Problem

Problem

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pozdrav svim članovima i molim savjete stručnjaka što misle!
Problem je u Fiat Marei 1.9TD,ostao bez vode i oštečenja su: pukla glava motora i oštečenje dva klipa(zaribala),stubline u cilindrima su neoštečene
Našao sam povoljno mašinu na kojoj je očito pukao zubčasti remen(kažem "očito" jer prodavač mi nije rekao da je preskočio nego da su najvjerojatnije loše karike)
Sva četri klipa imaju otiske ventila s čela,neki više neki manje,zakačio bi slike pa molim srtučnjake da mi kažu dali koji klip od ovih valja
 
ili ovaj..

ovaj je najviše oštečen a ima još jedan koji nema tragova,dobar je

Evo upravo sam se sad predstavio,sorry!
 
Član
Nemas tu sta gledati. Ako je klip imalo fasovao nema vise sta traziti u motoru.. lijepo sva 4 komada gledaj uzeti polovna u dobrom stanju ili nova...
 
Al trebo bi iskoristiti jedan od ova tri,dva mjeseca sam tražio klipove i nisam ih našao polovne,i onda sam pronašao motor s tim klipovima pa bi trebao iskoristit jedan klip od ova tri...Iskreno auto ču zamjeniti u nekoj od autokuća dosta ispod cijene čim ga složim...samo mi je bitno da valja,dosta sam već popušio na njemu..neisplati mi se ulagati.
Druga tri klipa koja su ugrađena jesu neoštećena,znači trebam od ovih jedan,al če se osjetiti gubitak snage ako stavim takav klip?

Šta mislite?A prodavač mi rekao da je motor super samo treba nove karike:lol:
Al kolko para tolko muzike
 
Član
A vidi ima i gorih od mene ja smoto 24 ventila na cetri motora i nijednom ovako da nabije klip:):):)
Respect:):)
 
pregledaj taj najbolji ako mu nisu ostecene ivice bocne i ako nije ustinuo karike moce to da radi neces izgubiti na snazi stavljao sam ja i gore klipove u motore pa su radili al naravno ako auto ide dalje.
 
Član
ja bi te klipove stavijo u blok onda ih premjero dali isto izlaze iz stubline u gornjoj mrtvoj tacki stavi kadav zeljezni linijar na blok i premjeri sublerom doduse radi se mikrometrom a ko je dirasticna razlika vidices odmah ako nisu isto izasli znaci da su krivi i nece fino radit i provjeri mjesta karikama jel sta osteceno i fino ocisti kad ih stavljas pazi da ti budu karike dobro okrenute i da su sve tri okrenute u znaku pis-a.neznam jel ti ovo suvisno sto pisem jer neznam koliko znanje posjedujes oko toga pa ako ti sta mogu pomoc tu sam
pozz;);););)
 
Riješen problem,nosio sam majstoru,kolegi koji mi odavno popravlja aute da pregleda i kaže za ova prva dva klipa da valjaju,da klipovi nisu iskrivljeni a ovi otisci od ventila nesmetaju za normalan rad motora,znači od ova prva dva jedan čemo odabrati koji je bolji i toga ču staviti u motor.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top