay i nema ni jednog fara. To mi je prvo palo na pamet, ali nema.

Ma naravno da se tu ne mogu uzeti neke velike pare, ali što više se može izvući to bolje, pa zato tražim neki savjet od vas, jer možda je neko upućen u te stvari.

Jebi ga onda, interesanto da ga nema.
Ovako napamet, za neku laganu prodaju, ja bih stavio 120 maraka cijenu, a dao bih ga za stotku... jer tih auta nema puno na našim područjima da se vozaju, sređuju, održavaju na životu...

Ako staviš 3-4-5 stoja ljudi će misliti da si budala i neozbiljan.

Pročačkaj "domaće" oldtimer forume, možda negdje naletiš na kakav oglas ponude ili potražnje, pa da se bolje možeš ravnati.
 
Sam prekidac za farove nov je 50$ + postarina, i te stopke sam i ja nasao, 40€ je jedan komad. Ja tu ne bih isao ispod 200 maraka ;)
 
e ajde jedan off, nece se Pionir ljutit, koliko kostaju farovi od BMW petice stare, E28
nako, informacije radi kad sam vec uso u temu da pitam ;)

a sto se teme tice, pojma nemam, ja bi to dao za 150 km i ciao, nek i vrijedi vise, bolje prodat za 150, nego ne prodat za 300 :D
 
Početnik
Reistruj se na kranksaft,ima tamo momak koji sredjuje takvog forda,pa vidi sa njim ako odg da uzme sebi rezerve,ali opet najbolja opcija ti je stavi to na e-bay ;)
 
Administrator
Sarajlic je napisao(la):
Reistruj se na kranksaft,ima tamo momak koji sredjuje takvog forda,pa vidi sa njim ako odg da uzme sebi rezerve,ali opet najbolja opcija ti je stavi to na e-bay ;)

Nije to taj ford. Kod njega je mislim P4.


Što jest jest, da je najbolja opcija ebay :)
 
Član
Ima i "bližih" opcija od ebay-a. Da je OEM i nov far, pa hajde. Ovako ćeš džaba visit po ebay-u nadajući se da će neki švabo maksuz to iz Bosne kupiti, kao da tih farova nema po Njemačkoj.

"bliže" = ford klubovi iz Bosne i bliže okoline...oldtajmerski forumi...
 
Administrator
Far jeste OEM, a sad se on može uglancat da bude kao nov jer je sigurno 30-ak godina stajao na tavanu.

Evo štopka za taunusa 1970 godište http://www.ebay.co.uk/itm/FORD-TAUNUS-1970-1973-RIGHT-TAIL-LIGHT-MADE-FRANCE-USED-ORIGINAL-/250979265346?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item3a6f87ab42#ht_4895wt_1185

Oko 200 KM.

:icon_confused:
 
Član
da pitam ovdje da ne otvaram novu, vrijedi li sta user manual od merca 123?, fali samo prednja korica:icon_biggrin::D
 
Član
pioneer_09 je napisao(la):
Far jeste OEM, a sad se on može uglancat da bude kao nov jer je sigurno 30-ak godina stajao na tavanu.

Da se razumijemo, novo je novo - polovno je polovno, galnc'o ne glanc'o.
Novo dođe u orginalnoj kutiji, sa orginalnim naljepnicama, možda čak i sa računom.
Takve stvari se brzo prodaju. Ljudi ih kupuju da imaju rezerve, da im stoji. Nov i upakovan far od Citroena GS sam prodao u roku od pet dana, a isti polovni još stoje, iako im je cijena duplo manja bila i ništa im ne fali.

Polovnu, a ispravnu stvar ćeš prodati onda kad nekome zatreba, a nije u mogućnosti da nađe bilo šta drugo...
 
Administrator
Pošto se to kod nas ne cijeni, čovjeku treba rezerve da ima. Najvjerovatnije će i otići u Sarajevo za 100 KM, kao što je i većina rekla. Svi mi znamo da se kod nas ne može prodati kao na zapadu, pa bolje išta nego ništa :)
 
Top