Problem xenon na skuter 50ccm???

Problem xenon na skuter 50ccm???

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Imam jedan mali problem,posto ej zima pa skuter se sredjuje za ljeta, i neki dan narucim ne razmisljajuci jedan h4 xenon balast i sijalicu ,al tek sam prije nego sto ce doci na netu malo istrazivao i vidim da na 50ccm skutere kao nemoze xenon,jer vuce toliko struje da kad radi motor ne stigne i dat struju balastu i napunit akumulator,osim toga na konektoru za sijalicu je naizmjenicna struja,al to se moze riejsiti direkt sa akumulatora samo jedan relej ubacit...

ali opet je tu problem sto bi to radilo nekoliko sati dok se aku. nebi ispraznio i opet nista od toga,ceprkao sam po netu ,al nisam uspio naci nikakvo riejsenje ni odgovor da li postoji nacin da se xenon stavi na 50ccm skuter,jer na 125,150ccm ide bez problema...problem je u slabom punjenju
kod mene je keeway matrix,neznam da li je neko vec pokusavao isto i da li je uspio....
nadam se da ce ove raje sa forum sto prodaje xenon kitove koji se malo bolej razumiju u to,da daju neki odgovor ,da li postoje neki posebni balasti koji rade na manje od 3-3.5 A nominalne struje.....
neznam kakva je razlika izmedju slim balasta i onog velikog obicnog...
ajde sad da vidim strucnjake na djelu...
ako ne uspijem nista rijesit onda ide vjerovatno na prodaju...
pozz svima i hvala unaprijed!!!;)
 
Član
moj prijatelj je stavljao i treba neki relej jer i ko sto sam kazes nemoze na 50cc jer je slaba struja.. potrazi na netu, www.mojskuter.com ima ti tamo,forum o skuterima, davnoo sam bio aktivan nesjecam se vise ni username ni pasworda pa ti ja nemogu pogledati.. nadji i rijesi;)

iii da nikakave razlike nema izmedju vecih i manjih balasta, isto ko sto ima playstation 1 il 2 il 3 veca konzola i manja konzola;)
 
Član
ma geldo sam ja tamo malo vec bas na tom forumu,i kad se preko releja skopca na akumulator da ima istosmjernu struju stabilnu, on ce radit sve normalno neko vrijeme dok se ne isprazni postepeno akumulator ,jer recimo bubam napamet namotaj puni 3A a balast trosi 3.5,logicno je da ce se ankon nekog vremena oan razlika napona odrazit da se isprazni akumulator..:S
 
Član
http://www.mojskuter.com/forum/index.php/topic,19041.0.html


mislim da ces dzaba pokusati:D

almyr je napisao(la):
ma geldo sam ja tamo malo vec bas na tom forumu,i kad se preko releja skopca na akumulator da ima istosmjernu struju stabilnu, on ce radit sve normalno neko vrijeme dok se ne isprazni postepeno akumulator ,jer recimo bubam napamet namotaj puni 3A a balast trosi 3.5,logicno je da ce se ankon nekog vremena oan razlika napona odrazit da se isprazni akumulator..:S

...sto dovodi do zakljucka da ne moze xenon na skuterrrr:D
 
Član
a slusaj, prijatelj na italjetu 49cc ima xenon i bez ikakvih problema mu je do sad, ima ga od maja.. i ja aBd ako neprodam skuter stavljam xenone i na dugo i kratko, drug zna,cacka nesto oko struje,kad ga vidim najvjveceras bas cu ga pitat da mi objasni pa cu ti prenijeti..
 
hmmm na piaggio gileru i ove talijane u pravom smislu rijeci moze xenon jer ja sam imao svakakvih nekih karafeka na njemu vuklo je dosta preko 3 A struje cak mozda i duplo 6 da je vuklo ali nikad bez akku nisam ostao tj da je ostao ispraznjen po meni talijani imaju vece punjenje ili ti ga regler je jaci koliko sam skontao kod njih tako da neprestavlja mu problem da puni

a u tebe je kivi njega nikad rastavljao nisam tako da nemogu ti pomoci u svakom slucaju pazi da regler necrkne a on je jaci udar po djepu onda
 
Član
ja sam isto ovo trazio ..ali nisam uspio nac..ja isto zelim da stavim na svoj motor xenon..
 
Legend
eh ovako, da se nadovezem, rodjak ima gileru runnera, i hoce da uzme xenon, pa me interesuje koje sijalice idu na taj skuter, i koji xenon kit se uzima za skuter i koliko kosta ?
 
Član
hajd moj elmire vidi ako mozes ikako jel on ista radio i prepravljo ,jer svugdje kazu da 50 cc enmoze gurat xenon jer nema kad da ga napuni,pa akumulator se prazni...

.nOKe sto se tice sijalica ,skine i vidi koja mu dodje ,kod mene je kao na sf2 HS1 oznaka sijalice to ti je skoro orginalna h4 samo male su razlike al bez problema ide h4 xenon,a kit jedino uzmes obicni jer kod ans i ne postoje druge vrste,samo sto mozes uzet onaj slim balast jer je lakse postavi manje mjesta zauzima...a sto se tice runnerice neznam da li je moguce ako je 50ccm opet bi trebo po netu potrazit ,ili ako neko ovdje od raje zna dali moze....al ako je 125 ccm ili vise moze bez ikakvih problema bilo koji skuter...:icon_smile:
 
Član
meni na aeroxu cak ni blicevi nisu mogli radit zbog slabe struje tako da ksenon nisam ni pokusavao ali valjda moze jer sam vidjao to na dosta skutera
 
Član
neznam za taj novi runner bgm,necu da ti kazem da moze,pa kupi momak pa se zezne...
Ima li neko konkretno kakav odgovor, zna li nekoga da je na keeway 50cc nabacio xenone....:icon_question:
elmire druze,jesi saznao ista???:icon_rolleyes:
 
Član
.nOKe je napisao(la):
eh ovako, da se nadovezem, rodjak ima gileru runnera, i hoce da uzme xenon, pa me interesuje koje sijalice idu na taj skuter, i koji xenon kit se uzima za skuter i koliko kosta ?

obicne h7 sijalice ti idu na runera imao sam ja na nexusu kupis xenon kit h7 kompletan i imas i bixenon
 
Član
almyr ... i ja cekam skoro godinu da vidim jel ko ugradio xenone ..na 50ccm ..i nije uspio niko ..valjda malo struje..ja bi bio zadovoljan i sa halogenim..da li bi nam motor mogo gurat one halogene h4 55/60 w il moram opet trazit one pisljive 35w ..jer bas zuto svjetli..ja bi uzeo neku philips ..il osram..da bude bljeje ..da mi se slaze uz diode
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top