problemi s gasom

problemi s gasom

Imam problem sa naglim dodavanjem gasa
kad naglo dam gas auto mi zatrokira,(kad je hladan manje)
kad lagano dodajem gas bez problema radi
nisu kablovi,blombina nisu svijećice,
ima li itko iskustva sa tim problemom
inače auto je fiat punto 1.2 benzin 2000g:icon_eek:
 
Član
najbolje bi bilo otici na diagnostiku :icon_rolleyes: jer to moze biti puno toga od protokomjera zraka do loseg goriva.... Ako ti roni (ne prima gas kad stisnes do poda) to isto moze biti da ti je zaprljan filter zraka i onda nije dobar odnos zraka i goriva, a kad je leden manje to radi jer tada je i zrak i kuciste filtera i sve okolo hladno pa je malo svjeziji (hladniji) zrak.
 
RS TURBO je napisao(la):
najbolje bi bilo otici na diagnostiku :icon_rolleyes: jer to moze biti puno toga od protokomjera zraka do loseg goriva.... Ako ti roni (ne prima gas kad stisnes do poda) to isto moze biti da ti je zaprljan filter zraka i onda nije dobar odnos zraka i goriva, a kad je leden manje to radi jer tada je i zrak i kuciste filtera i sve okolo hladno pa je malo svjeziji (hladniji) zrak.

Konto sam otići na dijagnostiku ali nikako vremana uhvatit radim do 4 pa mi svi servisi zatvore do tad
OK probat cu malo očistit filter zraka ali mislim da nije do njega
Inače hvala;)
 
Član
danieldopa je napisao(la):
RS TURBO je napisao(la):
najbolje bi bilo otici na diagnostiku :icon_rolleyes: jer to moze biti puno toga od protokomjera zraka do loseg goriva.... Ako ti roni (ne prima gas kad stisnes do poda) to isto moze biti da ti je zaprljan filter zraka i onda nije dobar odnos zraka i goriva, a kad je leden manje to radi jer tada je i zrak i kuciste filtera i sve okolo hladno pa je malo svjeziji (hladniji) zrak.

Konto sam otići na dijagnostiku ali nikako vremana uhvatit radim do 4 pa mi svi servisi zatvore do tad
OK probat cu malo očistit filter zraka ali mislim da nije do njega
Inače hvala;)

ma dijagnostika je zakon za danasnja auta... moze uzrok biti i ECT senzor jel ima dima kakvog na auspuh??;)
 
Član
kod mene je ista stvar bila na audiju,,,,majstor rijesio problem tako sto je SUŽIO onu usisnu rupu zraka.....problem je bio taj jer je motor imao previse zraka u smjesi...
znaci provjeri mu usis zraka;)
 
VW_freak je napisao(la):
danieldopa je napisao(la):
RS TURBO je napisao(la):
najbolje bi bilo otici na diagnostiku :icon_rolleyes: jer to moze biti puno toga od protokomjera zraka do loseg goriva.... Ako ti roni (ne prima gas kad stisnes do poda) to isto moze biti da ti je zaprljan filter zraka i onda nije dobar odnos zraka i goriva, a kad je leden manje to radi jer tada je i zrak i kuciste filtera i sve okolo hladno pa je malo svjeziji (hladniji) zrak.

Konto sam otići na dijagnostiku ali nikako vremana uhvatit radim do 4 pa mi svi servisi zatvore do tad
OK probat cu malo očistit filter zraka ali mislim da nije do njega
Inače hvala;)

ma dijagnostika je zakon za danasnja auta... moze uzrok biti i ECT senzor jel ima dima kakvog na auspuh??;)

Ima nešto malo kad ga stisnem jače

ZELA GTI je napisao(la):
filter goriva garant

Nije filter mjenjao sam ga:icon_rolleyes:

Dzeniii je napisao(la):
kod mene je ista stvar bila na audiju,,,,majstor rijesio problem tako sto je SUŽIO onu usisnu rupu zraka.....problem je bio taj jer je motor imao previse zraka u smjesi...
znaci provjeri mu usis zraka;)

Moguće ja da je napravio zbrku sa smjesom zraka:icon_question:
 
Član
ma 10000 % je u pitanju smjesa....pobrkao se dotok zraka,,,sad da li motor prima malo ili puno zraka od odredjenog to provjeri kod masjtora,,,a ti jedino mozes ici odma u garazu provjerit da ti nije prljav filter zraka;)
 
Top